PDA

Επιστροφή στο Forum : Ήρθε η ώρα να βγάλουμε στη φόρα τα προβλήματα μας με την Tellas



Σελίδες : [1] 2

rokko74
01-06-07, 12:31
Καλησπέρα φίλοι,

νομίζω ότι δεν πάει άλλο με αυτή την κατάσταση. Μόλις τελείωσα με μία επιστολή που εξιστορώ όλη την περιπέτεια μου με την Tellas.
Σημειωτέων ότι ακόμη δεν έχω ξεμπλέξει. Δεν έχω internet δηλαδή εδώ και δύο μήνες.

Έστειλα την επιστολή στα παρακάτω email Μ.Μ.Ε., πολιτικών, κρατικών φορέων, ραδιοφωνικών σταθμών...

Προτείνω λοιπόν, ένας ένας να στείλουμε σε αυτά τα email το πρόβλημα μας και την κοροιδία που μας κάνουν από την Tellas και μόλις αρχίζουν όλοι αυτοί οι κύριοι και λαμβάνουν μυνύματα από όλον τον κόσμο ΤΟΤΕ θα ασχοληθούν πραγματικά.....

Τα email που μπορείτε να στείλετε τα παράπονα σας όσον αφορά στης υπηρεσίες της Tellas είναι τα εξής :

Στο πεδίο "προς" βάλτε (κάντε copy paste από εδώ) αυτά τις Tellas
crm@tellas.gr; bcc@tellas.gr; sales@tellas.gr; corporate-sales@tellas.gr; communications@tellas.gr; hr@tellas.gr

Και στο πεδίο της "κοινοποίησης" βάλτε αυτά

by yiapap- Τα emails τρίτων αφαιρέθηκαν!

Παιδιά όποιος θέλει ας μου στείλει p.m. να του στείλω όλα τα email από Μ.Μ.Ε., κρατικές & μη υπηρεσίες, οργανώσεις καταναλωτών κ.τ.λ

Ήρθε η ώρα να ακουστούμε κύριοι. Τέρμα η κοροϊδία.... Ήμαρτον!

Gap
01-06-07, 12:54
Έχεις απόλυτο δίκιο που στέλνεις επιστολές διαμαρτυρίας για να ανδείξεις την ξεφτίλα της Τελλάς..... όμως νομίζω ότι τουλάχτιστον σε αυτόν τον τόπο (και όχι μόνο) Μ.Μ.Ε , πολιτικοί, κρατικοί φορείς, ραδιοφωνικοί σταθμοί κ.α τα έχουν πλακάκια με ιδιωτικές επιχειρήσεις τύπου Τελλάς και δεν θα ανοίξει ούτε ρουθούνι... αν στη θέση της Τελλάς ήταν ένας δημόσιος οργανισμός κάτι μπορεί να γινόταν μόνο και μόνο γιατί στην μέση δεν θα υπήρχαν οικονομικά πακέτα από διαφημίσεις καθώς και πολιτικοί λόγοι...

rokko74
01-06-07, 13:07
Φίλε δεν έχεις άδικο αλλά ποντάρω στο ότι θα στείλουμε πολλοί από εδώ τα προβλήματα μας.
Δεν είναι τίποτα να στείλεις ένα email εξάλλου.

Θέλω να πιστεύω ότι θα ευαισθητοποιηθούν κάποιοι κύριοι από τους επισημασμένους μόλις αρχίσουν και βλέπουν τα emails :closed::rtfm:.


Δεν πάει άλλο ρε φίλε, πρέπει να τους ξεφτιλίσουμε όσο μπορούμε γιατί μας έχουν τσακίσει. Μας φέρονται λες και είμαστε ζώα....ε όχι. Δεν είμαστε ζώα, είμαστε καταναλωτές και η υπομονή μας έχει εξαντληθεί.

kinggreece
01-06-07, 13:35
βομβαρδισμο θελουν απο μειλ...μπραβο για τον κοπο φιλε.εγω εστειλα κιολας

supermario
01-06-07, 13:42
Δεν βλεπω να εχεις στις διευθυνσεις, τα pc magazine και pc world.

Καλο θα ηταν να εστελνες και εκει την επιστολη σου, γιατι πριν την δημοσιευσουν θα επικοινωνησουν σιγουρα με την τελλας και δεν μπορει, του πουστη, θα φιλοτιμηθουν να δωσουν μια επισημη απαντηση!

kinggreece
01-06-07, 13:47
Δεν βλεπω να εχεις στις διευθυνσεις, τα pc magazine και pc world.

