PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη προφιλ σε συνδεση cosmote-εμπειρια.



iokastis
19-01-18, 22:13
εχω συνδεση ADSL 24 Cosmote.το προφιλ που εχω τωρα είναι ελευθερο εως 24mbps interleave με snr στα 8 db.πριν μια εβδομαδα καλεσα το 13888 για να καταθεσω αιτημα αλλαγης του προφιλ σε fast.η κουβεντα με τον υπαλληλο της cosmote ηταν παρα πολύ καλη μεχρι που τον ρωτησα το εξης: "αν δεν μου αρεσει το fast προφιλ θα μπορεσω με νέο αιτημα να ζητησω αυτό το προφιλ που εχω τωρα?" η απαντηση του ηταν κατηγορηματικα "όχι".μου ειπε ότι δεν μπορει να δεσμευθεί για κατι τετοιο,με εβαλε στην αναμονη για να ρωτησει και σε άλλο επιπεδο και όταν επανηλθε η απαντηση του ηταν και παλι "όχι". όπως καταλαβαίνετε δεν ρισκαρισα να κανω την αλλαγη για να μην εχω θεματα σε περιπτωση που ηθελα μετα το fast επαναφορά στο παλιο μου προφιλ.του ειπα ότι δεν θελω καμια αλλαγη και κλεισαμε τη συνομιλια.
σημερα,λιγη ωρα πριν ανοιξα συνομιλια με ένα τεχνικο του οτε από άλλη περιοχη μεσω ηλεκτρονικων μυνηματων.ο ανθρωπος ηταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. μεσα στην κουβεντα που είχαμε μου ζητησε τον τηλ. αριθμο της συνδεσης και μετα που τον εδωσα μου εστειλε μια φωτο με τα στοιχεια της ιντερνετ συνδεσης μου.σε αυτή τη φωτο υπαρχει ένα στατιστιστικο που δεν το βλεπω στο μοντεμ ρουτερ είναι το "profile name".ε λοιπον καλεσα και παλι το 13888 ζητησα ακριβως ότι και πριν μια εβδομαδα με τη μονη διαφορα ότι εδωσα τα στοιχεια του "profile name" για την περιπτωση επαναφορας του προφιλ στην περιπτωση που δεν θα μου αρεσει το fast και ως δια μαγειας όλα εγιναν αποδεκτα και δρομολογηθηκε η αλλαγη σε fast ελευθερο εως 24 mbps.περιττο να σας πω πως εξεπλαγειν ευχαριστα και για το λογο αυτό θελησα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου.:)



up:λιγη ωρα πριν μου ηρθε στο κινητο το sms oλοκληρωσης της διαδικασίας μετάβασης σε fast προφιλ.οι εντυπώσεις,μετρησεις κτλ. είναι απλα αριστες.περα από το 'οφθαλμολουτρο' των στατιστικών της γραμμης μου οφειλω να παραδεχτω πως ειχα πολλα χρονια να δω στην πραξη τι σημαινει αριστη γραμμη.:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.