PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανένα νέο απο HOL?



playnet3
16-06-03, 21:13
Ρε παιδιά μέχρι σήμερα η HOL δέν έδειξε κανένα ενδιαφέρον για ADSL γιατί?Λέτε να κάνει τίποτα? :? :?

nevian
16-06-03, 22:02
Εδώ σέρνεται με την ISDN... Το ADSL θα κοιτάξει..;;; :evil: :evil: :evil:

mechdim
16-06-03, 22:46
Εσυ το πηγες μακρια. Ακου ISDN!! εδω το PSTN σερνεται κατι χρονια τωρα!!! Με τετοιο bw που χει για εξωτερικο ας τα να πανε στο διαολο για adsl. Μαλλον δεν θα πρεπει να μας επλησει αν δεν καταφερει να δωσει dsl. Εγω κατι τετοιο δεν βλεπω μεχρι του χρονου. Δυστυχως!!!!!!

camelot21
16-06-03, 22:49
ego pisteyo oti h hol 8a dwsei times mexri telos tou mhna mias kai syndeete meso forthnet kai bgainei pros ta ekso.

Crosstalk
16-06-03, 23:03
ego pisteyo oti h hol 8a dwsei times mexri telos tou mhna mias kai syndeete meso forthnet kai bgainei pros ta ekso.

Τιμες θα δωθουν πιθανοτατα μεστην εβδομαδα!
Αποτι λενε θα δωσουν βαρος σε μικρομεσαιες επιχειρησεις καθως ειναι μικρα τα περιθωρια κερδους απο homeusers. Παρολαυτα θα υπαρξουν residential offerings.
Για εξω χρησιμοποιει και Mednautilus!Οχι μεσω Forthnet!

poussou
16-06-03, 23:27
Λίγο χλώμό το βλέπω να δώσει ποιοτικό ADSL η HOL...Με τόσους users και τόσο λίγο bandwidth με εξωτερικό...έχουν δίκιο αυτοί που λένε για προβλήματα ακόμα και με τις ISDN...Για να μήν μιλήσουμε για ¨τεχνική υποστήριξη" :lol: :lol:
Εγώ πάντως την σιχάθηκα.Περιμένω με ΑΓΩΝΙΑ να τελειώσει η συνδρομή μου για να πάω αλλού οριστικά.Και επειδή έχω ήδη δοκιμάσει ΟΤΕnet και ACN, μάλλον για άλλες θάλασσες θα πάω.Αφήστε που με τον τρόπο που "λειτουργεί" το ADSL, πιστεύω καλύτερα θα ήταν να βρώ έναν ISP με λίγους users, για να έχω και μια ποιό ποιοτική υπηρεσία.Πάντως άν και η Forthnet συζητιέται πολύ, θα πέσει τόσος κόσμος πάνω της, που αρχίζω να έχω αμφιβολίες για το τί είδους υπηρεσίες θα δώσει...Απο την άλλη βέβαια, είναι και μία σοβαρή εταιρία....Θα δούμε....

Gregory
17-06-03, 00:27
Οντως ειναι πολυ καλη υπηρεσια αλλα οπως το εθεσες με τους πολλους που θα πεσουν πανω της εχεις δικιο...

mechdim
17-06-03, 01:52
Βρε crosstalk εχεις δει τον χαρτη με τους κομβους και τις hol και τις ταχυτητες διασυνδεσης? Μιλαμε της πατρας ειναι 2Μbs και για Θεσσαλονικη 16Μbs. 10 να βαλουν ολοι και ολοι παει, το κλεισαμε το μαγαζί.

jimsliakas
17-06-03, 02:03
Η HOL ειναι απο τους λεγομενους μεγαλους ISP's ..
Λογικα θα δωσει πακετα adsl

Gregory
17-06-03, 02:24
Παντως να δω τι θα γινει οταν μπουχτισει το δυκτιο (οταν συμπλρηθουν οι 10)... θα αγορασουν παραπανω MB?

Crosstalk
17-06-03, 12:41
Βρε crosstalk εχεις δει τον χαρτη με τους κομβους και τις hol και τις ταχυτητες διασυνδεσης? Μιλαμε της πατρας ειναι 2Μbs και για Θεσσαλονικη 16Μbs. 10 να βαλουν ολοι και ολοι παει, το κλεισαμε το μαγαζί.