Καλο θα ηταν να εστελνες και εκει την επιστολη σου, γιατι πριν την δημοσιευσουν θα επικοινωνησουν σιγουρα με την τελλας και δεν μπορει, του πουστη, θα φιλοτιμηθουν να δωσουν μια επισημη απαντηση!

Εδω δεν απαντουν στην ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελιες,θα απαντησουν σωστα στα περιοδικα? απλα θελει αποστολη σε ολα τα μειλ παραπανω και καπακι αντιγραφο στην τελλας. να δουν οτι τα αστεια τελειωνουν.η επισημη απαντηση επρεπε να βρισκεται απο καιρο στο σαιτ της τελλας και να αναφερει τι γινετε......ειδες εσυ ποτε αναφορα στο σαιτ της περι βλαβης η αναβαθμισης? για διαβαστε τι λεει το συμβολαιο στιν παραγραφο 2.1 2.2 ..........κατι λεει περι ενημερωσης με οποιοδηποτε τροπο.

sexrazat
01-06-07, 13:56
[QUOTE=rokko74]

:oneup:

yanniscom
01-06-07, 14:02
Στελνω και εγω, μπραβο φιλε μου!!!!

ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΖΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!!!

ΜΟΝΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ!!

rokko74
01-06-07, 14:03
Δεν βλεπω να εχεις στις διευθυνσεις, τα pc magazine και pc world.

Καλο θα ηταν να εστελνες και εκει την επιστολη σου, γιατι πριν την δημοσιευσουν θα επικοινωνησουν σιγουρα με την τελλας και δεν μπορει, του πουστη, θα φιλοτιμηθουν να δωσουν μια επισημη απαντηση!

Φίλε δεν μπορούσα να τις βρω αλλά μην ανησυχείς. Έχω τόσα άλλα email που δεν νομίζω να κολλήσουμε σε αυτά. Αλλά αν πάλι κάποιος έχει και άλλα email καλό είναι να τα γράψει ή να μου τα πει με pm για να τα βάλω με edit στο αρχικό μήνυμα.



Εδω δεν απαντουν στην ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελιες,θα απαντησουν σωστα στα περιοδικα? απλα θελει αποστολη σε ολα τα μειλ παραπανω και καπακι αντιγραφο στην τελλας.

Συμφωνώ φίλε.Εγώ προτείνω να βάζετε στο πεδίο ΠΡΟΣ τα email της tellas και στο πεδίο ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ όλα τα υπόλοιπα email έτσι θα το πάρουν όλοι μαζί ταυτόχρονα.

geodi
01-06-07, 14:27
Εφυγαν τα μηνύματα. Εγώ πάντως Δευτέρα πρωί θα είμαι εκεί γιά φασαρίες. Τέλος η ανοχή στους ΑΛΗΤΕΣ!!!

kinggreece
01-06-07, 14:47
λογοκρισια...... :whistle:

rokko74
01-06-07, 14:50
Sorry αλλά δεν το κατάλαβα.:hmm:

Anyway.... Όποιος θέλει τα email ας μου το πει να του τα στείλω με pm.

supermario
01-06-07, 14:54
Εδω δεν απαντουν στην ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελιες,θα απαντησουν σωστα στα περιοδικα? απλα θελει αποστολη σε ολα τα μειλ παραπανω και καπακι αντιγραφο στην τελλας. να δουν οτι τα αστεια τελειωνουν.η επισημη απαντηση επρεπε να βρισκεται απο καιρο στο σαιτ της τελλας και να αναφερει τι γινετε......ειδες εσυ ποτε αναφορα στο σαιτ της περι βλαβης η αναβαθμισης? για διαβαστε τι λεει το συμβολαιο στιν παραγραφο 2.1 2.2 ..........κατι λεει περι ενημερωσης με οποιοδηποτε τροπο.

Η ΕΕΤΤ ομως δεν τους βγαζει "προγραμμα" στον κοσμο. Ενω στα περιοδικα θα τους διαβασει κοσμος και τους "καιει".

rokko74
04-06-07, 10:35
Αντίδραση Νο1

Παιδιά μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι όλα οκ. Είμαι στο internet. Το απογεύμα θα πάω σπίτι και θα σας ενημερώσω....

