PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συμβολαίου σταθερης.



ermis
21-02-18, 16:06
Εχω επαγγελματικό πακέτο VBC και είχα δέσμευση για 1 έτος, όπως και τιμής (οτι δε θα αλλάξει). Το συμβόλαιο λήγει σε 1 μήνα και με έχουν ταράξει στα τηλέφωνα να μου το κάνουν Vodafone one, να μου δώσουν 100 λεπτά προς κινητά, να μου δώσουν πάγια δώρο...σας έχει τύχει?

bill2015
21-02-18, 21:10
Είχα vodafone one και το γύρισα σε vbc δεν ξέρω τώρα αν έχει τηλεφωνία voip αλλά μετα θα έχεις voip υποχρεωτικά

ermis
22-02-18, 01:12
Εχω voip το θέμα ειναι οτι μου λενε οτι θα πρεπει υποχρεωτικά να γυρίσει σε vodafone one, ενω εχω VBC...και ουτε εκπτωση ζήτησα ουτε αλλαγή. Απλά θελουν με το ζόρι να με δεσμεύσουν 2 χρόνια. Φυσικά λεω δε θέλω...

bill2015
22-02-18, 10:20
όλα τα πακέτα vbc τα γυρίζουν υποχρεωτικά σε one net
Απλά αλλάζεις mu home account και το μόνο συν είναι ότι θα έχεις πύλη one net αλλά η τεχνική εξυπηρέτηση είναι άσε για τα πολύ απλά είναι καλή αλλά στης δύσκολες βλάβες το δίνουν στο δεύτερο επίπεδο και περιμένεις πόσο χωρίς να έχεις απάντηση τι γίνετε με τη βλάβη σου

Magnum
22-02-18, 11:40
Δεν γυρίζουν όλα τα VBC σε One Net. Εμένα το VBC1 μου το γύρισαν σε One Net και δεν κατάλαβα κάποια διαφορά (VoIP) μόνο ότι έδωσαν +100' κινητά ΧΩΡΙΣ όμως ανανέωση του συμβολαίου ! Ισχύει η διάρκεια του τελευταίου, η αλλαγή έγινε τον Νοέμβριο και το συμβόλαιο έληξε τώρα τον Φεβρουάριο και το ανανέωσα για 12 μήνες.

Έχω και ένα VBC2 με PBX το οποίο όμως δεν μου ζήτησαν να το αλλάξω σε One Net (μάλλον δεν το υποστηρίζουν ακόμη) και έληξε και αυτό τώρα τον Φεβρουάριο, σε αναζήτηση προσφοράς για αναβάθμισης σε VDSL μου είπαν ότι ΔΕΝ υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία στην VF !! Έτσι και δεν μπορούσαν να μου δώσουν καμία προσφορά, οπότε και έκανα φορητότητα αλλού και μάλιστα μάλλον θα μου δώσουν σχεδόν το ίδιο Router που έχω στην VF (Oxygen).

Σε μία εβδομάδα θα ξέρω περισσότερα όταν ενεργοποιηθώ....

bill2015
22-02-18, 11:47
Υπηρεσία υπάρχει
Αλλά διαθεσιμότητα μάλλον δεν θα έχουν και εγώ μαζί με ένα συνάδερφο το ψάχναμε δίνει για τα οικιακά και όχι για τα επαγγελματικά πακέτα

Magnum
22-02-18, 12:36
Διαθεσιμότητα υπάρχει και από τον COSMOTE που ανήκει η καμπίνα και έχει αναλάβει το ΑΚ και από το site της VF με βάση το τηλέφωνο ή την δ/νση.

Πακέτο που να υποστηρίζει ISDN & PBX όπως το VBC2 PBX που έχω και να υποστηρίζει VDSL δεν έχουν !!

Προς το παρόν μόνο οικιακά ή επαγγελματικά απλά δίνουν, για αυτό και δεν υπάρχει διαφήμιση της VF για "FIBER" όπως κάνουν τόσους μήνες οι άλλοι δύο...

Βέβαια τώρα που δέχτηκα την προσφορά από έναν από τους άλλους δύο για αντίστοιχο πακέτο με προσφορά, και έχω προχωρήσει σε αίτηση φορητότητας με ενημέρωσαν ότι εντός των ημερών και η VF θα βγάλει και θα υποστηρίζει και στα επαγγελματικά της πακέτα "κανονικά" VDSL.

@ ADSLgr.com All rights reserved.