PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 1.6.2007 : Πόσοι από εμάς αγόρασαν την προσφορά



Σελίδες : [1] 2

Tem
01-06-07, 08:52
1η Ιουνίου 2007 λοιπόν σήμερα και ανοίγω νέο θέμα για να δούμε και στην πράξη την απήχηση της σημερινής προσφοράς της Forthnet .
Οι επιλογές είναι οι ακόλουθες :

1.Αγόρασα ή σκοπεύω να αγοράσω την προσφορά έχοντας ήδη Forthnet
2.Αγόρασα ή σκοπεύω να αγοράσω την προσφορά χωρίς να έχω ήδη Forthnet
3.Δεν αγόρασα ούτε και σκοπεύω να αγοράσω την προσφορά

Πιστεύω ότι θα βγούν χρήσιμα συμπεράσματα.

vagelisabatzis
01-06-07, 09:05
...προτιμώ να περιμένω το ιδιόκτητο...;)

petrogazz
01-06-07, 09:53
Ψήφισα για στατιστικούς λόγους, εκ μέρους ενός φίλου που μόλις αγόρασε την προσφορά ενώ ήταν ήδη πελάτης. Εγώ είμαι ήδη στο ιδιόκτητο.

eric_in
01-06-07, 10:02
εγώ την αγόρασα για μια φιλη η οποια δεν έχει καμια σχέση με το internet.τώρα πήρε υπολογιστή.φανταστείτε τώρα που θα λέει ότι θα βάλει internet να την ρωτήσει κανεις τι σύνδεση.....θα το λέει και δεν θα την πιστεύουν....χαχαχα


αχ...θυμάμαι την πρώτη 384 με τα 80 euro το μηνα

whitehed
01-06-07, 10:13
Το πηρα για την μανα μου που ειναι ηδη σε Αρυς Forthnet και η συνδρομη ληγει στις 20;)

Darkride24
01-06-07, 10:15
Ψήφισα για στατιστικούς λόγους, εκ μέρους ενός φίλου που μόλις αγόρασε την προσφορά ενώ ήταν ήδη πελάτης. Εγώ είμαι ήδη στο ιδιόκτητο.

Κι εγώ το ίδιο, για μια φίλη που δεν ήταν forthnet

papdoux
01-06-07, 10:48
δε σκοπευω γιατι εχω conn-x

Tem
01-06-07, 11:02
από μια πρώτη ματιά των μέχρι στιγμής ψήφων διαφαίνεται ότι ένα σημαντικό ποσοστό κατευθύνεται πλέον προς την Forthnet

MD1032
01-06-07, 11:07
Εγώ πάντως την τσίμπησα. :)

Material Defender 1032

HellV1L
01-06-07, 11:23
με τον τιτλο προφανως ρωτας ποσοι την πατησαν ε ?????? :p:p:p

Νικαετός
01-06-07, 11:24
Άντε + 1 και από εμένα. (Στο γραφείο). Εγώ απλά ενημέρωσα τους ιδιοκτήτες για την προσφορά και εκείνοι την αγόρασαν...

Tem
01-06-07, 11:30
με τον τιτλο προφανως ρωτας ποσοι την πατησαν ε ?????? :p:p:p
αυτό θα το δείξει το μέλλον :p

trnik
01-06-07, 11:32
και εγω ΝΑΙ & βλεπουμε.Ιδιοκτητο θε εχω μετα τον Ιουλιο. Ευελπιστω οτι μεχρι τοτε VoIP και στη συνεχεια....

scharal
01-06-07, 11:36
με τον τιτλο προφανως ρωτας ποσοι την πατησαν ε ?????? :p:p:p
Την πάτησαν;! Γιατί το λες αυτό; Μια χαρά προσφορά είναι αυτή της Forthnet...αν δεν είχα ήδη 2play θα το αγοράζα και εγώ.

geo7
01-06-07, 11:37
+1 απο οτενετ 1μβιτ σε φορθνετ 10μβιτ...
Παρελαβα ηδη, τωρα δεν υπαρχει επιστροφη...σωστο ή λαθος...μονο η νεκροψια θα το δειξει :p

civil
01-06-07, 11:39
Kι εγω , αν δεν ειχα ενεργοποιηθει θα εκανα αιτηση.

