PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω την γνωμη σας..



ominus
01-06-07, 18:35
παιδια η κατασταση εχει ως εξης:
1.εκανα αιτηση για τελλας ζιστο στις 15 δεκεμβριου
2.στις 23 μαιου εμεινα χωρις ιντερνετ με το προβλημα να ειναι γενικο στο δικτυο της τελλας
3.σημερα στις 1 ιουνιου αποφασισα να αγορασω και να βαλω την νεα προσφορα της φορθνετ.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=101608
4.οταν γυρισα ομως σπιτι βλεπω οτι το ιντερνετ της τελλας ειχε φτιαχτει (εχω 2μβ shared llu).εχει ομως μεχρι τωρα πολλα disconnects.
5.παιρνω τηλεφωνο να ακυρωσω την συνδρομη μου στην τελλας αλλα μου λενε πως οσο αφορα την αιτηση μου ζιστο,κατοχυρωθηκε η πορτα στο ονομα μου (Στις 17-5) απο τον οτε και πως τωρα περιμενουν να κατοχυρωθει και το τηλεφωνικο μου νουμερο.με διαβεβαιωσαν πως σε μια βδομαδα το πολυ θα εχω πληρη ζιστο και ειναι κριμα να ακυρωσω την αιτηση τωρα.

παιδια τωρα εχω κολησει αγρια.δεν ξερω τι να κανω.εχω κολησει στο εξης:

αν ειναι να περιμενω για το ζιστο θα το κανω μονο και μονο επειδη δεν ξερω τι ταλαιπωρια και τι χρονο αναμονης θα περασω ξανα προκειμενου να μεταφερθω σε αλλο παροχο ιντερνετ.ειλικρινα δεν μπορω να περιμενω αλλους 6 μηνες και μαλιστα χωρις ινετ.(τωρα την γλυτωσα διοτι ειχα ηδη τελλας δσλ).επισης ο ερμης ειπε εδω μεσα οτι ιουνιου αναμενεται η τελλας να βγαλει προσφορες ανταγωνιστικες με τις υπαρχουσες στην αγορα.οποτε δεν νομιζω να μεινει η τελλας στα 4μβ.

απο την αλλη ομως αν ειναι να εχω τα προβληματα που εχω ηδη και κυριως να μεινω στα 4μβ ενω η φορθνετ δινει 10μβ ε ειναι κατι που δεν με συμφερει καθολου.ειναι κατι που αξιζει να ρισκαρω την εκ νεου μεταφορα δσλ σε αλλο παροχο.

εσεις τι λετε;θελω την γνωμη σας πανω σε αυτο το θεμα.να ρισκαρω μεταφορα της δσλ για πιθανον κατι καλυτερο ή να περιμενω για το ζιστο τωρα που εφαγα τον γαιδαρο;

gameover
01-06-07, 18:53
εγω λεω να πας στη φορθνετ. ολοι στην τελλας θα μαζευεστε? :P

Gap
01-06-07, 18:58
με διαβεβαιωσαν πως σε μια βδομαδα το πολυ θα εχω πληρη ζιστο και ειναι κριμα να ακυρωσω την αιτηση τωρα.


Δυστυχώς με όλο αυτό το χάλι που έχουν οι πάροχοι δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι (το πιο πιθανό είναι να σε πάρω στο λαιμό μου) Βέβαια το ότι περιμένεις από τις 15 Δεκεμβρίου θα με είχε κάνει να φύγω με χίλια από τα μυρμήγκια... Επίσης δεν πιστεύω σε καμία από τις διαβεβαιώσεις που δίνει Τελλάς με τη λογική πάντα να μην χάσει και άλλους πελάτες.... κρίμα θα είναι για αυτούς αν ακυρώσεις την αίτηση(ας φρόντιζαν να σε ενεργοποιήσουν). Για τις περιβόητες αναβαθμίσεις καλό θα ήταν να στηριζόμασταν σε πιο χειροπιαστά στοιχεία... όχι ότι αυτά που ακούγονται μπορεί να είναι ψέμματα αλλά γιατί κανείς δεν σου εγγυάται ότι τον Ιούνιο θα έχεις 10 Mbps...Στην τελική περίμενε κι αν δεν σε ενεργοποιήσει η Τελλάς σε μια εβδομάδα όπως σου είπε ακύρωσέ την και κάνε την αίτηση στην forthnet αφού η διωρία για την υποβολή αιτήσεων είναι μέχρι τις 15 και αν δεν κάνω λάθος προλαβαίνεις. Πάντως μην αφήνεις άλλο τα μυρμήγκια να κάνουν το παιχνιδάκι τους....

@ ADSLgr.com All rights reserved.