PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρίς Internet εδώ και 11 μέρες



ionast
21-12-17, 19:35
Καλησπέρα,

Απο τις 11/12 έχω μείνει χωρίς Internet. Ο λόγος είναι οτι το Modem δεν παίρνει IP ενώ συγχρονίζει κανονικά και σε full ταχύτητα. Μετά απο επανειλημμένα - καθημερινά τηλέφωνα στην Nova το πρόβλημα ακόμα δεν έχει λυθεί. Είπαν πως είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και οτι το έχουν δηλώσει σαν βλάβη αλλά τόσες μέρες δεν υπήρχε καμιά εξέλιξη και ούτε ενημέρωση. Εχθές μετά απο δική μου κλήση φυσικά με ενημέρωσαν οτι θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ σήμερα μεταξύ 11:00-15:00. Τεχνικός δεν φάνηκε ποτέ και έπειτα απο ένα ακόμα τηλέφωνο μου είπαν οτι δεν είχαν κάποια ενημέρωση και μάλιστα είχαν το θράσος να μου πουν να πάρω εγώ τηλέφωνο τον ΟΤΕ. Μίλησα το απόγευμα με τον ΟΤΕ και μου είπαν οτι συνήθως οι βλάβες επιλύνονται εντώς ολίγων ημερών και είναι πολύ δύσκολο να έχει δηλωθεί βλάβη και να μην έχει λυθεί τόσες μέρες. Επίσης μου είπαν χωρίς να θέλουν να αποποιηθούν κάποια ευθύνη οτι αν συγχρονίζει το DSL είναι πολύ δύσκολο να είναι το πρόβλημα στην Καμπίνα και μάλλον φταίει το κέντρο. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αφού η τεχνική υποστήριξη προφανώς είναι ανίκανη να κάνει σωστά την δουλειά της και ο πελάτης είναι στο έλεος του κάθε τηλεφωνητή εαν θέλει να εξυπηρετήσει.

Forthnet.Nova.Rep1
21-12-17, 21:54
Καλησπέρα ionast,

Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να το ελέγξουμε και να βοηθήσουμε;

Αντώνης, Nova Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.