PDA

Επιστροφή στο Forum : Έγγραφη απάντηση απο Tellas!!!!!!!!!!!!



SpUga5
01-06-07, 13:32
Καλημέρα σας, για όσους δεν θυμούνται έιχα κάνει αίτηση για Τελλάς Ζίστο στις 15 Ιανουαρίου 2007, αντιμετώπισα κι εγώ το γνωστό πρόβλημα θύρας και στις 23 Απριλίου, αφου δεν είχε γίνει καν αίτηση για φορητότητα από τελλάς και δεν είχε εξασφαλιστεί πόρτα, έστειλα φάξ ακύρωσης και έκανα αίτηση για κόννεξ το οποίο ενεργοποιήθηκε 6 μέρες μετα... Μετά απο προτροπές άλλων μελών του φόρουμ έστειλα και e-mail στη τελλάς στο οποίο τους ζητούσα έγγραφη βεβαίωση ότι ακυρώθηκε η αίτηση ,ι ότι δεν πρόκειται να επεμβουν για οποιοδήποτε λογο στη γραμή μου στο μέλλον και ότι δεν τους χρωστώ απολύτως τίποτα!
Σήμερα λοιπόν ήρθε ένας από τα ελτά και μου έδωσε ένα μεγάλο φάκελο από την Τελλάς ο οποίος γράφει τα εξής μέσα:


"Θέμα:Αίτημα Συνδρομητη
Αξιότιμε κύριε *****

Αναφορικά με το αίτημα που μας έχετε αποστείλει μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, θα θέλαμε να θέσουμε υπ'όψη σας τα κάτωθι

Καταρχάς θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την ειλικρινή μας λύπη για τα ζητήματα τα οποία μας έχετε θέσει και για τια οποία η ετερεία μας ενήργησε άμεσας προκειμένου για την επίλυση τους.

Η διαδικασία φορητότητας μιάς τηλεφωνικής σύνδεσης προυποθέτει την πάροδο εύλογου χρονικού διαστήματος τόσο λόγω της φύσης της δοαδολασίας όσο και λόγω της εμπλοκής πλέον του ενός παρόχου.

Θα θέλαμε επίσης να θέσουμε υπόψη σας ότι η απαραίτητη προυπόθεση για την εκκίνηση της διαδικασία φορητότητας είναι η ύπαρξη τηλεικοινωνιακής θύρας ο χρόνος διάθεσης της οποίας δεν εξαρτάται από την ΤΕΛΛΑΣ.

Θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την ειλικρινή μας λύπη για τα τεχνικής φύσεως ζητήματα που ενδεχομένως προέκυψαν στην ομαλή λειτουργία της τηλεφωνικής σας σύνδεσης καθώς επίσης και για οποιαδήποτε ενδεχόμενη καθυστέρηση στην ανταπόκριση των κλήσεων σας προστ το τηλ. κέντρο (13800)

Σε κάθε περίπτωση, η διαδικασία ενεργοποίησης της υπηρεσίας Τελλάς Ζίστο + DSL έχει πλέον ματαιωθεί και ώς εκ τούτου θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι δεν υφίσταται ουδεμία εναλλακτική, οικονομική ή άλλης φύσεως εκκρεμότητα μεταξύ υμών και της Τελλας ΑΕ.

Τέλος θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια τόσο για την άρτια και αδιάλειπτη παροχή των υπηρεσιών της εταιρείας μας, όσο και την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση μέσω του τηλεφωνικού μας κέντρου, στο 13800 ή εναλλακτικώς στο 801 500 13800"



:respekt: στην Τελλάς επειδή απάντησε εγγράφως στο e-mail μου

Gap
01-06-07, 19:15
Έκανε απλά το αυτονόητο και κάτι για το οποίο είναι υποχρεωμένη να κάνει με όλους τους πελάτες της.... απλά με την άθλια συμπεριφορά που έχει δείξει η Τελλάς και οι άλλοι παροχοι μας φαίνεται φοβερό... Κατα τ' άλλα στην επιστολή της η Τελλάς λέει λαλακίες και δικαιολογίες του π@#τ$υ...

the_Mask
02-06-07, 13:51
.. Κατα τ' άλλα στην επιστολή της η Τελλάς λέει λαλακίες και δικαιολογίες του π@#τ$υ...