Τελικά φαίνετε ότι δουλεύει το σύστημα με τα Μ.Μ.Ε.


Στείλτε όλοι, μην το αφήνετε, τώρα είναι ευκαιρία να γίνει μεγάλο θέμα τα προβλήματα μας με την Tellas.

rokko74
04-06-07, 16:17
Αντίδραση Νο2

Αγαπητέ κ. .......................

λάβαμε την επιστολή σας, μαζί και αρκετών ακόμη συνδρομητών, συμμεριζόμαστε το πρόβλημα σας,
απλά απ¨ τη στιγμή που κοινοποιήθηκε απο πλευράς σας σε όλους τους φορείς ο ρόλος μας περιορίζεται στο να περιμένουμε την απάντηση τους πρός εσάς και φυσικά να μας την γνωστοποιήσετε,
και αν δεν απαντήσουν τότε θα πρέπει να λάβουμε όλοι θέση.

Με εκτίμηση

για το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.ΚΑΤ.Ο.
Γ.Γ. Πέρυ Μεντζέλου

E.KAT.O.
Ελληνική Καταναλωτική Οργάνωση
Δημοκρίτου 10, Τ.Κ. 54352
Θεσσαλονίκη
Τηλ: 2310 226 426
Φαξ: 2310 908 519
Email: ekato@ekato.org
Web: www.ekato.org


Λοιπόν παιδιά κάτι πάει να γίνει.

Πρέπει να συνεχίσουμε να στέλνουμε τα προβλήματα μας....

Jaxontr
04-06-07, 20:18
παιδιά ότι θέλετε πείτε το μου, σαφως θα συνδράμω και επονήμως.

rokko74
05-06-07, 09:48
παιδιά ότι θέλετε πείτε το μου, σαφως θα συνδράμω και επονήμως.

Αυτό που θέλουμε από όλους είναι να στείλετε περιγραφή των προβλημάτων που έχετε με την Tellas σε όλα τα παραπάνω emails.

Πρέπει να ενωθούμε παίδες. Δεν είναι κόπος να στείλουμε ένα email.
Ένα email που θα ενωθεί με των υπολοίπων από εδώ και θα αρχίσει να τους ενοχλεί....θα αρχίσει να τους ζορίζει ΟΛΟΥΣ.

Alompar
05-06-07, 11:48
Τα πολλά λογια είναι φτωχια...Ενεργοποίηση 17/5/2007...εξοπλισμός ακόμα σε αναμονή..:down:

harry79
05-06-07, 14:41
εμένα με πήραν χθες στις 2130 για να μου φέρουν σήμερα εξοπλισμό μετά από 7 μήνες. :nono:

Hannibal_Lector
05-06-07, 21:02
Καλησπερα παιδια,
πρωτη φορα γραφω εδω αλλα οπως διαβασα και σε αλλα μηνυματα δεν παει αλλο με την tellas.
Τα προβληματα παρα πολλα και παροτι ειμαι ανθρωπος με υπομονη και κατανοηση απλα δεν παει αλλο, μου εβγαλαν την πιστη ακομη και στο πως θα κανω διακοπη, αλλα ας τα παρω απο την αρχη.
Το μεγαλυτερο προβλημα για μενα με μια εταιρεια που παρεχει υπηρεσεις ειναι οταν ειναι ανικανη να εξυπηρετηση τουε πελατες της, ακομη και οταν εχει προβλημα δεν ενημερωνει κανενα, τεραστιο προβλημα τον δεκεμβριο (πλεον δεν με ενδειαφερει αν κοπηκε το υποθαλλασιο καλωδιο τους, προβλημα τους) τεραστιο προβλημα επισης εδω και 20 μερες, συνεχεις αποσυχρωνισμους, χανεται η συνδεση και αλλα τρελα (επισης δεν με ενδιαφερει αν κανουν αναβαθμηση γιατι απλα δεν με ενημερωσαν).
Για να δωσω 2 παραδειγματα για το τμημα ταλαιπωρειας πελατων της τελλας, 1. τον δεκεμβριο καταφερα να μιλησω μαζι τους μετα απο 50 προσπαθειες που εγιναν σε ολες τις ωρες του 24ωρου, απλα κρυφτηκαν ητανε προφανες, εδω και 15 μερες τα ιδια, και φυσικα οι περισσωτερες προσπαθεις ητανε απο 15λεπτο αναμονης και πανω αλλα ... τιποτα.
Τους εστειλα e-mail στο οποιο δεν απαντησαν και φυσικα ειχαν το θρασος να με ρωτησουν γιατι αλλαζω παροχεα, δεν ασχοληθηκα με την υπαλληλο γιατι την δουλεια της εκανε, να προσπαθησει να με αποτρεψει.
Στις 30 Ιουνιου τους παραταω, μαλλον για παντα, γιατι πολυ ασχοληθηκα μαζι τους, λιγοι ητανε, λιγοι ειναι, και φυσικα ακομη και στο τελος ειχα απαραδεκτη συμπεριφορα (μεχρι λαθος φαξ μου εδωσαν για το που θα στειλω την διακοπη).

