PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάγιο μετά απο μεταφορά γραμμής.



user2163
18-12-17, 19:11
Μετά απο αίτημα μεταφοράς γραμμής που έγινε την 24/09 και η γραμμή καταργήθηκε στις 27/09 και ολοκληρώθηκε την 18/10 ζήτησα πίστωση για την περίοδο 27/09-17/10 και μου είπαν ότι δεν τη δικαιούμαι.
Αφού επικαλέστηκα τον όρο 6.4 της σύμβασης ο οποίος είναι ο παρακάτω αλλά και την επικοινωνία που έιχα απο συνάδελφο τους στο facebook στις 13/10 ο οποίος μου είπε ότι τα δικαιούμαι κανονικά η τηλεφωνήτρια απο το 13888 δέκτηκε να το καταχωρήση σαν παράπονο και μου είπε θα ενημερωθώ στο κινητό μου εντός 2 εργάσιμων ημερών.

Είναι δυνατόν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι της cosmote να μην ξέρουν τους όρους σύμβασης ευρυζωνικής πρόσβασης η λέτε να με δούλευε;

Επίσης έιχε άλλος ανάλογη εμπειρία με μεταφορά και πίστωση παγίου;


6.4 Ο ΟΤΕ δεσμεύεται να υλοποιεί μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα οποιαδήποτε τροποποίηση των στοιχείων της
Υπηρεσίας ή μεταφορά της σε άλλη διεύθυνση λειτουργίας της Τηλεφωνικής Γραμμής του πελάτη, εφόσον αυτό είναι
τεχνικά εφικτό και με επιβάρυνσή του με τα αναλογούντα στην εκάστοτε περίπτωση τέλη. Ο Συνδρομητής δεν χρεώνεται
με τα αναλογούντα μηνιαία τέλη κατά το διάστημα που δεν του παρέχεται η Υπηρεσία λόγω των εργασιών μεταφοράς ή
και τροποποίησης ταχύτητας.

YAziDis
18-12-17, 21:04
Περιμενεις απαντηση. Αν παρεις αρνητικη απαντηση, θα κρατησεις τα στοιχεια αυτου που θα σου δωσει το ακυρο καθως και ημερομηνια και ωρα και θα στειλεις στην ΕΕΤΤ και συο συνηγορο του καταναλωτη ολα τα στοιχεια που εχεις.

iokastis
18-12-17, 22:21
Μετά απο αίτημα μεταφοράς γραμμής που έγινε την 24/09 και η γραμμή καταργήθηκε στις 27/09 και ολοκληρώθηκε την 18/10 ζήτησα πίστωση για την περίοδο 27/09-17/10 και μου είπαν ότι δεν τη δικαιούμαι.
Αφού επικαλέστηκα τον όρο 6.4 της σύμβασης ο οποίος είναι ο παρακάτω αλλά και την επικοινωνία που έιχα απο συνάδελφο τους στο facebook στις 13/10 ο οποίος μου είπε ότι τα δικαιούμαι κανονικά η τηλεφωνήτρια απο το 13888 δέκτηκε να το καταχωρήση σαν παράπονο και μου είπε θα ενημερωθώ στο κινητό μου εντός 2 εργάσιμων ημερών.


Είναι δυνατόν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι της cosmote να μην ξέρουν τους όρους σύμβασης ευρυζωνικής πρόσβασης η λέτε να με δούλευε;

Επίσης έιχε άλλος ανάλογη εμπειρία με μεταφορά και πίστωση παγίου;


