PDA

Επιστροφή στο Forum : Έκπτωση στο λογαριασμό



p.mairh
31-05-07, 15:29
Καλημέρα σας..:)..
Το μόνιμό μου πρόβλημα με την on ήταν οι αποσυνδέσεις και οι χαμηλές ταχύτητες...
Κάποια στιγμή είχα κ πρόβλημα με τον αποκωδικοποιητή που δεν είχε ήχο αλλά τον χτύπησα κι έφταξε..! χαχαχα..
Τη μία δούλευε άψογα η ταχύτητα, την άλλη σερνόταν.. Μετά από πολλά τηλεφωνήματα που παράπονο δεν έχω με καλούσαν για να με ρωτήσουν αν έφτιαξαν όλα, ήρθε και το σημερινό..

Μου κάνουν έκπτωση 12 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό λόγω των τεχνικών προβλημάτων που αντιμετώπισα τον τελευταίο καιρό!.. Φυσικά δεν είχα ζητήσει κάτι τέτοιο, δική τους πρωτοβουλία..

Καθόλου κακό και βρείτε μου μία εταιρεία που να το κάνει αυτό!... Γιατί σε όσες γύρισα, ούτε το διαννοούταν να κόψουν κάτι!..

subliminal
31-05-07, 15:39
Καλημέρα σας..:)..
Το μόνιμό μου πρόβλημα με την on ήταν οι αποσυνδέσεις και οι χαμηλές ταχύτητες...
Κάποια στιγμή είχα κ πρόβλημα με τον αποκωδικοποιητή που δεν είχε ήχο αλλά τον χτύπησα κι έφταξε..! χαχαχα..
Τη μία δούλευε άψογα η ταχύτητα, την άλλη σερνόταν.. Μετά από πολλά τηλεφωνήματα που παράπονο δεν έχω με καλούσαν για να με ρωτήσουν αν έφτιαξαν όλα, ήρθε και το σημερινό..

Μου κάνουν έκπτωση 12 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό λόγω των τεχνικών προβλημάτων που αντιμετώπισα τον τελευταίο καιρό!.. Φυσικά δεν είχα ζητήσει κάτι τέτοιο, δική τους πρωτοβουλία..

Καθόλου κακό και βρείτε μου μία εταιρεία που να το κάνει αυτό!... Γιατί σε όσες γύρισα, ούτε το διαννοούταν να κόψουν κάτι!..

Τυχερος εισαι. Εδω ολοι φωναζουν οτι παιρνουν τηλεφωνο να διαμαρτυρηθουν και παρολα αυτα τους ξεχνανε στην μοιρα τους. Και για προβληματα πιο σοβαρα απο τα δικα σου οπως πχ. να μην εχεις τηλεφωνο. Για την εκπτωση μπραβο τους. Δεν το εχω ακουσει ομως και απο τους υπολοιπους που εχουν τοσα προβληματα. Ισως βεβαια απλα δεν το ανεφεραν στο forum. Οπως και αν εχει εστω και σε εσενα που το εκαναν μπραβο τους.

marimo
31-05-07, 15:43
+1 στις εκπτώσεις... (αν μετράμε).... :p

Είχα καταθέσει τόσα πολλά προβλήματα που δεν ξέρω για ποιο θα μπορούσε να είναι....
Πιθανώς για το τηλέφωνο.... Ή για την IPTV, ή για τις ταχύτητες (τις πρώτες ημέρες) ή για τα εκατό+ τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών ή για τ.......


Όπως και να έχει ούτε κι εγώ ζήτησα κάτι και ήταν δική τους πρωτοβουλία...

p.mairh
31-05-07, 15:43
Πριν καμιά ώρα με πήραν τηλέφωνο να μ ενημερώσουν γι αυτό.. Είμαι κ στο club 1000 αλλά δε νομίζω πως είναι αυτός ο λόγος.. Σε κάθε περίπτωση, ας περιμένουμε να δούμε τι κάνουν και με τους άλλους..:)..

marimo
31-05-07, 15:56
Πριν καμιά ώρα με πήραν τηλέφωνο να μ ενημερώσουν γι αυτό.. Είμαι κ στο club 1000 αλλά δε νομίζω πως είναι αυτός ο λόγος.. Σε κάθε περίπτωση, ας περιμένουμε να δούμε τι κάνουν και με τους άλλους..:)..

