PDA

Επιστροφή στο Forum : νεο συμβολαιο και ρουτερ



tsirintanis
18-01-18, 20:42
καλησπερα
αυτες της μερες ληγει το συμβολαιο μου με την cyta και σκεφτομαι να βαλω wind.
μιλησα πριν με μια κοπελα της wind για τα προγραμματα και σαν ποιο οικονομικο μου προτεινε το double play basic στα 20,99ευρω για 24μηνες.το κολλημα το εφαγα οταν την ρωτησα ποιο ρουτερ δινεται και μου απαντησε "κανενα,πρεπει να αγορασεται εσεις ρουτερ η αν εχεται απο προηγουμενο παροχο θα δουλεψει κανονικα."

ισχυει κατι τετοιο παιδες??

jkoukos
18-01-18, 21:08
Ναι, εδώ και πολύ καιρό σε Vodafone και Wind, για ADSL συνδέσεις. Μόνο σε VDSL παρέχουν συσκευή με χρησιδάνειο.
Είτε αγοράζεις (~20€) αυτή που πουλάνε στα καταστήματά τους, είτε χρησιμοποιείς οποιαδήποτε δικιά σου.

tsirintanis
18-01-18, 22:49
μαλιστα..
η τηλεφωνια της wind ειναι με voip?

sakis.kom
19-01-18, 01:03
Προς το παρόν όχι, έχω και εγώ WIND, αλλά "μου φαίνεται" πως έχουν αναφέρει παιδιά πως από κάποια στιγμή και μετά στα πακέτα VDSL θα είναι voip.
Μην σε πάρω όμως στον λαιμό μου, μπορεί να έχω καταλάβει κάτι λάθος για το μέλλον.
Κράτα πως στο ADSL δεν είναι και ας μας πουν καλύτερα άλλα παιδιά που είναι πιο σίγουρα, για το μέλλον.

jkoukos
19-01-18, 10:18
Ο νέος κανονισμός για το Vectoring αναφέρει ρητά, ότι ο πάροχος πρόσβασης (υπηρεσία από καμπίνα) θα δίνει από τις καμπίνες στην χοντρική υπηρεσία VLU, δηλαδή DSL Vectoring και τηλεφωνία VoIP.
Το άγνωστο είναι πότε θα ξεκινήσει να γίνεται αυτό, διότι μέχρι σήμερα δεν εφαρμόζεται.

sakis.kom
19-01-18, 18:21
Ευχαριστώ και από την μεριά μου για την ενημέρωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.