Για αρχη δεν προκειτε να κανουν καποια αναβαθμιση δικτυου!
Στο μελλον εαν χρειαστει θα το κανουν!Δεν ξερω με ποια κριτηρια θα το αποφασισουν και πως σκοπευουν να "βολεψουν" οσους ενδιαφερθουν για ADSL!
Παντως εαν υπαρξει μεγαλη ζητηση για την υπηρεσια, η Mednautilus αι καθε αλλη παρομοια εταιρεια που δραστηριοποιειται Ελλαδα θα τριβουν τα χερια τους!ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΦΟΥΝΤΕΣ!!!!!!!!! 8)

mechdim
17-06-03, 16:55
Ρε crosstalk με 16Mbs Σαλλονικα που πανε οι κακομοιρηδες? Αυτο το bw εξυπυρετει ηδη τους χρηστες pstn και isdn!! Δεν ειναι δυνατον να δωσουν dsl αν δεν κανουν αναβαθμιση!!!! Οποιος βαλει dsl υπο αυτες τις συνθηκες στη HOL θα ναι μεγαλος Μ.....ς. Παντως και για εξωτερικο εχει πολυ μικρο bw. Απο αποψη δικτυου μαλλον εχει το χειροτερο απο ολους. Κριμα!!! :(

Crosstalk
17-06-03, 22:34
Ενα θετικο που εχουν ειναι οτι δεν χαλαν καθολου BW για τηλεφωνια VoIP!Παντως αποτι ξερω την βγαζουν αυτη τη στιγμη απο πλευρας δικτυου!
Τωρα εαν καταφερουν να πεισουν την Eurobank, θα κανουν μεγαλα πραγματα!

mechdim
18-06-03, 01:36
Δηλαδη εσυ το βλεπεις πιθανον να δωσει και η hol dsl? Αν ναι τοτε εισαι παρα πολυ αισιοδοξος. Μακαρι παντως. Η eurobank τι ρολο παιζει ακριβως? Θα δωσει κανα δανειο?

sonic
18-06-03, 09:31
Ρε παιδία η μαγική κουβέντα εδώ είναι outsourcing, δεν υπάρχει κανένας , μα κανένας isp αυτή τη στιγμή που θα πληρώσει για αναβάθμιση του bw του. Και όπως είπε και ο Crosstalk, η Mednautilus θα τρίβει τα χέρια της , και τα πόδια της μπορώ να πω. Αλλά άσε την ACN ,η TELLAS, που έχει super συνδέσεις για Ελληνικά δεδομένα, πριν μια εβδομάδα έμαθα οτι έχει 2Gbit σύνδεση με εξωτερικό και μου πέσανε τα δόντια, τι θά κάνει? Ακόμα Call and Surf θα δίνει..... έχει ακούσει κανείς τίποτα?

ermis333
18-06-03, 12:03
Από τι έχω καταλάβει η Tellas χτίζει δικό της δίκτυο κορμού και μάλλον περιμένει την ολοκλήρωση του δικού της δικτύου για να δώσει μόνη της DSL ,τώρα πότε θα γίνει αυτό..... μάλλον στο τέλος του χρόνου...

To Bandwidth των 2.5Gbps θα το έχει όταν ολοκληρωθεί το δίκτυο της...αυτό που βλέπεις στο χάρτι στο site της είναι το δίκτυο κορμού που χτίζει (στο μεγαλύτερο μέρος έχει ολοκληρωθεί)

Α και δεν είναι 2.5GBps είναι 10.5GBps υπάρχει ειδική τεχνολογία που αυξάνει την χωριτικότητα της οπτικής ίνας και απότι μου έχουν πει (τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα) 10.5 Gbps (θα) έχουν...

chatasos
18-06-03, 13:10
Α και δεν είναι 2.5GBps είναι 10.5GBps υπάρχει ειδική τεχνολογία που αυξάνει την χωριτικότητα της οπτικής ίνας και απότι μου έχουν πει (τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα) 10.5 Gbps (θα) έχουν...

Wave Division Multiplexing (WDM) :wink: :wink: :wink:

sonic
18-06-03, 15:29
Με αυτά που ακούω , διαβάζω δηλαδή, πρέπει κάτι μεγάλο να γίνει απο πλευρά TELLAS. Γιατί τέτοια υποδομή θέλει τεράστια επένδυση, και μια τεράστια επένδυση πρέπει να αποσβεστεί με κάποιο τρόπο. Ελπίζω να βγούμε κερδισμένοι απο την όλη υπόθεση....