και εγω μαζι σου ,, αλλα βλεπεις δεν ειναι αυτοι που ακουν τα μπινελικια στο τηλεφωνο και οταν ο πελατης ζητησει υπευθηνο η εντολη ειναι " προσπαθησε να τα βγαλεις περα μονος σου... " επισης προσωπικα αμφιβαλω εαν εχουν γνωσεις πανω στο θεμα λειτουργιας ενος τηλεφωνικου κεντρου,αλλα λογω μεσου εισαι οτι δηλωσεις!

polo_cult
02-06-07, 15:20
Καταρχάς θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την ειλικρινή μας λύπη για τα ζητήματα τα οποία μας έχετε θέσει και για τια οποία η ετερεία μας ενήργησε άμεσας προκειμένου για την επίλυση τους.


Είναι και αγράμματοι οι γελοίοι. Είναι καταρχήν και όχι καταρχάς!!!!!

the_Mask
02-06-07, 16:13
Είναι και αγράμματοι οι γελοίοι. Είναι καταρχήν και όχι καταρχάς!!!!!


εεε θελουν να το παιξουν και επισημοι!!!!! καθαρευουσα και βιτρινα σκετη

tzitziras
04-06-07, 16:22
Είναι και αγράμματοι οι γελοίοι. Είναι καταρχήν και όχι καταρχάς!!!!!

Κι όμως, το σωστό είναι "Κατ' αρχάς"...
Το "κατ' αρχήν" σημαίνει βάσει κάποιων κανόνων (αρχών), κανονικά (και όχι αρχικά)...

polo_cult
04-06-07, 19:37
Είναι κατά τας Αρχάς από ότι ξέρω. Με απατάνε πάρα πολύ οι γνώσεις και η μνήμη μου αν κάνω λάθος.

lewton
04-06-07, 19:44
Είναι και αγράμματοι οι γελοίοι. Είναι καταρχήν και όχι καταρχάς!!!!!Λάθος 100% αυτό που γράφεις.
Το «καταρχάς» δεν έχει καταργηθεί στη νέα ελληνική, και σημαίνει ακριβώς αυτό που θέλει να πει εκεί η Tellas («αρχικά»).
Το «καταρχήν» έχει άλλη σημασία. Σημαίνει «βασικά».

Davout
05-06-07, 09:12
"Κατ'αρχάς" είναι απόλυτα σωστό...

gkosto
05-06-07, 09:20
αν το θέμα εδώ είναι το καταρχήν και το καταρχάς , χάνουμε το νόημα της κουβέντας μας.
Ας αρχίσουν όλοι να απαντάνε και να λύνουν τα προβλήματα μας και μετά ας κάνουμε και γραμματική .

manoulamou
05-06-07, 09:50
αν το θέμα εδώ είναι το καταρχήν και το καταρχάς , χάνουμε το νόημα της κουβέντας μας.
Ας αρχίσουν όλοι να απαντάνε και να λύνουν τα προβλήματα μας και μετά ας κάνουμε και γραμματική .

:oneup: εχουμε μια ταση να βγαζουμε εντελως off topic (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1206209&postcount=224) και την πιο απλη συζητηση:p
χωρις καν να χρησιμοποιουμε την αναλογη σημανση;)

lewton
06-06-07, 01:57
"Κατ'αρχάς" είναι απόλυτα σωστό...
Γενικά ναι, αλλά στα νέα ελληνικά μπορείς να γράψεις και καταρχάς.

Davout
06-06-07, 05:49
Εννοούσα όπως το 'γραψε αντί του κατ'αρχήν, όχι του καταρχάς. :)

manoulamou
06-06-07, 10:12
2/12 απαντησεις on topic: αναλογια ρεκορ πιστευω...:p

hadderakk
06-06-07, 10:18
Back To The Topic... (περιπου)

_Ακριβως_ το ιδιο γραμμα πηρα κι εγω προ 2 μηνων περιπου, για την διακοπη του Zisto (απο Γεναρη).:rofl:
Οταν ζητας εγγραφη απαντηση τελικα, γινεται αλλα με μεγαλη καθυστερηση...

@ ADSLgr.com All rights reserved.