PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειαζομαι επιγοντως ΒΟΗΘΕΙΑ



Gregory
14-06-03, 17:57
Χθες αγορασα ενα modem Fritz για το ISDN μου και οπως προβλεπεται το συνδεσα μεσω NETMOD. Τα ping που μου βγαζει ειναι θαυμασια, απο 100 εως και 130 σε ξενους servers. Απο κει και περα ομως καποιες φορες μου βγαζει ping της ταξεως του 999 συνεχομενο!!! και δεν λεει να πεσει ουτε καν για πλακα στο 900 ξερω γω... Κατι φταιει αλλα δεν ξερω τι. Οι πληροφοριες ειναι¨Εχω ΟΤΕνετ, και κανει αυτα τα κολπα (μηπως φταιει η ΟΤΕνετ???), επισης πρεπει να αναφερω οτι και το Νetmod μου εκανε κολπα τετοια αρχιζοντας πριν απο 2-3 μηνες (οποτε μπορει να φταιει κι αυτο και να επηρρεαζει το νεο μου μοντεμ μιας και συνδεονται), ισως παλι να φταιει το νεο μοντεμ. Να σημειωσω οτι αυτο γινετε ΜΟΝΟ σε servers ΞΕΝΟΥΣ. Σε ελληνικο οταν μπαινω ειτε με οτενετ ειτε με Compulink συνδεση του φιλου μου, εχω κανονικοτατο ping. Μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει???

mavra
15-06-03, 13:07
eeee den nomizo oti ftaei oute to modem sou oute to netmod, apla i sindesi tois otenet me tous antistoixous servers, alote ine kali kai exeis kalo ping alote asximi kai exeis xalia , kai logiko ine na exis lipon kaliteri sindesi me tous elinikous servers

@ ADSLgr.com All rights reserved.