PDA

Επιστροφή στο Forum : Οθόνη Dell Latitude



touristas7
31-05-07, 16:15
Αν έχει κάποιος laptop της σειρας Dell Latitude θα ήθελα να μου πει τις εντυπώσεις του ειδικά για την οθόνη (brightness,contrast).
Σκεφτομαι να αγοράσω τον Latitude D820 αλλά δεν τον έχω δει πουθενά ανοιχτό και δεν ξέρω αν θα με ικανοποιεί η ποιοτητα της οθόνης. Δεν απαιτώ να είναι σαν της Sony Απλά να είναι καλή.

fani
31-05-07, 16:33
εξαρτάται με τι ανάλυση θα είναι. εμένα, που εχω τον 820, ειναι 1680χ1050 και ειναι τρομερη οθονη (15.5), οχι γυαλιστερη. καθολου κουραστικη, τρομερα φωτεινη και λογω αναλυσης χωραει απειρα πραματα-αν δε σε πειραζουν τα μικρα φοντς. κοιταω τον προηγουμενο που ειχα με 1280χ 800 αναλυση και ειναι σαν να δουλευει με μικροτερη ταση το ρευμα...
φανη

tsigarid
31-05-07, 18:04
Εγώ έχω τον D620 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την οθόνη του. Ασφαλώς και δεν είναι σαν της Sony, αλλά είναι πολύ καλή, μην ανησυχείς.

touristas7
31-05-07, 19:09
Και εγώ για 1680x1050 πηγαίνω. Το ξέρω ότι δεν θα είναι σαν τις Sony απλά διαβάζω ότι τα χρώματα δεν είναι και τόσο κάλά.
Μπορείς να μου πείς και για τον ήχο; Τα δύο ηχειάκια ακούγονται καλά; Εννοείται ότι δεν περιμένω να έχουν φοβερή ένταση και ποιότητα, απλά ικανοποιητική.

tsigarid
01-06-07, 10:47
Ο D620 έχει ένα ηχείο, όχι δύο, το οποίο είναι καλό. Το περίμενα χειρότερο οφείλω να ομολογήσω...

fani
01-06-07, 12:59
δεν πας για μεγάλα πράγματα απο πλευράς ήχου, οριακά αξιοπεπρείς οι αποδόσεις για μουσικη-ταινίες...
Φ

tsigarid
01-06-07, 13:13
Η σειρά Latitude είναι επαγγελματική, δεν είναι για μουσική-ταινίες-παιχνίδια :whistle:

Yonah
01-06-07, 13:37
Χρησιμοποιώ έναν D820 με ανάλυση 1280x800 όμως....
Δέν μπορώ να πώ οτι η οθόνη με ενθουσιάζει... Σχετικά καλή φωτεινότητα, καλά χρώματα, ένα μικρό προβληματάκι με τις γωνίες θέασης, αλλά ξεπερνιέται...

Δέν λέω οτι η οθόνη είναι για τα μπάζα, απλά ίσως εγώ θα την ήθελα με μεγαλύτερη ανάλυση, γιατί στα 1280χ800 κουράζει λιγάκι και νιώθεις κάπως κλειστοφοβικά :p

Όσο για τα ηχειάκια του, είναι ΠΟΛΥ δυνατά για φορητό... και δέν πικάρουν:)
Καλά από εργονομία και στιβαρότητα δέν παίζεται κάν... Ούτε τα Tectra δεν τον φτάνουν:oneup:

Άμα τον αγοράσεις είναι σίγουρο οτι θα σου κρατήσει μία ζωή:respekt:...

touristas7
01-06-07, 14:08
Δεν πρόκειται να παίζω παιχνίδια και να βλέπω ταινίες συχνά. Αντε κανένα football manager.

Kαι για τον ήχο θέλω απλά να είναι αξιοπρεπής, τιποτα παραπάνω.

Σας ρώτησα για την οθόνη επειδή δεν τον έχω δεί πουθενά ανοιχτό. Πήγα στην Κηφiσίας όπου είναι η εταιρία και έχουν έκθεση με τα laptop, τα είχαν κλειστά και δεν γινόταν να τα ανοίξουν για να δω την οθόνη.

tsigarid
01-06-07, 14:44
Οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, η επιλογή σου είναι πολύ καλή!

@ ADSLgr.com All rights reserved.