6.4 Ο ΟΤΕ δεσμεύεται να υλοποιεί μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα οποιαδήποτε τροποποίηση των στοιχείων της
Υπηρεσίας ή μεταφορά της σε άλλη διεύθυνση λειτουργίας της Τηλεφωνικής Γραμμής του πελάτη, εφόσον αυτό είναι
τεχνικά εφικτό και με επιβάρυνσή του με τα αναλογούντα στην εκάστοτε περίπτωση τέλη. Ο Συνδρομητής δεν χρεώνεται
με τα αναλογούντα μηνιαία τέλη κατά το διάστημα που δεν του παρέχεται η Υπηρεσία λόγω των εργασιών μεταφοράς ή
και τροποποίησης ταχύτητας.
δεν ξερω ειδικα για την περιπτωση σου και σου ευχομαι να δικαιωθείς.θα σου πω όμως τι εκανε η cosmote σ'εμενα τον αχρηστο.μετα από ένα διάστημα με διαφορα θεματα με καλεσαν από το τμημα παραπονων,μιλησαν μαζι μου για τα θεματα και μου χαρισαν το παγιο ενός λογαριασμου.εγραψα αχρηστος γιατι ορισμένες φορες η συμπεριφορά μου ηταν παιδαριωδης για να μη πω κατι χειροτερο,αλλα ο εγωισμος μου δεν με αφηνε να το δω.και παλι σου ευχομαι να δικαιωθεις:oneup:

FuS
21-12-17, 00:30
Μετά απο αίτημα μεταφοράς γραμμής που έγινε την 24/09 και η γραμμή καταργήθηκε στις 27/09 και ολοκληρώθηκε την 18/10 ζήτησα πίστωση για την περίοδο 27/09-17/10 και μου είπαν ότι δεν τη δικαιούμαι.
Αφού επικαλέστηκα τον όρο 6.4 της σύμβασης ο οποίος είναι ο παρακάτω αλλά και την επικοινωνία που έιχα απο συνάδελφο τους στο facebook στις 13/10 ο οποίος μου είπε ότι τα δικαιούμαι κανονικά η τηλεφωνήτρια απο το 13888 δέκτηκε να το καταχωρήση σαν παράπονο και μου είπε θα ενημερωθώ στο κινητό μου εντός 2 εργάσιμων ημερών.

Είναι δυνατόν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι της cosmote να μην ξέρουν τους όρους σύμβασης ευρυζωνικής πρόσβασης η λέτε να με δούλευε;

Επίσης έιχε άλλος ανάλογη εμπειρία με μεταφορά και πίστωση παγίου;


6.4 Ο ΟΤΕ δεσμεύεται να υλοποιεί μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα οποιαδήποτε τροποποίηση των στοιχείων της
Υπηρεσίας ή μεταφορά της σε άλλη διεύθυνση λειτουργίας της Τηλεφωνικής Γραμμής του πελάτη, εφόσον αυτό είναι
τεχνικά εφικτό και με επιβάρυνσή του με τα αναλογούντα στην εκάστοτε περίπτωση τέλη. Ο Συνδρομητής δεν χρεώνεται
με τα αναλογούντα μηνιαία τέλη κατά το διάστημα που δεν του παρέχεται η Υπηρεσία λόγω των εργασιών μεταφοράς ή
και τροποποίησης ταχύτητας.

α) Κανείς δεν σε δουλεύει απλά το front office αυτό που ξέρει, αυτό και σου λέει. Δηλαδή αυτό που έπρεπε να κάνει είναι να καταγράψει request (το "παράπονο" που σου είπε) για να το δουν από άλλη υπηρεσία (δεν έχει σημασία να την αναφέρω). Κακώς σου απάντησε ότι γίνεται (ή ότι δεν γίνεται). Έπρεπε να σου πει ότι δεν είναι αρμόδιος να σου απαντήσει και ότι θα σε καλέσουν από άλλο τμήμα. Δεν είναι καν η δουλειά τους το παραπάνω.
β) Προφανώς και δεν γνωρίζει ο agent του front office το συμβόλαιο και τους όρους του. Θα στείλει αίτημα για να σε καλέσουν από άλλη υπηρεσία και να συζητήσετε επ' αυτού.
γ) Ναι θα αποχρεωθείς. Θα σε καλέσουν και θα προχωρήσουν στην πίστωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.