Υ.Γ. Μεγαλο μηνυμα αλλα και λιγα εγραψα ... τελλας ... ΤΕΛΟΣ!!!

spyrospatras
05-06-07, 22:25
Τους είχα στείλει (στην Tellas εννοώ) πολλές επιστολές διαμαρτυρίας και κατόπιν έστειλα και μια στην EETT και προχθές μου ταχυδρομήσαν (από την ΕΕΤΤ) ένα ενημερωτικό έντυπο πως η επιστολή μου κοινοποιήθηκε στην Tellas μαζί με τις επιστολές άλλων 41 συνδρομητών που προέβησαν στην ίδια κίνηση.

Η επιστολή κοινοποίησης συνοδεύεται από το παρακάτω κείμενο

Αξιότιμη Κυρία (όπως το γράφω. Άραγε εννοεί την Tellas ? :lol:)

Στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων της, η ΕΕΤΤ έχει γίνει αποδέκτης των παραπάνω σχετικών επιστολών , που επισυνάπτονται στην παρούσα , οι οποίες συνιστούν καταγγελίες συνδρομητών σας.

Παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε αναλυτικά , εντός δέκα (10) ημερών από τη λήψη της παρούσας , για τις απόψεις σας σχετικά με τα θέματα που αναφέρονται κοινοποιώντας την απάντησή σας και στους ενδιαφερόμενους καταναλωτές αντίστοιχα.

Με τιμή

ΝΙΚ. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΕΤΤ




ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: 1) Υπουργείου Ανάπτυξης , Γεν. Γραμματεία Καταναλωτή ,
Υπόψη κ. Α. Σαλάππα FAX : 210 3843549 , 3829640
2) Πίνακα Αποδεκτών

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ : Εκατονέξι (106) σελίδες
Εσωτερική Διανομή : Τ2 , Δημ. Σχέσεις

lepes
06-06-07, 15:47
Στελνω και εγω, μπραβο φιλε μου!!!!

ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΖΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!!!

ΜΟΝΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ!!
+1000 σημερα εστειλα και εγω...
και εβαλα option να μου σταλθει απαντηση οτι το λαβαν και το διαβασαν..και το καλο ειναι οτι τωρα εχω και μερικα ονοματα γιατι αυτα τα γενικα μαιλ γινοντε forward σε συγκεκριμενα ατομα....

harry79
06-06-07, 15:49
Έστειλα κι εγώ καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μετά τα πέρασα και στην Τελλάς. Τα έχω βάλει κι εδώ στο θέμα με το γενικό πρόβλημα. Όταν στέλνεις e-mail στην Τελλάς τότε έρχονται απαντητικά πίσω οπότε μπορείς να τα κρατάς.

rokko74
06-06-07, 16:06
harry εκτός από Ε.Ε.Τ.Τ. πρέπει να βάλεις κοινοποίηση και όλους τους άλλους... Για να αρχίσουν να ασχολούνται. Μόνο με Ε.Ε.Τ.Τ. δεν γίνετε δουλεία....

harry79
06-06-07, 20:43
όχι ΕΕΤΤ έκανα επίσημη καταγγελία, αυτό εννοούσα.

