PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με DSLAM Γλυφαδας...



sussie
01-11-04, 12:56
Απο χθες το βραδυ το Modem δεν μπορει να συγχρονισει με το DSlam μετα απο δυο εβδομαδες χρηση....και αυτο συνεβει οταν εβγαλα το modem για λιγο απο την πριζα για να φτιαξω τον χωρο του δωματιου...παιρνω σημερα στο 1242 και μου λενε οτι εχει προβλημα η περιοχη λογω αναναθμισης....εχει κι αλλος προβλημα; η βλακειες μου λενε ; (τελικα δηλωσα ΔΕΥΤΕΡΗ φορα βλαβη μεσα σε ενα μηνα)

Α Ρε Ποτε!!!!

sussie
01-11-04, 13:21
Μολις συγχρονισε....παντως αν δεν παρεις 121 για βλαβη δεν φτιαχνει τιποτα!!

georgeadams
01-11-04, 17:52
Χα! και ό,τι ήθελα να ρωτήσω σχετικά!

Ένας φίλος μου είχε κάνει αίτηση για ADSL στην περιοχή της Άνω Γλυφάδας (κοντά στον "Μαρινόπουλο" στη Βουλιαγμένης).

Πριν από 20 μέρες του είπαν πως η σύνδεση έγινε. Πήγε και πήρε modem (Zyxel 650H over ISDN) αλλά το φωτάκι δεν άναψε. Μετά από 5 μέρες και αρκετά τηλεφωνήματα, το λαμπάκι του modem άναψε, η HOL (είχε ήδη συνδρομή ISDN η οποία δουλεύει και σαν ADSL 128) τον είδε συνδεδεμένο, αλλά δεν "κατέβαζε" σελίδες.
Μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΟΤΕ, πήγε από εκεί ΟΤΕτζής με δικό του Laptop και modem αλλά ούτε εκείνος κατάφερε κάτι.

Μέχρι σήμερα (2 εβδομάδες αργότερα) η κατάσταση δεν έχει αλλάξει και με τα πολλά οι ΟΤΕτζήδες του είπαν πως "επειδή το νέο DSLAM στην Τερψιθέα είναι Siemens, δεν ξέρουν ακόμα να το σετάρουν και πρέπει να κάνει κι αυτός υπομονή όπως και οι υπόλοιποι εκατοντάδες χρήστες στην περιοχή".

Είναι αλήθεια αυτό ή τον δουλεύουν? Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό που δεν έχω δει κανέναν άλλο από εκείνη την περιοχή να παραπονιέται...

Madness
02-11-04, 01:34
Ξέρω εναν άλλο απο Τερψιθέα που έχει 70% packet loss απο την ενεργοποίηση 'εως και σήμερα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.