Gregory
18-06-03, 15:40
Ξερεις τι λενε? Ο ΘΕΟΣ ειναι μεγαλος :roll:

sonic
18-06-03, 15:43
Και μέχρι τώρα μόνο τον ΘΕΙΟ (βλ. Κροκους) βλέπαμε......

playnet3
18-06-03, 16:04
Δέν ξέρω άν είναι ράδιο αρβίλα,αλλα έχς ακούσι πως η TELLAS θέλει να κάνει ένα ασύρματο τηλεφωνικό πανελλαδικό δίκτυο.(τώρα δεν ξέρω τί νας πω... λετε όμως?)

playnet3
18-06-03, 16:18
Αφού είνα τόσο χάλια η HOL γιατί ρε παιδιά είναι ένας απο τους μεγαλύτερους ISP?(Δέν έχω βάλει ποτέ HOL για να ξέρω αλλα απο τα test που βλέπω τα πάει καλλά)

nevian
18-06-03, 16:27
Ζήστε τον ίλιγγο των υψηλών ταχυτήτων»: Τα νέα πακέτα ADSL της HELLAS ON LINE

HOME384 HOME384family pack

HOME512 HOME512family pack

Ζήστε τον ίλιγγο των υψηλών ταχυτήτων σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές με την Hellas On Line και τα νέα πακέτα ADSL που λανσάρει, HOME384 & HOME512.

Πιο συγκεκριμένα για τους ιδιώτες που τους ενδιαφέρει η συνεχής διασύνδεση στο Internet υψηλών ταχυτήτων, η Hellas On Line λανσάρει τα νέα πακέτα ΗΟΜΕ384 & ΗΟΜΕ512 με επέκταση σε ΗΟΜΕfamily pack με επιπλέον χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

Το HOME384 παρέχει συνεχή διασύνδεση στο Internet, 24ώρες το 24ωρο σε ταχύτητες 384download/128kbps upload, με 1 email account κ.α., ενώ παρέχεται σε συνδρομή μηνιαία, 3μηνη, 6μηνη, 9μηνη, 12μηνη & 24μηνη σε τιμές €47, €136,77, €265.08, €389,16, €501.96 & €846 αντίστοιχα.

Το HOME512 αντίστοιχα τρέχει με ταχύτητες 512download/128kbps upload και παρέχεται σε συνδρομή μηνιαία 3μηνη, 6μηνη, 9μηνη, 12μηνη & 24μηνη σε τιμές €71, €206,61, €400,44, €587,88, €758,28 & €1278.

Τα ΗΟΜΕ384family pack & HOME512family pack παρέχουν 1 DNS της μορφής user@co.hol.gr, επιπλέον 2 emails, extra web space κα., ενώ παρέχονται με επιπλέον κόστος ανάλογα της συνδρομής που έχει προμηθευτεί ο πελάτης.

H Hellas On Line πρόκειται να ανακοινώσει άμεσα τα νέα πακέτα υπηρεσιών για επαγγελματίες και επιχειρήσεις, όπου εκεί θα υπάρχουν τιμές και για την υπηρεσία σύνδεσης με ταχύτητες 1024download/256upload.

Oσοι πελάτες ενδιαφέρονται να αποκτήσουν, ή να αναβαθμίσουν τη συνδρομή τους σε υπηρεσία HOME384 ή ΗΟΜΕ512 ή σε family extra pack με επιπλέον παροχές, μπορούν να επικοινωνούν από σήμερα, στα τηλέφωνα της Εταιρείας, μέσω του Call Center 210 6296300.

Μέσα από το site της Εταιρείας www.hol.gr , οι επισκέπτες έχουν πρόσβαση στο νέο online τιμοκατάλογο, στον οποίο γίνεται πλήρης παρουσίαση όλων των προϊόντων και υπηρεσιών που παρέχει η Εταιρεία.

mechdim
18-06-03, 17:38
Που τα ειδες ρε nevian αυτα που λες? Απο το κεφαλι σου τα βγαζεις? Για δωσε μας αν σου ειναι ευκολο το λινκ της hol? Βαρεθηκα τα παραμυθια και τους παραμυθαδες :twisted: :twisted:

BigLion
19-06-03, 02:25
Που τα ειδες ρε nevian αυτα που λες? Απο το κεφαλι σου τα βγαζεις? Για δωσε μας αν σου ειναι ευκολο το λινκ της hol? Βαρεθηκα τα παραμυθια και τους παραμυθαδες :twisted: :twisted:

Κοιτα εδώ:

http://www.agora.gr/services/dept_dialUp.asp?lang=EL&dept%5Fid=1005

mechdim
19-06-03, 02:45
Οταν εκανα το post δεν υπηρχε το λινκ αυτο που λες. Και παλι να με συμπαθει ο χρηστης nevian που μιλησα ασχημα και με αδικους χαρακτηρισμους. Ειναι δυστυχως λογω των πολλων που ακουμε και τιποτα δεν γινεται

xaker
18-06-10, 21:59
:cry::down:

tdc
19-06-10, 01:13
:cry::down:

Κανα "νεο"??
:respekt::worthy::worthy::worthy:

john84
19-06-10, 12:44
:cry::down:


Κανα "νεο"??
:respekt::worthy::worthy::worthy:

καμια μεταφραση για τα παραπανω?:what:

matelas
19-06-10, 12:47
Κανένα νέο από hol? Έκλεισε? :p

tdc
19-06-10, 14:14
καμια μεταφραση για τα παραπανω?:what:

Το θεμα ειναι απο το 2003.. Εξ'ου και η αστειευομενη απαντηση μου.. :p

Vitruvian78
19-06-10, 21:23
Κανένα νέο από hol? Έκλεισε? :p

Μάλλον θα κλείσει τελευταία, αν πρόκειται να ποτέ να κλείσει. Φαίνεται πως τα τελευταία δύο χρόνια τα πάει αρκετά καλά και απο πελατολόγιο αλλά και από υπηρεσίες, fingers crossed!

Alex_Under
20-06-10, 23:55
Μόνο που την βλέπω πολύ "στατική" όσον αφορά προσφορές, αναβαθμίσεις, κτλ.

Ξέρετε, τα μικρά απλά πράγματα που σε γλυκαίνουν.
Π.χ. Έχω HOL Dp Lite από Νοέμβριο του 2008.
Από τότε δεν είπαν πχ να κάνουν καμια κίνηση να αλλάξουν για παράδειγμα το 6 Mbit και να το κάνουν, ας πούμε 8. Ή να στείλουν καινούργιο router σε όσους είναι παλιοί, καλοί πελάτες ή να δώσουν κανα Bonus, κανα extra χρόνο ομιλίας ή κάτι βρε παιδί μου. Κάτι που να σου δείξει ότι δεν σε βλέπει εσένα τον παλιο σαν "σίγουρο".
Ναι, είναι αρκετά καλή εταιρία με γρήγορους χρόνους επίλυσης προβλημάτων.
Ναι είμαι σχετικά ευχαριστημένος.

Απλά τους βλέπω σαν να έχουν επαναπαυθεί.

Και έτσι άρχισα να κοιτάζω προς ON μεριά.
Με 6€ λιγότερα τον μήνα μου υπόσχονται απεριόριστα τηλέφωνα και 8 MBit αντί για 6.
Είναι να μην το σκέφτεσαι όταν βλέπεις ότι δεν κουνιέται φύλλο στην hol?

valen_gr
21-06-10, 02:15
σου υποσχονται 8 ΜΒ με 50db att που βλεπω στο προφιλ σου?
η εχεις και αλλη γραμμη?

Vitruvian78
21-06-10, 09:07
σου υποσχονται 8 ΜΒ με 50db att που βλεπω στο προφιλ σου?
η εχεις και αλλη γραμμη?

Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι!! Εδώ εγώ που είμαι στα 39db att πιάνω με το ζόρι 2.800, ενώ πρίν αρχικά κάνω αλλαγή ήμουν στα 5.000!!! Η συμβουλή μου είναι οτι αν είσαι ευχαριστημένος με την υπηρεσία σου, μην την πειράζεις και μην ζητάς πολλά (απο τη στιγμή που δεν έχεις και την ιδανική γραμμή), γιατί μπορεί να την πατήσεις όπως εγώ, να πας για καλύτερα και τελικά να πάρεις τα χειρότερα, ως διαμαγείας!! Και ξέρεις αν απο μία αλλαγή σου προκύψουν χαμηλότεροι συγχρονισμοί μετά θα ακούς την καραμέλα, "με την απόσταση που έχετε μόνο τόσο σηκώνει η γραμμή σας!", κι εσύ θα χτυπιέσαι αφού θα ξέρεις οτι πρίν ήσουν πολυ καλύτερα, και τελικά θα μείνεις με το πρόβλημα αυτό για πάντα....ό πάροχος δεν μπορεί να κάνει και πολλά, πόσο μάλλον ο ΟΤΕ ο οποίος δεν πρόκειται να ασχοληθεί καθόλου για να σου βελτιώσει τη γραμμή.

ariadgr
21-06-10, 10:12
θέμα του 2003... :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.