PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να πει κανείς...



linuxius_paradoxius
06-11-04, 14:50
Από την Τρίτη το απόγευμα σταμάτησε ξαφνικά να παίζει η DSL...

Ενω συγχρονίζει δε μπορεί να συνδεθεί (ping στο gateway - FAIL).

Τηλέφωνο Forthnet (από την οποία έχω και τη γραμμή και τη σύνδεση), μου λένε από εδώ όλα OK, ο ΟΤΕ έχει πρόβλημα με τα DSLAMs του (αυτά της Intracom και μάλλον πέφτετε σε τέτοιο).

Τηλέφωνο στο 121, μου λένε αφήστε το τηλέφωνό σας και θα επικοινωνήσει μαζί σας κάποιος τεχνικός.

Ακόμα περιμένω...

Μα πότε θα μάθει ο "αγαπητός" πΟΤΕ μας να δίνει λίγο έμφαση στην εξυπηρέτηση πελατών;; :evil: :evil: :evil:

steliosgi
06-11-04, 14:58
Ακριβώς αυτό έπαθα και εγώ την Τρίτη το απόγευμα, μόνο που έχω γραμμή από ΟΤΕ και σύνδεση FORTHNET. Μήπως μένεις Άνω Γλυφάδα, Τερψιθέα;

Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπαν πως θέλει 5-10 μέρες (αίσχος) για να λυθεί κάποιο ADSL πρόβλημα. Σήμερα το πρωί επικοινώνησα με Forthnet και μου είπαν να αφήσω τηλέφωνο και θα με έπαιρναν σε λίγο γιατί οι τεχνικοί ήταν κατηλλειμένοι. Μετά από 10 λεπτά ως δια μαγείας συνδέθηκα κανονικά. Μετά από 30 λεπτά που πήρε ο τεχνικός, μου είπε πως από την πλευρά τους ΟΚ και πως ο ΟΤΕ κάνει κάποιες αναβαθμίσεις αυτές τις μέρες και ίσως αυτό να επηρέασε.

Τι να σου πω και εγώ "τα πήρα" αυτές τις μέρες με τα καραγκιοζιλίκια του ΟΤΕ, 3,5 μέρες χωρίς internet.

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά.

Υ.Γ. Αν και δεν νομίζω ότι έχει σημασία, παίρνε τον ΟΤΕ καθημερινά, απλά να δηλώσεις ότι ενδιαφέρεσαι για το πρόβλημα

psyxakias
06-11-04, 15:03
1) Αν και είμαι fan των ADSL συνδέσεων της FORTHnet, απεχθάνομαι την μεταπώληση γραμμών του ΟΤΕ από τους ISPs. Εγώ δεν θα ανεχόμουν την απάντηση του στυλ 'από εδώ όλα ΟΚ, φταίει ο ΟΤΕ', διότι απ'ότι λες από αυτούς πήρες την γραμμή και όχι από τον ΟΤΕ. :twisted:

Αν δεν είναι ικανή η FORTHnet (και ο οποιοδήποτε ISP) να προσφέρει υποστήριξη/βελτίωση σε μια υπηρεσία, καλύτερα να μην την προσφέρει.. (psyxakias speaking)

2) Τηλέφωνο στο 121 πότε έκανες; εγώ όσες φορές έχω καλέσει, με έχουν καλέσει πίσω εντός 1-2 εβδομάδων. Οπότε ΥΠΟΜΟΝΗ !! :roll:

linuxius_paradoxius
06-11-04, 15:06
Ναι, Άνω Γλυφάδα και εγώ.

4 μέρες τώρα, κάτω τα DSLAMs για μια αναβάθμιση...

:roll:

Τον ΟΤΕ τον πρίζω καθημερινά αλλά...

Thanks φίλε, τουλάχιστον ξέρω ότι δεν σηνέβει το πρόβλημα μόνο σε μένα...

sdikr
06-11-04, 15:13
Τηλέφωνο Forthnet (από την οποία έχω και τη γραμμή και τη σύνδεση), μου λένε από εδώ όλα OK, ο ΟΤΕ έχει πρόβλημα με τα DSLAMs του (αυτά της Intracom και μάλλον πέφτετε σε τέτοιο).

H forthnet είναι υπέυθηνη και για την γραμμή σου, ο οτε το ποιό σίγουρο είναι να σου πεί "μα η γραμμή σας δεν είναι adsl"
Οπότε ξανα τηλ την forthnet και πέστους να βγάλουν αυτοί το φίδι απο την τρύπα

@ ADSLgr.com All rights reserved.