Alompar
07-06-07, 08:42
Χθες που μίλησα με το αγαπητό 13800 σχετικά με τον εξοπλισμό που δεν έχει έρθει ενώ έχω ενεργοποιηθεί από 17/5/2007, μου είπαν ότι έχουν πρόβλημα με την εισαγωγή του εξοπλισμού και γι αυτό έχει καθυστερήσει σε πολλούς.( Ισχύει συναδελφοι; ) Έως το τέλος της εβδομάδας, αρχές επομενης θα τον έχω ειπε η υπαλληλος.

Επίσης χθες βίωσα και το πρώτο μου disconnect…Αντε καλοριζικος :p

harry79
07-06-07, 09:32
Εγώ φίλε τον πήρα μόλις προχθές ενώ κανονικά πρέπει να τον είχα από την προζίστο εποχή. Και όλο το προηγούμενο διάστημα τα φόρτωναν στον courier.

rokko74
07-06-07, 10:30
Γιε εξοπλισμό εγώ πήγα από τα κεντρικά τους στο Μαρούσι και τον πήρα γιατί αλλιώς θα είχα καεί

vaggos_fromhell
07-06-07, 11:07
Πρόκειται για γελοία εταιρεία. Όχι μόνο έχω προβλήματα με disconnects κτλ. αλλά ούτε ένα τηλέφωνο δεν έχουν πάρει να πούνε ότι ενεργοποιήθηκα και πότε θα πάρω τον εξοπλισμό. Όσες φορές και να πάρω το 13800 όλοι απασχολημένοι είναι.

rokko74
07-06-07, 12:50
Αντίδραση Νο3

From: CHIP [mailto:chip@motorpress.gr]
Sent: Thursday, June 07, 2007 12:37 PM
To:


Πολιτική του περιοδικού μας είναι για κάθε επιστολή διαμαρτυρίας να ενημερώνουμε την εταιρεία και στη συνέχεια να δημοσιοποιούμε την επιστολή εφόσον δεν έχει διευθετηθεί το θέμα.

H Tellas έχει ενημερωθεί και είμαστε σε αναμονή απάντησης

Μετά τιμής



Παιδιά κάτι γίνετε.
Συνεχίστε να στέλνετε τα email σας για να μπορέσουμε να βγάλουμε κάποια άκρη:rtfm::rtfm:

Στη βράση κολλάει το σίδερο :nono:

papatom
07-06-07, 13:46
Έστειλα την παρακάτω επιστολή μέχρι και στο Reuters!

Προς κάθε αρμόδιο

Είμαι πελάτης σας εδώ και χρόνια με ADSL 768K (στο γραφείο τηλ. 2310 --- --- , παλαιότερα είχα TELLAS στο 2310 --- ---). Πρίν περίπου 1 μήνα έκανα αίτηση για το TELLAS Zisto στην οικία μου (τηλ. 2310 --- ---). Ο εξοπλισμός μου ήρθε και τον σύνδεσα. Μετά θεώρησα απλό να πάρω την τεχνική υποστήριξη να μου δώσει ένα Username και Password.

Είμαι στην αναμονή επί 2 μέρες. Έχω καλέσει το 13800-2, το 801 5000 365, 1212 κτλ πρωϊ-μεσημέρι-βράδυ-ξημερώματα.

Κάλεσα στο 13800-1 και ζήτησα τον προϊστάμενο. Δεν θεώρησε πρέπον ούτε αυτός να σηκώσει το τηλέφωνο (ήταν απασχολημένος). Τι να τον κάνω τον router όταν κοιτάζω τα λαμπάκια του 2 μέρες και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ 1 άνθρωπος να σηκώνει τηλέφωνο να μου δώσει ένα Username & Password. Μου έδωσαν από το 13800-1 το ID: ------------- για να πάω στο go.tellas.gr. Το ID ήδη χρησιμοποιείται.

Πείτε μου εσείς τι να κάνω? Εκτός του να στείλω την παρούσα επιστολή σε όλα τα Blogs και μέσα ενημέρωσης του πλανήτη μπας και συγκινηθεί κάποιος να μου δώσει ένα Username και Password το οποίο το πληρώνω. Ποιό τηλέφωνο να πάρω? Να πάρω πτήση για το Μαρούσι για 1 κωδικό?

