PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτο μπέρδεμα.



traderman
05-12-17, 11:37
Καλημέρα
Στις 1/12 πέρασα to σταθερό+ adsl από nova στην cosmote .Εχθές το μεσημέρι το τηλέφωνο ήταν νεκρό.Μετά απο 4-5 ώρες επανήλθε.Όλα καλά θα μου πείτε συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.Έλα όμως που βρέθηκα με άλλο αριθμό τηλεφώνου απο Πολύκαστρο ενώ εγώ είμαι Θεσ/νικη.Χτυπάει το τηλέφωνο και απαντάμε δυο νοικοκυραίοι.Εγώ παίρνω τηλέφωνα και χρεώνετε ο άλλος.Πήρα το 13888 μου είπαν κάτι για αναστροφή και ότι δήλωσαν βλάβη.Σήμερα απο το πρωί το τηλέφωνο μου είναι βουβό. Πηγαίνω τώρα σε κατάστημα cosmote να κάνω δήλωση υπαναχώρησης.

Υ.Γ. Εκτός των παραπάνω τίποτα απο αυτά που συμφωνήσαμε για το πακέτο της προσφοράς δεν υλοποιήθηκε.Πρακτικά δεν γνωρίζω ακόμη τι πακέτο έχω.Όλα είναι στον αέρα.

babis3g
05-12-17, 12:13
Αφου ετυχε ετσι η κατασταση ... υπομονη

deniSun
08-12-17, 00:07
Καλημέρα
Στις 1/12 πέρασα to σταθερό+ adsl από nova στην cosmote .Εχθές το μεσημέρι το τηλέφωνο ήταν νεκρό.Μετά απο 4-5 ώρες επανήλθε.Όλα καλά θα μου πείτε συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.Έλα όμως που βρέθηκα με άλλο αριθμό τηλεφώνου απο Πολύκαστρο ενώ εγώ είμαι Θεσ/νικη.Χτυπάει το τηλέφωνο και απαντάμε δυο νοικοκυραίοι.Εγώ παίρνω τηλέφωνα και χρεώνετε ο άλλος.Πήρα το 13888 μου είπαν κάτι για αναστροφή και ότι δήλωσαν βλάβη.Σήμερα απο το πρωί το τηλέφωνο μου είναι βουβό. Πηγαίνω τώρα σε κατάστημα cosmote να κάνω δήλωση υπαναχώρησης.

Υ.Γ. Εκτός των παραπάνω τίποτα απο αυτά που συμφωνήσαμε για το πακέτο της προσφοράς δεν υλοποιήθηκε.Πρακτικά δεν γνωρίζω ακόμη τι πακέτο έχω.Όλα είναι στον αέρα.

Σε vdsl πήγες ή adsl;
Τηλεφωνία κλασική ή voip;

papako
16-12-17, 20:11
Το είχα πάθει και εγώ στην Αθήνα.
έδωσα βλάβη για αργή ταχύτητα, ήρθε ένας τεχνικός, έκανε έλεγχο και μου είπε οτι είναι πρόβλημα του κέντρου. Μετά από καμιά ώρα με πήρε στο κινητό και μου είπε οτι το έφτιαξε.

Γυρίζω σπίτι, τα ίδια από ταχύτητα. Αλλα το τηλέφωνο χτύπαγε και μου ζητάγανε άλλον.... Μέχρι να καταλάβω τι έχει γίνει είχαμε βριστεί με τον άλλο άτυχο συνδρομητή, κάτοχο του τηλεφώνου που με είχαν συνδέσει.

Δήλωσα βλάβη, έκοψαν την γραμμή αμέσως και το έφτιαξαν την επόμενη. Δυστυχώς ανθρώπινα λάθη συμβαίνουν συχνά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.