PDA

Επιστροφή στο Forum : firefox,torrents



stelpas
03-06-07, 21:30
Κατα λαθος ορισα σαν προγραμμα ανοιγματος αρχειων torrents τον...instaler του μtorrent.Mικρο το κακκο θα μου πειτε.Ελα ομως που οτι και να κανω οποτε παω να ανοιξω torrent μου εφανιζεται το παραθυρο του instalation του μtorrent.Συνηθως,ακομα και αν εχω επιλεξει συγκεκριμενο προγραμμα ανοιγματος ο firefox με <<ρωταει>>.Οχι ομως σε αυτη την περιπτωση...

s_samaras
03-06-07, 21:37
Άλλαξε το
Options -> Content -> στο file types -> Manage ......... ψάχνεις την κατάληξη και την σβήνεις :cool:

Dimis
03-06-07, 21:38
Εγκατάσταση ξαναέκανες ή απο τις επιλογές να το βάλεις προεπιλογή ??

stelpas
03-06-07, 21:39
Options -> Content -> στο file types -> Manage ......... ψάχνεις την κατάληξη και την σβήνεις

Στον firefox τα κανω αυτα;


Εγκατάσταση ξαναέκανες ή απο τις επιλογές να το βάλεις προεπιλογή ??

Εκανα επιλογη τον instaler απο το παραθυρο του firefox

no_logo
03-06-07, 21:43
σώσε ενα torrent αρχείο στο σκληρό σου
αν επιλέξεις από το δεξί μενού του ποντικιού μπορείς να σώσεις το αρχείο στον download folder της φώφης. Αν στην συνέχεια πας εκεί που έσωσες το αρχείο και επιλέξεις το open with και choose program και στην συνέχεια το πρόγραμμα που θες, μην ξεχάσεις να έχεις επιλεγμένο το Always use the selected program to open this kind of file

Hodad
03-06-07, 21:49
Δεξί κλίκ σε ένα οποιοδήποτε αρχείο torrent, Open With->Choose Program..., βρίσκεις το εκτελέσιμο αρχείο του μtorrent, το επιλέγεις και πατάς ok έχοντας πρώτα τσεκάρει την επιλογή Always use the selected κτλ.

Edit: άργησα :p

stelpas
03-06-07, 22:08
Οταν κανω αποθηκευση σαν Btorren και το ανοιγω...χειροκινητα(δεξι κλικ κλπ) ειναι οκ.Οταν ομως κανω απο το site απλο κλικ πανω στο αρχειο...τα ιδια Παντελακη μου.

s_samaras
03-06-07, 22:36
Άλλαξε το
Options -> Content -> στο file types -> Manage ......... ψάχνεις την κατάληξη και την σβήνεις :cool:

Στον firefox τα κανω αυτα;


Εννοείτε ;)

stelpas
03-06-07, 22:53
Εννοείτε
:oneup:


Ευχαριστω για το ενδιαφερον ολους...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.