Αν δεν λάβω κάποια ικανοποιητική απάντηση στην επιστολή μου θα αναγκαστώ να ασχοληθώ με κάποια εταιρεία που σηκώνει τα τηλέφωνά της.
Με εκτίμηση

papatom
07-06-07, 14:42
Μετά από 3 μέρες στην αναμονή βρήκα το νέο λογότυπο της TELLAS στο διαδίκτυο:

http://www.nkais.gr/images/upd1/xysto.jpg

stratus
07-06-07, 16:20
Μετά από 3 μέρες στην αναμονή βρήκα το νέο λογότυπο της TELLAS στο διαδίκτυο:

http://www.nkais.gr/images/upd1/xysto.jpg
Πολυ καλο.Εγω παντως ημουνα απο τους τυχερους και διεκοψα γρηγορα

euklidis
07-06-07, 16:24
Μετά από 3 μέρες στην αναμονή βρήκα το νέο λογότυπο της TELLAS στο διαδίκτυο:

http://www.nkais.gr/images/upd1/xysto.jpg

Δεν θα μπορουσε να υπωθει καλυτερα. χαχχχαχαχαχαχ:rofl::rofl::rofl::rofl:

rokko74
07-06-07, 16:40
Κορυφαία η εικόνα...την έστειλα viral σε φίλους. Ελπίζω να μη σε πειράζει :rofl::rofl:

euklidis
07-06-07, 17:05
rokko Βλεπω το μαρτυριο σου στην υπογραφη. Εγω τι να πω που:

17/12 αιτηση
4/5 Φαξ διακοπης (θελει 30 μερες)
24/5 ενεργοποιηση και εξοπλησμος(ακυρωση του φαξ διακοπης)
Σημερα: ουτε νετ ουτε τηλ απο τις 24/5 και δεν εχουν βρει το προβλημα ακομα.

rokko74
07-06-07, 18:03
rokko Βλεπω το μαρτυριο σου στην υπογραφη. Εγω τι να πω που:

17/12 αιτηση
4/5 Φαξ διακοπης (θελει 30 μερες)
24/5 ενεργοποιηση και εξοπλησμος(ακυρωση του φαξ διακοπης)
Σημερα: ουτε νετ ουτε τηλ απο τις 24/5 και δεν εχουν βρει το προβλημα ακομα.


Μάλλον ενεργοποιήθηκε το φαξ διακοπής που είχες στείλει! :lol::lol:

Στείλε ρε φίλε στα email όλο το ιστορικό σου ....

kinggreece
12-06-07, 15:32
εστειλα sms στον alphaRADIO 98.9 στην εκπομπη του παπαναγιωτου και το διαβασε στον αερα και καλεσε την ΕΕΤΤ να λαβει θεση,ακομα ειπε οτι ο σταθμος εχει λαβει πολλες καταγγελιες και ηδη εχει ξεκινησει ερευνα ο σταθμος ωστε να δει τι γινετε εν γενει με τουσ παροχους αλλα με την τελλας υπαρχει ειδικοτερο θεμα διοτι απο πισω ειναι και η Δ.Ε.Η, οποτε καταλαβαινετε οτι ειναι βοουτηρο στο ψωμι τους η καταγγελιες,καντε ενα κοπο και εσεις και στειλτε κανα sms στον σταθμο.

rokko74
12-06-07, 16:00
Να μας έλεγες και τον αριθμό που πρέπει να τα στείλουμε....:p

XARAYGH
12-06-07, 16:26
ΧΡΕΩΣΗ sms 1.15 e με φπα ¨PPP

harry79
12-06-07, 23:14
Μάλλον ενεργοποιήθηκε το φαξ διακοπής που είχες στείλει!

Στείλε ρε φίλε στα email όλο το ιστορικό σου ....

:rofl::rofl:

kinggreece
13-06-07, 03:31
Να μας έλεγες και τον αριθμό που πρέπει να τα στείλουμε....:p

ar KENO MHNYMA ΣΤΟ 4220 ΧΡΕΩΣΗ 0,25 ΕΥΡΩ

the_Mask
13-06-07, 17:20
Μακαρι να βγει κατι,,,πιστευω οτι πρεπει να δει και ο Ευαγγελατος το θεμα παντως

OverClocker
15-06-07, 00:45
καλά..
Εδώ αίτηση 25/1...
Μου έστειλαν το πακέτο 8/5
21/5 κ /22/5 χωρίς τηλέφωνο
25/5 μου δίνωουν κωδικούς
ώς σμρ 15/6 δεν έχω νετ και φυσικά έκανα αίτηση επιστροφής στον ΟΤΕ...