HellV1L
01-06-07, 11:45
Την πάτησαν;! Γιατί το λες αυτό; Μια χαρά προσφορά είναι αυτή της Forthnet...αν δεν είχα ήδη 2play θα το αγοράζα και εγώ.

2play soho (1 χρονος) ~298 ευρουλακια

Προσφορα (1 χρονος) ~370 ευρουλακια

σε αυτο το πραγμα αναφερομαι


αχχχχ αυτο το marketing :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Ingenius
01-06-07, 11:56
2play soho (1 χρονος) ~298 ευρουλακια

Προσφορα (1 χρονος) ~370 ευρουλακια

σε αυτο το πραγμα αναφερομαι


αχχχχ αυτο το marketing :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Ε εσύ βάζεις μέσα στην προσφορά και τα πάγια του ΟΤΕ!! Τι να γίνει όμως που η ρημάδα η isdn είναι σωτήρια και έχει τόσα πλεονεκτήματα όμως!;)
Και να φανταστείς ότι ήμουν έτοιμος στο τσακ να πάρω το in a box αυτό το μήνα!!

Dark_Rex
01-06-07, 16:11
Αλλος ένας πόντικας που δάγκωσε το τυράκι του. :whistle: :lol:

Πηρα μια να μου βρίσκεται για το σπίτι (το οποιο βρισκεται στην ξακουστη Νεα Κηφισια που παει απο αναβολη σε αναβολη.. :evil:).
Σκοπευα μεχρι προχτες (που ξανααλαξε η διαθεσιμοτητα της φορθ στην περιοχη μου) να κανω αιτηση για 2πλευ.
Μιας και αυτο δεν το βλεπω εφικτο εντος του καλοκαιριου,θα πειραματιστω με την προσφορα της 1/6 και αναλογα με την συμπεριφορα της φορθ,
(σε ενεργοποιηση /ταχυτητες/support)ειτε θα μεταβω στο ιδιοκτητο τους στο τελος του χρονου ειτε θα πληρωσω τα 70€ και δεν θα ξαναασχοληθω μαζι τους.

Αιτηση,δεν σκοπευω να κανω ακομα μιας και στο σπιτι ειχα ISDN (ανευ dsl ) και εκανα αιτηση για μετατροπη σε PSTN. Ξερει κανεις ποσο διαρκει η διαδικασια απο ΟΤΕ ?

JoeBar
01-06-07, 16:12
Ε εσύ βάζεις μέσα στην προσφορά και τα πάγια του ΟΤΕ!! Τι να γίνει όμως που η ρημάδα η isdn είναι σωτήρια και έχει τόσα πλεονεκτήματα όμως!
Και να φανταστείς ότι ήμουν έτοιμος στο τσακ να πάρω το in a box αυτό το μήνα!!

Συμφωνώ. Αν έχεις δοκιμάσει isdn δύσκολα γυρνάς πίσω. Μιλάω αποκλειστικά και μόνο για την τηλεφωνία προφανώς.

fotis3d
01-06-07, 16:22
εγω παντως ημουν αποφασισμενος να μπω στο ιδιοκτητο μιας και δεν εχω ιντερνετ ακομα . αλλα στην πορεια ειδα την προσφορα . αλλα υστερα απο πολυ κοπο να βρω εναν ανθρωπο στη forthnet για να μου διευκρινησουν καποια πραγματα τελικα δεν τα καταφερα . 4 μερες προσπαθω να μιλησω με καποιον και δεν γινεται . τελικα αποφασισα οτι και η forthnet μια απο τα ιδια με ολους ειναι και δε νομιζω να παω κανενα πακετο τελικα . θα επρεπε πραγματικα να ντρεπονται .

