PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play 4 μήνες καθυστέρηση



sagma
01-06-07, 14:20
Ταυρος 01/06/07

Πλήρως απογοητευμένος από τις ανύπαρκτες υπηρεσίες της forthnet έκανα εχθές 31/05/07 αίτηση διακοπής λόγω της αδικαιολόγητης καθυστέρησης σύνδεσης .

13 φεβρουαρίου 2007 υπέβαλα την αίτηση σύνδεσης forthnet2play αυτοπροσώπος στα γραφεία της Forthnet στην Καλλιθέα . Με διαβεβαίωσαν πως η συνδεσή μου θα ενεργοποιηθεί σε 20 μέρες !!! Θεώρησα την υπόσχεσή τους υπερβολική αλλα δε θα μ`ένοιαζε να περιμένω και 1,5 μήνα .
29 φεβρουαριου δέχομαι το πρωτο και τελευταίο τηλ. από τη forthnet για να με ρωτήσουν το πλεον αδιανόητο !!!
- Εχετε μετακομίσει και έχετε κρατήσει τον παλιό σας αριθμό ?
- Βεβαίως ! Ξέρετε εσεις αριθμους στον ΤΑΥΡΟ να αρχίζουν από 94...?
- Ε τότε θα αρχίσει η διαδικασία από την αρχή γιατι η αίτηση είχε σταλεί στο κέντρο ιπποδρόμου και τώρα πρεπει να σταλει στο κέντρο κεραμεικού.. Πάντως είστε μέσα στο ιδιόκτητο δίκτυο forthnet…οπότε να υπολογίζετε 20 μέρες ακόμα καθυστέρηση.

( Στην αίτηση μου αναγράφεται η διευθυνσή μου στον ΤΑΥΡΟ !!! πραγμα που κανεις δεν το παρατήρησε )

20 Μαρτιου επικοινωνώ με τη forthnet και μου λένε πως είμαστε σε φάση επιλεξιμότητας βρογχου... και μου δίνουν χρονικό ορίζοντα μετά το Πάσχα..( 8/4)

Μετα το Πασχα πήρα αλλα 2 τηλέφωνα και μου είπαν ότι θα δήλωναν το πρόβλημα καθυστέρησης της σύνδεσης μου στο ‘’μηχανογραφικό !! τμήμα της εταιρίας . Από εκει θα επικοινωνούσαν μαζί μου τις προσεχεις ημέρες .. (ποτέ δεν έμαθα νέα τους)

Στις 25 Απριλίου πήγα ο ίδιος στα γραφεία τους και ζήτησα να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο . Η υπεύθυνη μου είπε το εξείς εξωφρενικό
- Στα στοιχεία στον υπολογιστή φαίνεται πως μόλις εχθές 24-04-07 σταλθηκε η αίτηση σας στον ΟΤΕ και από εδώ και πέρα είναι θέμα δικό του πότε θα γίνει η σύνδεση..
- Και όλα αυτά τα τηλ. Που πήρα? Το μηχανογραφικό τμήμα ?
- Ποιό μηχανογραφικό τμήμα ? πρώτη φορά το ακούω !!!!

Το μηχανογραφικό τμημα είναι ένας φανταστικός τόπος ξεφορτώματος όλων των εξαπατημένων υποψήφιων πελατών..
Παρολα αυτά με διαβεβαίωσε πως σε 15 μερες θα απολαμβάνω όλες τις επαγγελίες της forthnet . Το δέχτηκα (αν και κακώς όπως αποδείχτηκε στην πορεία) σκεπτόμενος πως αν έκανα αίτηση απο την αρχή με άλλη εταιρία θα περίμενα σίγουρα περισσότερο.

Στα επόμενα τηλ. Που έκανα (μετα το πέρας των 15 ημερων μέσα στον Μαιο) μου εξηγούσαν ότι είναι θέμα του ΟΤΕ και δεν έχουν καμοια ευθύνη για την καθυστέρηση..

Το ποτήρι είχε ξεχυλίσει... οταν έκανα την αίτηση τον φεβρουάριο φορούσα μπουφαν και δυο χειμονιάτικες μπλούζες και τώρα φοράω κοντομάνικα... Καλό καλοκαίρι!!!
Οπότε εχθές 31/5/07 πήγα πάλι στα γραφεία της 4thnet μίλησα με μια υπεύθυνη και αφου έψαξε την υπόθεση μου μου είπε με απίστευτη ειληκρίνεια πως Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΛΟΓΩ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ οχι του ΟΤΕ και θα λυθεί σε τρεις εβδομάδες δηλαδη τελος ΙΟΥΝΙΟΥ...!!!!!
Αμέσως ζήτησα να με αποδεσμευσουν και έκανα αίτηση διακοπής η οποία θα πραγματοποιηθή το λιγότερο σε 10 μέρες..!!!! ΔΗΛΑΔΗ δεν μπορώ να προβώ με αίτηση σε αλλη εταιρία μέχρι να δεηθούν οι δεινόσαυροι της FOrthnet να με αποδεσμεύσουν...
Το τελεσίγραφο ΄΄ η 3 εβδομάδες η 10 μέρες ΄΄ ακούστηκε στ`αφτιά μου σαν απειλή αντι της συγνώμης που μου όφειλαν για 3,5 μήνες αδράνειας...
Ποτέ δεν με πήραν ένα τηλ. Να με ενημερώσουν
Η γραφειοκρατία τους είναι χειρότερη από το ΔΗΜΟΣΙΟ
FORTHNET η ο πύργος του ΚΑΦΚΑ
Με κορόιδεψαν απροκάλυπτα
Ανυσηχώ για το αν θα με αποδεσμευσουν ...
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ
Με ειλικρινεια
ΣΕΡΓΙΟΣ Σ.

kuti
01-06-07, 14:48
παιξε λοττο

http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=102840

:)

hellfire
01-06-07, 15:14
Ανυσηχώ για το αν θα με αποδεσμευσουν ...
ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ

:rofl: :rofl: :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.