Εννοείται ότι κάθε μέρα έπερνα τηλ για δήλωση βλάβης....

DRAKOS70
15-06-07, 11:41
Απλά κορυφαίο το νέο λογότυπο της Τελλάς που ανέβασε ο φίλος papatom..
Όλα τα λεφτα...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

nasiacielo
16-06-07, 23:33
Καλησπέρα!!!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum!!

Κατευθείαν στο θέμα:

Η κατάσταση με την ΤΕΛΛΑΣ είναι ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ. Η δική μου "εμπειρία" έχει ως εξής:
17/1 υπογράψαμε το συμβόλαιο...
μέσα Μαρτίου μου προτείνουν ως προσωρινή λύση να με βάλουν στο 1 MBps μέχρι να αλλάξει η φορητότητα από τον ΟΤΕ (που επί 1 μήνα ήταν πλέον σε άμεση και καλά προτεραιότητα- αφού τους είχα πάρει πάνω από 10 φορές - μέσος χρόνος αναμονής 1 ώρα οποτεδήποτε)

21/5 γίνεται (επιτέλους???? αναρωτιέμαι πλέον....) η μεταφορά από τον ΟΤΕ
21/5 δεν έχω τηλέφωνο. Δεν έχω internet
22/5 Δεν έχω internet. παίρνω στο 13800: είναι λέει λογικό. Η γραμμή σας έχει προγραμματιστεί να "ανοίξει" αύριο στις 19.18!!!! (άντε λέω και γω, να το δω!!! και να μην το πιστέψω) και να τους ξαναπάρω τηλέφωνο να κάνουμε τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο Modem.
23/5 φυσικά δεν έχω Internet
24/5 φυσικά δεν έχω Internet. Καταφέρνω παίρνω τηλ (μπας και φταίνε οι ρυθμίσεις), περιμένω κάπου 1 ώρα....για να μου πει ότι υπάρχει πρόβλημα μόνο με μένα και πρέπει να γίνει reset στη γραμμή. Άντε λέω υπομονή.......
Από τότε και μέχρι την Τρίτη 12/6 έχω ακούσει ΤΙΣ δικαιολογίες από τους Ανεύθυνους της ΤΕΛΛΑΣ.
Το Maximum που είχα μέχρι 12/6 συνδεθεί ήταν 10 λεπτά σερί μία μέρα, 5 λεπτά άλλη μέρα, άντε στο τσακίρ κέφι κάνα 30λεπτο!!!! Συνολίκα πάνω από 1 ώρα όμως ούτε για αστείο όλες αυτές τις μέρες.... (το πρόβλημα ήταν ότι ή δεν θα έπαιρνε IP, ή δεν θα άναβε η ένδειξη DSL στο Modem)

Έχοντας πλέον πάρει απόφαση ότι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ, στις 12/6 παίρνω στο 13800, τμήμα λογαριασμών.
Ζητάω υπεύθυνο κατευθείαν. Μετά από πολύ άσχημο διάλογο με την κοπελίτσα (που στην τελική τη δουλειά της προσπαθεί να κάνει, αλλά δεν είναι δικό μου πρόβλημα), μου δίνει την υπεύθυνη υποτίθεται. Την ενημερώνω ότι προτίθεμαι να διακόψω τη σύνδεση, της λέω όλα μου τα παράπονα και την ενημερώνω ότι πολύ απλά δεν διατίθεμαι να πληρώσω ούτε 0.01 ευρώ από μία υπηρεσία που στην ουσία δεν μου προσφέρθηκε ποτέ. Κατόπιν με συνδέει και με το τεχνικό τμήμα (περίμενα κάνα 10λεπτο). Ζήτησε συγγνώμη για την αναμονή, ενημερωνότανε βλέπετε για το πρόβλημα μου....όπως είπε.Υποτίθεται θα με έπαιρνε τηλ τεχνικός την επόμενη μέρα για να μου πει πότε θα λυνόταν το πρόβλημα.
Περιττό να πω ότι δεν με πήραν ποτέ τηλέφωνο.
Αλλά....
Ως δια μαγείας το πρόβλημα από τότε λύθηκε.
5 λεπτά αφού έκλεισα το τηλ με την ΤΕΛΛΑΣ είχα Ιnternet και το έχω μέχρι και αυτή τη στιγμή (16/6). (για πόσο όμως???? αναρωτιέμαι)


Το συμπέρασμα είναι: Αν δεν τους απειλείσεις ότι θα πας την άλλη μέρα το πρωί μαζί με τα κανάλια, δεν τους ξεφτιλίσεις, δεν τους βρίσεις, το πρόβλημα δυστυχώς δεν λύνεται. Δεν το θεωρώ τυχαίο πως ότι δεν μπορούσε να λυθεί 15-20 μέρες, λύθηκε ως δια μαγείας μέσα σε 5 λεπτά!!