Gap
01-06-07, 16:24
Αιτηση,δεν σκοπευω να κανω ακομα μιας και στο σπιτι ειχα ISDN (ανευ dsl ) και εκανα αιτηση για μετατροπη σε PSTN. Ξερει κανεις ποσο διαρκει η διαδικασια απο ΟΤΕ ?
Όταν έκανα μετατροπή ISDN σε PSTN έκλεισα ραντεβού από το τηλέφωνο για να έρθει τεχικός να πάρει το Netmod και να κάνει μετατροπή και αυτό έγινε μετά από 2 εδομάδες γιατί και καλά υπήρχε φόρτο εργασίας... (μάλλον είναι σχετικός ο χρόνος.. αλλά φαντάσου με τι ταχύτητες λειτουργεί το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ) Πάντως αν δεν ξέρεις πληρώνεις και τέλη απενεργοποίησης 34 ευρώ περίπου (έτσι τουλάχιστον έγινε σε εμένα)

Innersense
01-06-07, 16:36
anotherone bites the dust...

είχα κάτι προβλήματα με τον λογαριασμό (δεν μπορούσα αυτή τη στιγμή να το κάνω 2play) και αγόρασα ένα πακέτο προσφοράς για να το τρενάρω.

απο ότι ρώτησα μετά το εξάμηνο μπορείς να το γυρίσεις σε 2play πράγμα το οποίο και σκοπεύω να κάνω.

αν γνωρίζετε κάτι άλλο το οποίο θα με κάνει να χτυπάω το κεφάλι μου μπορείτε να μου το πείτε ελεύθερα αντέχω.

Jazzer
01-06-07, 16:49
Αγόρασα την προσφορά από το πλαίσιο, δώρο στον ανηψιό μου που τώρα έχει conn- x 768. Εύχομαι να μην βασανίσουν τον κόσμο που πήρε την προσφορά, όσον αφορά την ενεργοποίηση.

ssonic
01-06-07, 16:52
Όσοι το πήρατε για δώρο, δίνετε και τα υπόλοιπα 129€ (για το 2ο υποχρεωτικό 6μηνο) σε ρευστό μαζί με τον φάκελο ή κάνατε τους κινέζους;;;;;; :rofl: :p

Tem
01-06-07, 17:48
Όσοι το πήρατε για δώρο, δίνετε και τα υπόλοιπα 129€ (για το 2ο υποχρεωτικό 6μηνο) σε ρευστό μαζί με τον φάκελο ή κάνατε τους κινέζους;;;;;; :rofl: :p
σωστή παρατήρηση αυτή . Το πιθανότερο είναι ότι κάνουν τους κινέζους.

Panos.2006
01-06-07, 18:53
Είχα forthnet με την περσινή προσφορά της 1ης Ιουνίου οπότε μου έκατσε μια χαρά και η φετινή Είναι λίγο πιο ακριβή αλλά δεν υπήρχε καλύτερη και θα μπω και στο ιδιόκτητο γιατί έχω εδώ και λίγους μήνες κάλυψη.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος από τη Forthnet και θα έμενα έτσι κι αλλιώς και θα πέρναγα το internet στο ιδιοκτήτο και χωρίς την προσφορά...

konsniper
01-06-07, 18:56
HellV1L ελεος πια με αυτη την ιστορια με τους υπολογισμους με το soho. Ασχετο εντελως.Αλλο πραγμα το καθενα.Ξερεις υπαρχουν ανθρωποι που θελουν shared και isdn!!!
Και οταν δεν συμφωνεις με κατι δε σημαινει πως πρεπει να βγαινεις και να λες <την πατησατε>. Και μενα δηλαδη αν δεν μαρεσει η γυναικα σου μπορω ναρθω στο γαμο και να φωναζω <την πατησες>????
Καταλαβετε οτι ,οταν αγοραζει καποιος κατι,δεν γουσταρει να του τη λενε. Ασε να το χαρει!! Οπως ειπα και σε αλλο ποστ,πληρωνα οτενετ για 768 20.5/μηνα. Πως το βλεπεις,την πατησα που ταγορασα???? Οικονομικα γι αshared ειναι πολυ καλη.
Ασχετα που μπορει να μπλεξουμε με 4νετ και να κανουμε κανα 3 μηνο να ενεργοποιηθουμε:p . Αυτο ειναι άλλο.Εκει θα τη σκυλοβριζουμε!:oneup:
Απο οικονομικης πλευρας ελεγε...ολο τυρακια και ποντικια.....Το φαγαμε το τυρακι μας και το χαρηκαμε κιολας!!!!

