PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΣΤΟ CONNX



palioype
03-06-07, 18:21
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.
ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNX ΣΤΑ 2048(ΚΑΙ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ MODEM SAGEM FAST 800 ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΟΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNX.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1ΩΡΑ.
ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

prodromosfan
03-06-07, 21:56
το sagem που εχεις λειτουργει με usb συνδεση και χρησιμοποιει κατα κορον τον επεξεργαστη, οποτε οταν εινια πολυ απασχολημενος ο επεξεργαστης δεν επικοινωνει καλα το μοντεμ, ακομα μπορει να φταιει και το τροφοδοτικο εφοσον χρησιμοποιειται ρευμα μεσω της usb, ή και η full χρηση του μοντεμ π.χ. κατεβασμα συνεχεια μπορει να ειναι αιτια μερικες φορες,
καλό θα ειναι να παρεις ενα modem με συνδεση ethernet (καρτα δικτύου) και να κανεις ετσι τη συνδεση.
Τα ιδια προβληματα ειχα και εγω με το εν λογω μοντεμ
άλλαξε το

και καλο θα ειναι να μην γραφεις με κεφαλαια γιατι φαινεται οτι φωναζεις

SpUga5
03-06-07, 23:26
Φίλε τα ίδια είχα κι εγώ με το συγκεκριμένο modem, αγόρασε ένα modem/router και τέρμα οι αποσυνδέσεις!

gaff
04-06-07, 00:48
Εγώ είμαι 7 μέρες χωρίς disconnect :p

ax8os.arouris
04-06-07, 15:53
Εγώ πάντως που έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο modem δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Σπανιότατες αποσυνδέσεις και το modem δουλεύει συνέχεια για κατέβασμα. Ίσως να είναι το πως έχεις φτιάξει την μονάδα επειδή ακριβώς είναι USB και δεν έχει και αυτόνομη σύνδεση με πρίζα.

tetou
04-06-07, 16:07
και εγώ αυτό έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα..έχει γράψει βδομάδα +

Lycos
05-06-07, 09:42
Εγώ έχω ethernet NETGEAR D384G και δεν μπορώ να παίξω MMORPG συνεχόμενα ΟΥΤΕ για μία ώρα, οπότε κάτι πρέπει να παίζει με το CONNEX. Κρίμα τα 4Mbs που έκανα :( Στην forthnet δεν μου συνέβαινε ποτέ αυτό

tas1948
05-06-07, 21:09
Τό προβλημα σου θά ληθεί άν τσεκάρεις τό Redial if line is dropped
καί iNTERVAL between attempts 15 seconds

GeorgeNorth
06-06-07, 20:42
USB modems απλα ξεχαστε τα... Με 20 ευρω παιρνετε μια Ethernet card, που ειναι και ο σωστος τροπος για να συνδεθειτε με DSL router/modem...

Chris_Nik
06-06-07, 20:55
USB modems απλα ξεχαστε τα... Με 20 ευρω παιρνετε μια Ethernet card, που ειναι και ο σωστος τροπος για να συνδεθειτε με DSL router/modem...


Ετσι......:oneup::oneup::oneup::oneup:

stathis125
06-06-07, 22:33
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.
ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNX ΣΤΑ 2048(ΚΑΙ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ MODEM SAGEM FAST 800 ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΟΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNX.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1ΩΡΑ.
ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

και εγω στην αρχη αυτο επαθα αλλα μετα μου το εφτιαξαν...

krek
11-06-07, 19:54
Τό προβλημα σου θά ληθεί άν τσεκάρεις τό Redial if line is dropped
καί iNTERVAL between attempts 15 seconds

Αμ έλα που το σαζεμ (το δικό μου τουλάχιστον) θέλει restart μετά από κάθε αποσύνδεση και το κόλπο αυτό δεν πιάνει...

Lycos
14-06-07, 14:17
ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ PPPoATM σε PPPoE και άφησα μόνο το FW του router ενεργοποιημένο. Problem seems to be solved now.

vassago
20-08-07, 23:31
Καλησπέρα και απο εμένα.

Μόλις χθές ενεργοποίησα το μόντεμ της ConnX. είναι ενα philips CGA5720N/TE.

Έχω πρόβλημα γιατί με πετάει συνέχεια έξω ανα τακτά χρονικά διαστήματα και μετά ξαναμπένει μόνο του σαν να γίνετε restart.
Διάβα τις συμβουλές σας αλλα δεν έβγαλα τίποτα. Θα εκτιμήσω αφάνταστα την βοήθειά σας.

k_koulos
20-08-07, 23:49
πες μας σύνδεση [καλώδιο usb ασύρματα], στατιστικά γραμμης αν ξέρεις να το βρίσκεις και βλέπουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.