PDA

Επιστροφή στο Forum : Adsl μέσω νέου ΚV



newlynx
30-10-17, 16:11
Αγαπητοί φίλοι,
συγγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο θέμα μετά από αναζήτηση παρά μερικές μόνο ενδείξεις. Ενεργοποιήθηκε πρόσφατα καμπίνα του ΟΤΕ κοντά στο σπίτι μου και στη διαθεσιμότητα μέσω της σχετικής ιστοσελίδας μου λέει ότι μπορώ να βάλω VDSL. Αυτές οι καμπίνες είναι μόνο για VDSL ή μπορώ να ζητήσω ταχύτητα ADSL (με προφίλ δηλαδή 24/1) ώστε να γλιτώσω από το τραγικό 6/0,9 που είμαι τώρα;
Το πιθανότερο είναι να κάνω το άλμα σε VDSL παρά το έξτρα κόστος αλλά θα ήθελα να γνωρίζω και αν έχω την παραπάνω επιλογή.

adiS
30-10-17, 16:29
οι νέες καμπίνες είναι μόνο για vdsl, σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις έχουν δώσει adsl από καμπίνα και αυτό επειδή είχε γενικό πρόβλημα η περιοχή.

Οπότε πρέπει να πας σε vdsl. Φυσικά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις τον πάροχο σου αλλά σου δίνω ελάχιστες πιθανότητες

newlynx
30-10-17, 16:42
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό είχα καταλάβει και εγώ και ρώτησα και τον πάροχο (αναμένω απάντηση). Θα κάνουμε το βήμα από ότι βλέπω για VDSL!!!

cranky
30-10-17, 16:46
.. μπορώ να ζητήσω ταχύτητα ADSL (με προφίλ δηλαδή 24/1) ώστε να γλιτώσω από το τραγικό 6/0,9 που είμαι τώρα;
Όχι, τα νέα KV δίνουν μόνο vdsl.

@ ADSLgr.com All rights reserved.