Jazzer
01-06-07, 18:59
σωστή παρατήρηση αυτή . Το πιθανότερο είναι ότι κάνουν τους κινέζους.

"Κινέζικη κακία" βλέπω πάντως !:rofl: Δεν έχει σημασία η αξία του δώρου αλλά η κίνηση μετράει. :) Για την ιστορία πάντως, ο ανηψιός απέκτησε πρόσφατα και 19άρα tft οθόνη από τον θείο που γράφει αυτό το post.:)
Φιλικά

konsniper
01-06-07, 19:10
Απο κινεζικη κακια αλλο τιποτα...Το ρευμα που χαλαει η tft το πληρωνεις εσυ ή κανεις τον κινέζο?????????Αμα τον πονεσουν τα ματια του απτην οθονη θα πληρωσεις τα γυαλια?????:p:p:p

Ingenius
01-06-07, 19:13
Για αυτούς που θέλουν για δικούς τους λόγους (isdn) shared llu είναι πολύ καλά;)
Και στην τελική όπου και να πας δεν θα βρεις καλύτερες συνθήκες! Στον ΟΤΕ θα στα πάρουν χοντρά και θα σου δώσουν και το εξωπραγματικό upload των 384 kbps:rofl::rofl:
Και μην ακούσω για αξιοπιστία (είναι ελαφρώς βελτιωμένη βέβαια τώρα αλλά άργησαν...:down:) έλεοc:evil:!!!! Δεν θα ξεχάσω τι τράβηξα δυο + 1/2 χρόνια τώρα (τηλ στο 121 για χαμηλές ταχύτητες και απλά να σε γράφουν και άλλα τέτοια,,,) Με την 768 πληρώνω 17,41 το μήνα και άλλα 10 περίπου για την προσφορά της φορθ (3+3 μήνες δώρο). Τουλάχιστον με τα 10 mbps θα έχω τουλάχιστον το δεκαπλάσιο (περίπου 7 η και 5 mbps ακόμα) και θα δίνω μετά το πέρας του 6μήνου 21,5!! Κάποιος μπορεί να πει όμως: μα ρε μεγάλε εκτός του ότι σε δεσμεύει (70 ευρώ η έξοδος μες στο 12μηνο) και τα χριστούγεννα (η και άλλες περιόδου του χρόνου.. δεν αντιλέγω) πέφτουν προσφορές, πως θα τις εκμεταλευτείς; Δλδ αν ήταν να αλλάζουμε πάροχο κάθε φορά για 1 η 5 ευρώ φθηνότερα απλά έλεος (και μόνο η αναμονή και η ταλαιπωρία στα χελπντεσκς φτάνει).. χώρια που και η φορθ θα προσαρμοστεί σε τυχόν μελλοντικές προσφορές και είναι τουλάχιστον πιο αξιόπιστος πάροχος (κάνει και καμιά αναβάθμιση που και που) σε σχέση με τους άλλους εναλλακτικούς! Από το 1999 που χρησιμοποιώ της υπηρεσίες τους ανελλιπώς ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να με αναγκάσει να φύγω!!