Με πήραν και εμένα και ρώτησα... Μου απάντησαν ρητά πως δεν σχετίζεται με τη 1000άδα αλλά είναι κάτι σαν bonus ταλαιπωρίας! :p

jxara
31-05-07, 16:00
Η εκπτωση ειναι καθαρα θεμα club 1000. Το ρωτησα και μου το επιβεβαιωσαν. :)
Επισης πραγματη οσοι εχουν ταλεπωρηθει σημαντικα με τα διαφορα προβληματα τους ειναι σχετικη οντως η εκπτωση που σου κανουν τον πρωτο μηνα.. :)

vardoulas
31-05-07, 16:07
εκπτωση??? τι ειναι αυτο?

Εδω ειμαι απο την αρχη χωρις IPTV και χωρις τηλεφωνο για μισο μηνα και ο λογαριασμος μου ηρθε κανονικοτατος!
Εχω στειλει καμια 10 email, εχω παρει απειρα τηλφωνα και με εχουν γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι....
Τα ατομα ειναι for the festivals......

subliminal
31-05-07, 16:17
χαχα... bonus ταλαιπωριας... μου αρεσει αυτος ο ορος... εμπρος λοιπον, οσοι δεν εχετε παρει ακομη το bonus σας τηλεφωνο τωρα στην on... :p

erateinos
31-05-07, 16:24
Εμένα μου έκαναν έκπτωση 2,3 ευρώ (για κλήσης στον τηλεφωνητή και στο cc) :whistle:
(δεν έχω παράπονο, στον πρώτο λογαριασμό πλήρωσα μόνο 23 ευρώ για ενάμιση μήνα) :cool:
Δεν είχα προβλήματα :oneup:
(αρκετοί όμως είχαν και έχουν) :oops:

original21paul
31-05-07, 16:31
εμενα στο e-bill μου εχει ενα ποσο 86.14Ε και οταν τους πηρα στα κεντρικα μου ειπαν οτι οταν ερθει ο λογαριασμος να τον παω απο κει και δεν θα πληρωσω τιποτα!ελπιζω μονο να μην ειναι "επικοινωνιακο" λαθος!παντως λογαριασμος ακομα δεν εχει ερθει και ας ειμαι ενεργοποιημενος απο 2\5.

subliminal
31-05-07, 16:37
εγω ειμαι ενεργοποιημενος απο 27/4 και ακομη κανενας λογαριασμος... μπορει να με ξεχασαν... αλλα δεν θα παραπονεθω για αυτο... :p

τελικα ρε παιδια ξερει κανεις αν εξακολουθουν να χρεωνουν την προωθηση μιας αναπαντητης κλησης στον τηλεφωνητη? Γιατι αν δεν την χρεωνουν πια να ενεργοποιησω παλι το τηλεφωνητη

marimo
31-05-07, 17:55
Η εκπτωση ειναι καθαρα θεμα club 1000. Το ρωτησα και μου το επιβεβαιωσαν. :)
Επισης πραγματη οσοι εχουν ταλεπωρηθει σημαντικα με τα διαφορα προβληματα τους ειναι σχετικη οντως η εκπτωση που σου κανουν τον πρωτο μηνα.. :)

Δεν συζητάμε για έκπτωση στον πρώτο, αλλά στο δεύτερο λογαριασμό. Μου ανέφεραν πως η πρώτη είναι on1000, η δεύτερη είναι βοήθεια στους αναξιοπαθούντες... :p

AnastasiosK
31-05-07, 18:08
Η δευτερη ειναι εκπτωση σε περιπτωσεις που ειχαν προβληματα και ειχαν αναφερθει. π.χ δεν λειτουργουσαν εξερχομενες κλησεις κ.λ.π
Δεν συσχετιζεται με το Ον 1000 οπως πολυ σωστα λεει και ο Μαριμο.
Θα συμφωνησω με την Μαιρη οτι ειναι καλη κινηση , βεβαια ακομα καλυτερα θα ηταν να μην υπηρχαν καθολου προβληματα , και θα προσθεσω οτι μου εστειλαν και ευχαριστηρια επιστολη για την καταγγελια που ειχα κανει μεσω Ε.Ε.Τ.Τ. επικροτωντας την κινηση μου , ευχαριστωντας με για την υπομονη μου , και αναφεροντας μου οτι ολα τα προβληματα που ειχα αναφερει στην επιστολη προς την Ε.Ε.Τ.Τ. εχουν πλεον λυθει.
Οι γονεις μου επαθαν πλακα με την αντιμετωπιση τους πανω στην καταγγελια (με την καλη εννοια);)