Και το διλλημά είναι το εξής:
Να προβώ σε διαδικασία επιστροφής στον ΟΤΕ ή όπου άλλου....
ή να θεωρήσω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε???

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις προτάσεις σας και παρόμοιες εμπειρίες...

Φιλικά,
Νάσια

cypher
17-06-07, 19:39
Παιδια σας ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στο εγχειρημα αυτο το οποιο δυστυχως αποδεικνυεται παραπανω απο απαραιτητο ετσι που εγιναν τα πραγματα...:down:

Εγω τους εστειλα το φαξ του θανατου λιγες μερες πριν και 12 ιουλιου ειμαι out.
Αυτη την στιγμη ειμαι με Pstn κ κλεινω 1 μηνα χωρις καθολου η με ελαχιστο ιντερνετ.

Χαλια το f200 που μου δωσαν αρχικα:down:
ΤΡΑΓΙΚΟ μεχρι αηδιας το f320 ,οπως αποδειχθηκε,ενεργωντας κατα βουληση..:down:
Απιστευτες αναμονες με 200 κ 300 τηλεφωνηματα σε ενα διμηνο στο 13800 :down:

Χαμηλο επιπεδο εξειδικευσης των παιδιων στο "service" η "customer care",με
ελαχιστες εξαιρεσεις :down:

Γραμμη εξαιρετικα προβληματικη για περιοδο μηνων.....:down::down:
(ο δακτυλος του οτε,αλλα και 15 μερες για εναν ελεγχο..)



Και ολα αυτα με 26,50 για μια 768...:p
Το fax που μου δωσαν για την αποστολη της αιτησης δεν εβγαζε πουθενα...
Το 2ο που μου δωθηκε,ελυσε το προβλημα...

Να μην αναθερθω στα περι zisto.... οποτε adios !

Στα ++++ η υπηρεσια SMS, και το οτι προσωπικα εμενα μου συμπεριφερθηκαν με σχετικη ευγενεια.Και παλι σας ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα ολους!
Πρεπει να αποσυνδεθω τωρα,γιατι ετσι κ αλλιως κλεινω 1 ωρα online και θα με πεταξει...:rofl::rofl:

Cheers

Tatiana
17-06-07, 19:43
Μα αν από ότι βλέπω είσαι σε DSLAM OTE τι φταίει η ΤΕΛΛΑΣ και ποιά προβλήματα είχες?

Αν είναι η γραμμή ή ο εξοπλισμός είναι άλλο θέμα αλλά με DSLAM OTE και internet ΤΕΛΛΑΣ μόνο για ταχύτητες μπορείς να παραπονεθείς disconnects κτλ είναι θέμα γραμμής και ΟΤΕ

cypher
17-06-07, 19:48
Πριν δω το μυνημα σου το διορθωσα:p
Πραγματι αλλα για να σου εξιστορησω ολη την διαδικασια ωσπου
να γινει ενας ελεγχος,θα παρει πολυ ωρα....
(Το τι τραβηξα δηλαδη)

Προσωπικα ειμαι πεπεισμενος oτι την πρωτη φορα που ζηταει καποιος
ελεγχο,δεν δινουν σημασια...

ps:Σορυ για την καθυστερηση,ειμαι με τουρμποσυνδεση pstn
(Αργει,αλλα σε παει εκει που θες :) )

Cheers

Tatiana
17-06-07, 19:53
Ναι καταλαβαίνω το pstn είναι δράμα..πάντως δυστυχως στην περίπτωσή σου το πρόβλημα είναι θέμα ΟΤΕ..πιθανώς προβληματική γραμμή ίσως κοντά σε άλλη γραμμή κτλ κτλ..έχεις δώσει βλάβη στον ΟΤΕ?

Γιατί η ΤΕΛΛΑΣ δεν μπορεί να κάνει τίποτα.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.