Tem
01-06-07, 19:15
σκέφτομαι να την κάνω και εγώ δώρο σε γνωστό ;)

Jazzer
01-06-07, 19:21
Η προσφορά είναι όντως πολύ καλή, ακόμα κι αν κάποιος μένει πολύ μακρυά από το Α/Κ και η γραμμή του για παράδειγμα "πιάνει" όχι 10 αλλά 5-6 mbps λόγω απόστασης, πάλι πολύ συμφέρουσα τιμή είναι. Και μην ακούτε τι λέει η "κινέζικη μαφία" !!:rofl::rofl::rofl:

gerasimosfo
01-06-07, 19:38
και εγω αρπαξα την προσφορουλα:):):)

huli
01-06-07, 19:43
Γεια σας,

Αγόρασα την προσφορά για να αντικαταστήσω το conn-x 1024/256 kbps.
Εχω ISDN την οποία χρειάζομαι, και μιας και η Forthnet δεν υποστηρίζει τηλεφωνία ISDN
παραμένω στον ΟΤΕ.
Το conn-x 1024/256 για 12 μηνες θα με κοστίσει 258Ε ενώ η προσφορά της Forthnet για 10M/512K 189Ε.

geo7
01-06-07, 20:05
Παντως, ειναι εντυπωσιακο το ποσοι ειμαστε αυτοι που δεν θελαμε να αποχωριστουμε τις ISDN μας, και "βολευτηκαμε" απ' την συγκεκριμενη προσφορα! :p

Να το βλεπουν αυτο οι παροχοι, που δεν τους βλεπω να "πολυκαιγονται" να υποστηριξουν τις ISDN σε Full llu στα ιδιοκτητα τους...;)

okubo
01-06-07, 20:13
ειναι πολυ καλη προσφορα...τοσο φθηνο ιντερνετ δε νομιζω να υπαρχει στην ελληνικη αγορα...γι'αυτο το λογο την αγορασα...

megahead13
01-06-07, 21:36
Τσίμπησα κι εγώ το τυράκι. Ελπίζω μόνο να μην αργήσει η ενεργοποίηση...


Παντως, ειναι εντυπωσιακο το ποσοι ειμαστε αυτοι που δεν θελαμε να αποχωριστουμε τις ISDN μας, και "βολευτηκαμε" απ' την συγκεκριμενη προσφορα! :p

Να το βλεπουν αυτο οι παροχοι, που δεν τους βλεπω να "πολυκαιγονται" να υποστηριξουν τις ISDN σε Full llu στα ιδιοκτητα τους...;)

Πολύ σωστά τα λες! Κι εγώ δεν βάζω 2play, γιατί θέλω να κρατήσω την ISDN γραμμή. Άντε να δούμε μήπως γίνει κάτι μετά το καλοκαίρι...

Tem
01-06-07, 21:43
ειναι πολυ καλη προσφορα...τοσο φθηνο ιντερνετ δε νομιζω να υπαρχει στην ελληνικη αγορα...γι'αυτο το λογο την αγορασα...
πριν από 2.5-3 χρόνια ούτε 3μηνη isdn 128 dialup δεν αγόραζες με 60 €:oneup:

aris60
01-06-07, 21:47
από μια πρώτη ματιά των μέχρι στιγμής ψήφων διαφαίνεται ότι ένα σημαντικό ποσοστό κατευθύνεται πλέον προς την Forthnet

Καλησπερα χλωμο το βλεπω 52% απεχουν.

reo
01-06-07, 22:31
Την τσίμπησα και εγώ την προσφορά απο το Πλαίσιο νωρίς νωρίς...Θα περιμένω απο Δευτέρα και για να τη στείλω στη Forthnet. Είμαι σε ιδιόκτητο εδω στην Τούμπα και τα 10 mbit είνα ιόπως και να το κάνουμε δέλεαρ....Είδομεν

kokoretsi
02-06-07, 00:17
Συμπτωματικά 15/6 η forthnet έχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και έρχεται καλοκαιράκι. Μια χαρά τα 10 ευράκια για 6 μήνες ....

stefpatra
02-06-07, 10:32
Για αυτούς που θέλουν για δικούς τους λόγους (isdn) shared llu είναι πολύ καλά;)


Από το 1999 που χρησιμοποιώ της υπηρεσίες τους ανελλιπώς ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να με αναγκάσει να φύγω!!

