PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΛΗΘΕΙΕΣ ή ΨΕΜΑΤΑ?



oekab1992
30-05-07, 13:31
Άνοιξα νέο thread γιατι στα άλλα γινόταν χαμός και θα θαβόταν το post.

Θέλω να μπω στο ιδιόκτητο της 4νετ. Εκπρόσωπος της εταιρείας με ενημέρωση οτι η κατάσταση έχει αλλάξει και δεν ισχύει το μπάχαλο του παρελθόντος αναφορικά με τις καθυστερήσεις ενεργοποίησης κτλ. Οι ερωτήσεις μου ειναι οι ακόλουθες:

1. Αν κάνω στην 4νετ αίτηση στις 15/6/07 για νέα γραμμή ADSL 10MBIT FULL LLU (μόνο ιντερνετ χωρίς τηλεφωνία) και εφόσον έχω κάλυψη απο το ιδιόκτητο τους σύμφωνα με τον wizzard στις 15/07/2007, χωρίς να έχω καθόλου ADSL σπίιτι μου, πόσο περιμένω? Αυτοί λένε 20 μέρες (εργάσιμες να υποθέσω). Τι γίνεται εδώ?

2. Αν κάνω στην 4νετ αίτηση στις 15/6/07 για νέα γραμμή ADSL 10MBIT FULL LLU (μόνο ιντερνετ χωρίς τηλεφωνία) και εφόσον έχω κάλυψη απο το ιδιόκτητο τους σύμφωνα με τον wizzard στις 15/07/2007, αλλά ας υποθέσουμε πως έχω σπίτι τωρα adsl 768 1bill 4net που λήγει 04/07/07, τότε τι συμβαίνει? Οι ίδιοι λένε οτι αν ρίξω την αίτηση 15/06, θα κάνει 20 μέρες να ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή στο ιδιόκτητο τους, και παράλληλα θα έχω την πρόσβαση μου την παλιά, δεν θα διακοπεί λένε παρα μόνο όταν λήξει στις 04/07 ή αν ενεργοποιηθεί πριν απο αυτή την ημερομηνία η 10αρα (πράγμα δύσκολο). Πόσο καιρό θα μείνω χωρίς ιντερνετ? Δεν πρέπει να διακοπεί η παλιά για να μπεί η νέα? Αυτοί λένε οχι αλλά δύσκολο μου φαίνεται.

mastelos
30-05-07, 13:36
αληθεια σου λενε
υπαρχουν ομως και εξαιρεσεις παντα,χοντρικα ενα 20ημερο κανεις πια ,αντε 1 μηνα.

Fat Freddy
30-05-07, 14:46
Εγώ στη θέση σου (και με δεδομένο ότι θα 'ξερα όσα ξέρω τώρα χάρη σε τούτο το φόρουμ) θα έριχνα μια ματιά στη Net One και φυσικά θα περίμενα να δω τι "παίζει" με το double play της HOL πριν προχωρήσω.

P.S. Συγχαρητήρια που κατάφερες να μιλήσεις με εκπρόσωπο της 4νετ. Πρέπει να 'χεις μεγάλη ρέντα φίλε ;)

oekab1992
30-05-07, 15:43
Εγώ στη θέση σου (και με δεδομένο ότι θα 'ξερα όσα ξέρω τώρα χάρη σε τούτο το φόρουμ) θα έριχνα μια ματιά στη Net One και φυσικά θα περίμενα να δω τι "παίζει" με το double play της HOL πριν προχωρήσω.

P.S. Συγχαρητήρια που κατάφερες να μιλήσεις με εκπρόσωπο της 4νετ. Πρέπει να 'χεις μεγάλη ρέντα φίλε ;)

Κοίτα, οι συνθήκες ειναι ιδανικές να βάλω 4νετ τώρα, γιατι 15/06 έχω κάλυψη για το ιδιόκτητο της, και παράλληλα 04/07 ληγει η τρέχουσα 768 γραμμή μου, οπότε σκέφτομαι να πάρω την προσφορά της 01/06 αλλά θα στείλω την αίτηση στις 14/06 για να ροκανίσω χρόνο. Μπήκα στην σελίδα της NETONE, και λεει:

Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ
Η περιοχή θα καλυφθεί. Δεν μπορούμε αυτή τη στιγμή να δώσουμε πιθανή ημερομηνία κάλυψης

οπότε.... αναγκαστικά 4νετ!!!!

Θές να μάθεις το μυστικό πώς να μιλήσεις με εκπρόσωπο της 4νετ? Απλό ειναι, πάρε 9 το πρωί, με το που έφτασα στη δουλειά κάλεσα αμέσως στις 9 και 10 και μου απάντησαν στις 9 και 14, μόνο 4 λεπτά αναμονή. 9 και 40 που ξαναδοκίμασα, νέκρα!!! Τα πάντα νέκρωσαν το help desk της 4νετ ειναι για βομβιστική επίθεση!!!

Fat Freddy
30-05-07, 15:54
Θές να μάθεις το μυστικό πώς να μιλήσεις με εκπρόσωπο της 4νετ? Απλό ειναι, πάρε 9 το πρωί, με το που έφτασα στη δουλειά κάλεσα αμέσως στις 9 και 10 και μου απάντησαν στις 9 και 14, μόνο 4 λεπτά αναμονή. 9 και 40 που ξαναδοκίμασα, νέκρα!!! Τα πάντα νέκρωσαν το help desk της 4νετ ειναι για βομβιστική επίθεση!!!

lol φαντάζομαι αύριο πρωί στις 9 όλοι θά 'μαστε με το ακουστικό στο χέρι.

Σου εύχομαι καλή τύχη και το μίνιμουμ της ταλαιπωρίας σε ότι επιλέξεις. :)

oekab1992
30-05-07, 16:06
lol φαντάζομαι αύριο πρωί στις 9 όλοι θά 'μαστε με το ακουστικό στο χέρι.

Σου εύχομαι καλή τύχη και το μίνιμουμ της ταλαιπωρίας σε ότι επιλέξεις. :)

Να είσαι καλά, ήδη έχω επιλέξει την προσφορά της 1ης όπως και περσυ, ελπιζω να δικαιωθώ!! Εχώ προπαραγγείλει 4 πακέτα για εμένα και 3 φίλους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.