PDA

Επιστροφή στο Forum : As to skeftoume kalitera



spooky
16-06-03, 11:06
Gia skeftite kai ayto o OTE (ton grafo kai me megala grammata g....to)
edo kai polla xronia apo tote pou ekopse tis analogikes grammes kai mas prosfere tis ypotithemenes psifiakes, MAS MADAEI ALIPITA.
Ego eixa ena prosopiko peristatiko me to opio tous apediksa oti kapios
asyniditos na min ton po malaka eperne synexeia tilefono (kapou) kai
o logariasmos erxotane fouskomenos kata 80%.
Otan telika eftasa sto telos i apantisi pou pira kai malista xamogelasta itan apo ton dieythinti tou OTE << kane mas minisi >>
Tora stin epoxi tou xDSL o OTE mas leei katamoutra << Malakes ellines ego exo ta genia ego kai ta xtenia, kai oti thelo kano >> Graphi sta paparia tis tin eyropaiki enosi (afou ta prostima pou tis ipobalontai einai toylaxiston kata 100% mikrotera apo ta kerdi pou bgazei apo toy ellines MALAKES. Epidi o OTE edose 170 ekatomira ston HELLAS SAT prepei na ta bgalei apo ton LAO TORA oxi TORA alla TORA.
Kai emeis ti kanoume kathomaste e lipon oxi allo.
Prepei na kanoume diamartiria > pios tha mas akousi.
Prepei na tous xalasoume to site na to hackaroume > eimaste oi kakoi pali
Mipos prepei na to poume ston prothipourgo mas > HAHAHAHAHA

Telika i moni lisi einai na diabazoume ta katorthomata poy kanan oi arxaioi progoni mas giati ta niata mas einai oloi kleftes, kai anti na boithisoun na doume mia ellada kaliteri tin katasparazoun xirotera apo otan exame tou tourkous edo.

Seinexeia leme oti tous dosame ta fota. Alla aytoi mas ta gyrizoun anamena kai me ligoteri katanalosi :wink:

bond
16-06-03, 11:24
kai mas prosfere tis ypotithemenes psifiakes, MAS MADAEI ALIPITA.
Ego eixa ena prosopiko peristatiko me to opio tous apediksa oti kapios
asyniditos na min ton po malaka eperne synexeia tilefono (kapou) kai
o logariasmos erxotane fouskomenos kata 80%.


Καλα ο ΟΤΕ μας μαδάει, αλλά αυτό δεν το κατάλαβα. Έπαιρνε κάποιος από το τηλέφωνο σου και έχει ευθύνη ο ΟΤΕ;

spooky
16-06-03, 11:31
Καλα ο ΟΤΕ μας μαδάει, αλλά αυτό δεν το κατάλαβα. Έπαιρνε κάποιος από το τηλέφωνο σου και έχει ευθύνη ο ΟΤΕ;


Mallon den to ethesa kala aytos poy eperne tilefono itan toulaxiston mesa apo ton ote giati eixa 3000 monades topika tilefona kato apo 5 lepta
kai 14 pano apo 5 lepta kinita kai pros to eksoteriko den eixa kanena

BigLion
16-06-03, 16:32
Otan telika eftasa sto telos i apantisi pou pira kai malista xamogelasta itan apo ton dieythinti tou OTE << kane mas minisi >>


Έπρεπε να τους κάνεις μύνηση κατά την γνώμη μου αν πίστευες ότι έχεις δίκιο και αυτες οι κλήσεις ήταν αδύνατον να έγιναν από σένα. Μόνο έτσι θα έβγαζες κάτι. Εντάξει, είναι φασαρία, αλλά μόνο έτσι μερικοί "τραμπούκοι" στον ΟΤΕ θα μπουν στην θέση τους... :wink:

sigmacom
16-06-03, 23:58
Υπομονή παιδιά! :P

Δεν είναι μακριά ο καιρός που αυτοί οι πεταμένοι θα βγούν στη σύνταξη. Οι περισσότεροι μπήκαν το '74-'76.
Ήδη με την ψηφιοποίηση των κέντρων και την κατάργηση των ασυρματικών σταθμών, "περίσσεψε" πολύ προσωπικό, το οποίο είναι ήδη μεγάλης ηλικίας -και αυτό είναι κάτι που έχει πολλά κακά- όπως (το κυριότερο) δεν μπορούν πια να αφομοιώσουν τις νέες τεχνολογίες ή το ότι λόγω ηλικίας δεν μπορούν να βγούν στο δίκτυο (συντήρηση - εγκατάσταση του χάλκινου εναέριου/υπόγειου δικτύου), οπότε ΚΑΘΟΝΤΑΙ (και το ξύνουν...).
Είναι απλώς κακομοίρηδες για λύπηση... 8)

Ευτυχώς, ο ΟΤΕ τους απολύει υποχρεωτικά μόλις συμπληρώσουν το 58ο έτος της ηλικίας τους, συν του ότι τους δίνει αρκετά εναύσματα για οικιοθελή αποχώρηση (με κάτι εφ' άπαξ καταβολές, <νααααα> με το συμπάθειο...).

ΥΠΟΜΟΝΗ! ΘΑ 'ΡΘΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΑΙΜΑ!

Gregory
17-06-03, 00:32
Κι εσυ ξερεις σιγουρα οτι το νεο αιμα θα εχει σωστη πολιτικη?? Η μηπως απλα ελπιζεις?? Και ποσο καιρο θα περιμενουμε με αυτους που ειναι τωρα εκει πανω?

dimitris87
17-06-03, 00:33
Ναι, να έρθει το νέο αίμα! Αυτοί οι νέοι της Ελλάδας, φερέλπιδοι!

Σορρυ αλλα κοίτα λίγο γύρω σου!

Νεοέλληνας:
Φραπέ
Τσιγαράκι
Ταβλάκι
"Ωχ αδελφε..."

Θα ξέρουν τις καινούριες τεχνολογίες, σύμφωνοι, αλλα μέχρι τότε... Παίζει και να 'χω σαρανταρίσει!

sigmacom
17-06-03, 00:50
ΔΥΣΤΥΧΩΣ, έχετε δίκιο...
Είμαστε καταδικασμένος λαός. Μας έφαγε η δόξα του '21, του '40 και η Αρχαία Ελλάδα... Μόνα τους 'γίναν αυτά?...

Αμά η νέα γενιά (κι εγώ σ' αυτήν ανήκω) είναι όλη έτσι, για ποιά κοινωνία της πληροφορίας μαχόμαστε? Γιατί τόσος κόπος για το ADSL και το εκάστοτε ADSL? Για να πίνουμε τον φραπέ και να λέμε το "ωχ αδερφέ" σε συνδυασμό με 384 kbp/s που θα το αναλώνουμε στο on-line gaming ή το Kazaa? Για μένα προσωπικά είναι ιδεολογικό το θέμα (πρωτίστως) γιατί ούτε παιχνίδια παίζω, ούτε το Kazaa έχω. Απλά δεν γουστάρω τους μονόφθαλμούς (ΟΤΕ) να βασιλεύουν σε ένα βασίλειο των τυφλών (εμείς).

Απογοητεύτηκα... :( :?

"Καθένας έχει δικαίωμα συμμετοχής στην Κοινωνία της Πληροφορίας. Η διευκόλυνση της πρόσβασης στις πληροφορίες που διακινούνται ηλεκτρονικά, καθώς και της παραγωγής, ανταλλαγής και διάδοσής τους αποτελεί υποχρέωση του Κράτους, τηρουμένων πάντοτε των εγγυήσεων των άρθρων 9, 9Α και 19."

ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Αρθρο 5α.παρ.2

Crosstalk
17-06-03, 13:09
Ναι, να έρθει το νέο αίμα! Αυτοί οι νέοι της Ελλάδας, φερέλπιδοι!

Σορρυ αλλα κοίτα λίγο γύρω σου!