Θα συμφωνήσω....Εγώ παίζω σε shared OΤΕ - Τηλεφωνία & 1bill 768kbps συνδρομή me 1Mbit στο ιδιοόκτητο της forthnet :respekt:

Eυτυχώς για καλή μου τύχη ένας καλός φίλος μου είπε για την προσφορά και επειδή ήμουνα και αθήνα την τσίμπισα απο στουρνάρα (μην κάνουμε και διαφήμιση :p)

Απο pstn dial up εποχές ακόμα η κυρία παραπάνω ηταν ο πάροχος μου...και είμαι ευχαριστημένος σε όλα..ειδικά με τισ φρικαλαιότητες που έγιναν τα τελευταία χρόνια με τις ταχύτητες adsl.....:clap:

gregpap
02-06-07, 11:41
από μια πρώτη ματιά των μέχρι στιγμής ψήφων διαφαίνεται ότι ένα σημαντικό ποσοστό κατευθύνεται πλέον προς την Forthnet


Αντε,αντε,μη χασομερανε.Να αδειαζει λιγο..........;)

hadderakk
02-06-07, 14:14
+1 κι εγω με ISDN, μπας και φυγω απο την :evil:[ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ]:evil: και το 2 ετων τιμολογιο της, σε "ευλογο" χρονικο διαστημα... :clap:

Ο Θεος να βαλει το χερι του, οποιος/οτι κι αν ειναι... Ο Θεος κι η ψυχη μας... :worthy:
(Η :twisted:ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ:twisted: θα μας κανει και θρησκους τωρα... )


πριν από 2.5-3 χρόνια ούτε 3μηνη isdn 128 dialup δεν αγόραζες με 60 €
:cool:

true, true, true...
:oneup:

finikass
02-06-07, 17:53
Πήρα και γω χθες την προσφορούλα από το Πλαίσιο κατά τις 8 το απόγευμα. Παρά την μεγάλη ζήτηση (είχε αρκετό κόσμο) υπήρχε ακόμα αρκετό απόθεμα.
Είναι μια μεγάλη ευκαιρία να απομακρυνθώ από την Τ(ρ)ελλας .

arj
02-06-07, 19:09
Στις 13/6 έληγε η 1Bill 768 που είχα οπότε μου έκατσε κουτι η συγκεκριμένη προσφορά.

Τώρα το πότε θα ενεργοποιηθούμε.... Α Γ Ν Ω Σ Τ Ο!!!

damianos007
02-06-07, 20:20
Αγόρασα ή σκοπεύω να αγοράσω την προσφορά χωρίς να έχω ήδη Forthnet

ειμαι με βιβοντι 1μβ μεσω αρυς και πληρωνω 20 ευρω το μηνα....απο τα 10 μβ και 4 να μου ερχοντε θα ειμαι ευχαριστιμενος καθως για τους πρωτους εξι μηνες ..εχω γλιτωσει τα μισα λεφτα τις βιβοντι ..και τους υπολοιπους που ξερεις αν δεν ειναι καλη η ταχυτητα μπορει και να βελτιωθει!! οποτε παλι ευχαριστημενος ειμαι για 21,50 το μηνα :-D

ermis
02-06-07, 20:24
Εχω ΟΤΕΝΕΤ 2mbit και πήρα τη προσφορά για να δώ τί παίζει. Δεν τη διακόπτω γιατί ποιός ξέρει πότε θα ενεργοποιηθούμε (πρέπει να έχουν άπειρα πακέτα πουληθεί!). Θα τη βάλω σε άλλο τηλ στον ίδιο χώρο. Να δούμε...

konsniper
02-06-07, 20:46
Καλα..εγω δεν θελω να δω ποτε θα ενεργοποιηθουμε...εγω θελω να δω ποτε θα βγαλει στο site οτι απλως πηρε αριθμο πρωτοκολλου!!!!!Αμα παρει μεσα σε μια βδομαδα..καλα θαναι.....γιατι αν παει σε κανα μηνα..αστα να πανε....
ermis εννοειται..και γω με οτενετ τα ιδια ακριβως...σιγα μην την κοψω..ας την κοψουν μονοι τους με τη 4νετ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.