PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη Tellas Zisto



Sacred
04-06-07, 13:21
καλημερα παιδια θελω να κανω διακοπη του ζιστο γιατι η υπηρεσια δεν προσφερει τις υπηρεσιες για τις οποιες πληρωνω.συνεχεις αποσυνδεσεις κτλπ.υπαρχει τροπος να γλυτωσω την ρητρα για την διακοπη συμβολαιου?

den_paei_allo
04-06-07, 14:10
Sacred από τι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών στο 13800 πρέπει να τους στείλεις fax με το αίτημα σου για διακοπή συμβολαίου να αναφέρεις ότι αρνείσαι να πληρώσεις την ρήτρα και τους λόγους για τους οποίους αρνείσαι .και αυτοί θα επικοινωνήσουν μαζί σου για να σο πουν αν το αποδέχονται η όχι…

XARAYGH
04-06-07, 14:44
αν κατα καιρους εχεις δηλωσει προβληματα δεν θα πληρωσεις ρητρα στειλε το φαξ στο 2111200021

Sacred
05-06-07, 20:45
εδω και αρκετο καιρο δεν εχω adsl ,οποτε χτες προχωρισα σε τηλεφωνικη αιτηση με την ΝετOne και
επειδη θελω φορητοτητα και επειδη δεν εχω καμια εμπιστοσινη στην τελλας και φοβαμαι μην χασω και το τηλεφωνικο αριθμο μου,τα παιδια της Netone μου ειπαν οτι μολις ενεργοποιηση η ΝετΟνε τοτε να στειλω φαξ στην τελλας οτι δεν βρισκομαι πλεον στην τελλας.
πως σας ακουγετε αυτο ?

harry79
06-06-07, 16:03
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει, πώς γίνεται ρε φίλε να σε ενεργοποιήσει ενώ είσαι ακόμη στην tellas; Λογικά δεν πρέπει να γίνει πρώτα η καταγγελία και τότε και η αίτηση σε ΝΕΤΟΝΕ; Δηλαδή θα πάνε στην ψύχρα και θα ξεκουμπώσουν το καλώδιο, θα το βάλουν στο δικό τους και η Tellas θα το μάθει μετά;

Sacred
06-06-07, 17:32
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει, πώς γίνεται ρε φίλε να σε ενεργοποιήσει ενώ είσαι ακόμη στην tellas; Λογικά δεν πρέπει να γίνει πρώτα η καταγγελία και τότε και η αίτηση σε ΝΕΤΟΝΕ; Δηλαδή θα πάνε στην ψύχρα και θα ξεκουμπώσουν το καλώδιο, θα το βάλουν στο δικό τους και η Tellas θα το μάθει μετά;

ακριβως και οταν το μαθει η τελλας θα στειλεις ενα ωραιο φαξ και θα δηλωσεις οτι καταγγελεις την συμβαση και πως δεν θα πληρωσεις καμια ρητρα εφοσον η υπηρεσια που σου πουλανε δεν ειναι ολοκληρωμενη και εχει προβληματα κτλπ.εκτος πια αν δεν εχεις προβλημα με τις υπηρεσιες τις τελλας,δεν εχεις αποσυνδεσεις κτλπ,τοτε θα πληρωσεις. εγω για παραδειγμα τους βομβαρδιζω καθημερινα με φαξ οτι δεν εχω adsl και πως θα αλλαξω παροχο χωρις να πληρωσω καμια ρητρα. και να πω επισεις οτι και να χρειαστει να πληρωσω θα τους πληρωσω τα 70 ευρω γιατι εχω περασει το 6 μηνο και να πανε να γ------!!!. σημερα εκανα και την γραπτη αιτηση στην νετονε,δειτε εδω http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=104789 διαφορα!!!!. στην τελλας θυμαμαι οταν εστελνες ενα φαξ σου λεγανε οτι πρεπει να παρεις τηλεφωνο σε 2 μερες γιατι τοτε μπορουν να ελεξουν αν ελαβαν το φαξ(για ΤΟΣΟ μεγαλη εταιρια μιλαμε). See Ya Tellas.

harry79
07-06-07, 16:43
Συγγνώμη αλλά αυτό με το ξεκούμπωμα του καλωδίου με το έτσι θέλω δίχως να ειδοποιηθεί η Τελλάς στο επιβεβαίωσε η ΝΕΤΟΝΕ; Μπορεί ο καθένας να μπαζοβγάζει καλώδια;

BlazeD
07-06-07, 17:05
sacred αυτο που λες δεν γίνεται.. εαν το κανεις αυτο απλα θα καθυστερισει περισσοτερο η διακοπη σου απο την tellas και η συνδεση σου στην netone. θα πρέπει απλα να ζητήσεις διακοπη απο tellas και μετα να κάνεις αίτηση στην netone.. Η netone δεν εχει κανενα δικαίςμα να διακοψει συνδρομητη της tellas και να τον συνδεση στον δικο της δικτυο.. πρεπει η tellas να κάνει την διακοπη..

Sacred
07-06-07, 18:07
δεν εχει το δικαιωμα να διακοψη η netone εκτος αν τις εχεις στειλει μια υπευθυνη δηλωση που να λεει οτι επιθυμω την πληρη καταργηση τηλεφωνιας και ιντερνετ απο την τελλας.
οστοσο θα σας ενημερωνω για το πως παει η διαδικασια καθε φορα που θα εχω νεα. *Οπως εγινε η φορητοτητα απο οτε σε τελλας με το ετσι θελω(εφοσον εγιναν οι αιτησεις),καπως ετσι θα γινει και με την τελλας σε νετονε.

Dr.CHaNaS
07-06-07, 20:31
Αν μιλαμε για Full LLU τοτε το καλωδιο ΣΟΥ το κουμπωνεις οπου θελεις. Απλα το καλωδιακι της Τρελλας θα δινει DSL η οτι τελοσπαντων δηλωνουν οτι παρεχουν στον αιθερα.

Sacred
07-06-07, 20:36
Αν μιλαμε για Full LLU τοτε το καλωδιο ΣΟΥ το κουμπωνεις οπου θελεις. Απλα το καλωδιακι της Τρελλας θα δινει DSL η οτι τελοσπαντων δηλωνουν οτι παρεχουν στον αιθερα.

Ακριβως,αρκει να εχεις δωσει γραπτος το οκ στον νεο παροχο να κανει την κινηση και να κοψει τον προηγουμενο. εγω εκανα αιτηση για φορητοτητα απο τελλας σε νετ με υπευθυνη δηλωση που ελεγε οτι θελω την πληρη καταργηση της τελλας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.