Νεοέλληνας:
Φραπέ
Τσιγαράκι
Ταβλάκι
"Ωχ αδελφε..."

Θα ξέρουν τις καινούριες τεχνολογίες, σύμφωνοι, αλλα μέχρι τότε... Παίζει και να 'χω σαρανταρίσει!

Να συμπληρωσω και εγω κατι στα στοιχεια του Νεοελληνα!!!!
--> Γυαλι ηλιου στο κεφαλι
--> Κινητακι στο τραπεζι

:wink:

mprizes45
17-06-03, 13:24
Ναι, να έρθει το νέο αίμα! Αυτοί οι νέοι της Ελλάδας, φερέλπιδοι!

Σορρυ αλλα κοίτα λίγο γύρω σου!

Νεοέλληνας:
Φραπέ
Τσιγαράκι
Ταβλάκι
"Ωχ αδελφε..."

Θα ξέρουν τις καινούριες τεχνολογίες, σύμφωνοι, αλλα μέχρι τότε... Παίζει και να 'χω σαρανταρίσει!

Να συμπληρωσω και εγω κατι στα στοιχεια του Νεοελληνα!!!!
--> Γυαλι ηλιου στο κεφαλι
--> Κινητακι στο τραπεζι

:wink:

Και τα εξής:

--> αυτοκίνητο παράνομα παρκαρισμένο
--> ερωμένη
--> τυχερά παιχνίδια, ξυστό και άλλα
--> ύφος "ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε?"

wizardsl
17-06-03, 13:36
Και τα εξής:

--> αυτοκίνητο παράνομα παρκαρισμένο
--> ερωμένη
--> τυχερά παιχνίδια, ξυστό και άλλα
--> ύφος "ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε?"

1.και βελτιωμένο παράνομα με εξάτμιση που προσθέτει 10 άλογα για να κανεις μόστρα με το γυαλάκι όταν θα πατάς το γκάζι και θα ακούγεται ο θόρυβος της εξάτμισης από το Φάληρο ως την Κηφισιά, καθώς και με σπόιλερ για μούρη

2.κατά προτίμηση από την Ουκρανία. (ώστε κι εσύ να τη χαρείς και αργότερα όταν χωρίσεις και την παντρευτείς, να πάρει και μια πράσινη κάρτα το κορίτσι)

3.ναι βέβαια και στοίχημα, νόμιμο του ΟΠΑΠ (του θείου πιο συγκεκριμένα) όπου μπορούν να παίζουν και 15χρονα τρώγοντας το χαρτζιλίκι τους εκεί.

4.ε καλά σ' αυτό δε χωρά σχόλιο

dimitris87
17-06-03, 15:44
Ευχαριστώ τα παλικάρια που με συμπληρώσανε! :)

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο όμως

και φραπέ πίνω
και τσιγαράκι κάνω
και ταβλάκι πάιζω
και είμαι και ψιλο-βαρεμένος
και κινητάκι στο τραπέζι (έγχρωμο παρακαλω!)
μου λείπει όμως το καβούρικο Oakley για να είμαι κομπλέ

Στα άλλα που προσθέσατε δεν είμαι μέσα, αλλα είναι λίγο ακραία.
Φυσικά ουτε πίνω φραπε όλη μερα, ούτε καπνίζω όλη μέρα, ούτε παίζω τάβλι όλη μέρα, αλλα όπως και να το κάνουμε, εγώ είμαι η καλη περίπτωση!!! Αυτοί που δουλεύουν στον ΟΤΕ δεν πρέπει να είναι και τίποτα αριστούχοι πανεπιστημίου! Εγω σχολείο βγάζω ένα 17 πάνω κάτω (Α λυκείου). Αυτοί που δουλεύουν στον ΟΤΕ (και πιθανώς θα δουλεύουν) ούτε είναι της ίδιασ ευφυίας, ούτε της ίδιας προσπάθειας ούτε ούτε όυτε...

Γ@μησέ τα δηλαδη :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.