ghbgr
31-05-07, 22:30
και μενα με πήραν τηλέφωνο για την έκπτωση αλλα δεν νιώθω και τόσο ομορφα .. ακομα συγχρονίζω στα 2.5Μb και δεν έχω καθόλου τηλέφωνο με αποτελεσμα ο λογαριασμός του κινητού τους τελευταίους 2+ μήνες, που περιμένω την ον, να εχει ανέβει πολυ περισσότερο από τα 12 ευρώ έκπτωση, που μου προσφέρουν. αλλα για την ώρα περιμένω.. είναι μέσα στα όρια της υπομονής μου..
Βέβαια είναι μια κίνηση που στην Ελλάδα άλλες εταιρίες δεν μας έχουν συνηθίσει και είναι θετική σκέψη αλλα.....
θέλω να ελπίζω ότι μετά την επίλυση των προβλημάτων της η ον θά είναι οκ..και ότι απλά περνάει παιδικές ασθένειες..

original21paul
31-05-07, 22:43
παιδια αυτη η εκπτωση υπαρχει και στους ορους που υπογραψαμε!ειναι στην παραγραφο 3.2!;)

whatfor
01-06-07, 11:49
Εμένα για δυο συνεχόμενους μήνες μου έκαναν εκπτωση δύο πάγια ολόκληρα, εκτος απο το πρωτο που ηταν λόγω onclub1000. και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό μιας και δεν μπορούσα να λάβω εισερχόμενες. πληρωσα βεβαια ολο τα τηλ. που ειχα κανει και υπηρεσίες ον cinema κτλ.

Πολύ καλή η κίνηση τους αλλά οπως τόνισα και στη κοπέλα που με πηρε ολο χαρα για να μου το αναφέρει, οτι θέλω να πληρώνω τα 35 αλλα θέλω και τηλεφωνο! Η εκπτωση δεν αντικαθιστά την υπηρεσία....;)

kostas__p
01-06-07, 13:11
Παιδες εμενα εχει ερθει ο λογιαργασμος απο τησ 28/4.τους πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι απο την στιγμη που δεν εχω ταχυτητα δεν θα το πληρωσο.Εληξε στις 28/5.Μαλλον λεω να τους παρω τηλ να δω ακριβως τι θα γινει:cool:

sid
02-06-07, 00:16
20 ευρω και κατι ψιλα εδω.

Skoubi
02-06-07, 02:45
Κανένα έλεος. Απειρα disconnects και τηλέφωνο νεκρό πολλάκις και σε καθημερινή βάση και ο λογαριασμός ήρθε κανονικότατα.

AnastasiosK
02-06-07, 13:46
Κανένα έλεος. Απειρα disconnects και τηλέφωνο νεκρό πολλάκις και σε καθημερινή βάση και ο λογαριασμός ήρθε κανονικότατα.

Δεν σου εκαναν εκπτωση ? Τους εχεις ενημερωσει ?

paixthsss
02-06-07, 14:09
Τυχερος εισαι. Εδω ολοι φωναζουν οτι παιρνουν τηλεφωνο να διαμαρτυρηθουν και παρολα αυτα τους ξεχνανε στην μοιρα τους. Και για προβληματα πιο σοβαρα απο τα δικα σου οπως πχ. να μην εχεις τηλεφωνο. Για την εκπτωση μπραβο τους. Δεν το εχω ακουσει ομως και απο τους υπολοιπους που εχουν τοσα προβληματα. Ισως βεβαια απλα δεν το ανεφεραν στο forum. Οπως και αν εχει εστω και σε εσενα που το εκαναν μπραβο τους.

Είναι απλό. Δεν τους ξεχνάνε στη μοίρα τους, αλλά αν το πρόβλημα δε λυθεί, τι να πάρει το παιδί του τηλεφωνικού κέντρου να πει? Να πάρει να τον βρίσουν? Αν ο τεχνικός καταφέρει και το λύσει μετά χαράς παίρνουν να ακούσουν το ευχαριστώ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.