PDA

Επιστροφή στο Forum : μεταβιβαση αυτοκινητου που δεν εχει τελη



gregluffy
06-01-18, 17:24
παιδια αν πουλησω ενα αμαξι που εχω που δεν εχει τελη ,γινεται να πληρωσει ο αγοραστης τα τελη ,αμα θελει εννοειτε πως γινετε,θελω να πω οτι παμε καπου στα κεπ ή διευθυνση μεταφορων κ μασ δινουν καποιο χαρτι για να ειναι και ο αλλος καλυμμενος?

rc31
06-01-18, 19:50
Για να γίνει μεταβίβαση θέλει και βεβαίωση από την ΔΟΥ ότι δεν το όχημα δεν έχει απλήρωτα τέλη.
Αν έχεις απλήρωτα, τα πληρώνεις,περνεις την βεβαίωση και γίνεται η μεταβίβαση.

Από ποιανού το παντελόνι θα βγουν τα φράγκα δεν αφορά την ΔΟΥ.

Dark_Nightfall
06-01-18, 23:01
Από ποιανού το παντελόνι θα βγουν τα φράγκα δεν αφορά την ΔΟΥ.

Αυτο.:oneup:

gregluffy
06-01-18, 23:57
εγραψα οτι ξερω οτι γινεται αμα θελει ο αλλος ,αλλα κ γω αν καποιος μου ελεγε αν θες ενα αμαξι πληρωσε εσυ τα τελη θα του ελεγα οκ και που ξερω εγω οτι μετα εσυ θα μου το πουλησεις ,αυτο ρωτησα αν μας δινει η δου καποια βεβαιωση οτι πληρωσε ο μελλοντικος αγοραστησ ,αλλα μαλλον απιθανο μου φιανεται ,μαλλον εγω θα πληρωσω

kerkiss
07-01-18, 00:34
και διπλά αν έχει περάσει η ημερομηνία

sdikr
07-01-18, 01:19
εγραψα οτι ξερω οτι γινεται αμα θελει ο αλλος ,αλλα κ γω αν καποιος μου ελεγε αν θες ενα αμαξι πληρωσε εσυ τα τελη θα του ελεγα οκ και που ξερω εγω οτι μετα εσυ θα μου το πουλησεις ,αυτο ρωτησα αν μας δινει η δου καποια βεβαιωση οτι πληρωσε ο μελλοντικος αγοραστησ ,αλλα μαλλον απιθανο μου φιανεται ,μαλλον εγω θα πληρωσω

Αν πληρώσεις απο την τράπεζα, έχεις απόδειξη οτι πλήρωσε ο κάτοχος του λογαριασμού, αλλά αν πάλι θέλει μετά να σου κάνει κάποιος στραβή μπορεί να το κάνει.

Ακόμα και υπεύθυνη δήλωση να σου κάνει στα ΚΕΠ πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν δεν πατε και οι δύο στο μηχανολογικό (αν δεν κάνω λάθος) να κάνετε εκεί την μεταφόρα.
Σε εμένα ενώ κάναμε όλα τα χαρτιά σε ΚΕΠ κλπ, όταν πήγα μετά μόνος στο μηχανολογικό μου είπανε οτι ήταν δηλωμένο κλεμμένο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει η μεταφορά.
Ευτυχώς ήταν κάτι που λύθηκε καθώς δεν ήταν κακόβουλος ο πωλητής, απλά είχε πραγματικά δηλωθεί κλεμμένο πριν αρκετά χρόνια και όταν το βρήκανε δεν πήγε στην Αστυνομία να το αλλάξει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.