PDA

Επιστροφή στο Forum : Συχνές αποσυνδέσεις ...



katerinaendo
04-06-07, 17:38
καλησπερα. θα η θελα να μοθ πειτε(οποιος ξερει) για τι αποσυνδεομαι συνεχως απο το internet, ενω η γραμμη μου δεν εχει προβλημα κ δεν εχω καποιο spyware-dialer. ευχαριστω εκ των προτερων..........

EvilHawk
04-06-07, 17:47
Με τις πληροφορίες που δίνεις δεν νομίζω ότι μπορεί να απαντήσει κανείς ...
Πές μας τι σύνδεση έχεις, με ποιον provider, σε ποια περιοχή κλπ κλπ

katerinaendo
05-06-07, 10:34
επανερχομαι στο 8εμα μου λοιπον με περισσοτερα στοιχεια: εχω otenet dsl 768 συνδεση κ μενω στο πανοραμα 8εσσαλονικης.... το προβλημα μου ειναι η συχεχεις αποσυνδεσεις απο το internet... ενω η γραμμη μου ειναι οκ κ δεν εχω κανενα spyware-dialer....

tsegman
06-06-07, 03:01
επανερχομαι στο 8εμα μου λοιπον με περισσοτερα στοιχεια: εχω otenet dsl 768 συνδεση κ μενω στο πανοραμα 8εσσαλονικης.... το προβλημα μου ειναι η συχεχεις αποσυνδεσεις απο το internet... ενω η γραμμη μου ειναι οκ κ δεν εχω κανενα spyware-dialer....

Μηπως εχεις πολύ θόρυβο? Τι απόσταση εχεις από το DSLAM σου? Αυτοι ειναι παράγοντες τις γραμμής που πρέπει να ελεγξεις!

pan05
07-06-07, 01:08
Δοκίμασε και με άλλο modem/router αν φυσικά αυτό είναι δυνατόν.

cynic
07-06-07, 19:50
Ν.Φιλαδελφεια με 4mbit και σημερα ολη μερα disconnects και max 100κβ απο rapidshare/ngs...Ειναι γενικο το προβλημα ή να αρχισω να ανησυχώ?

gaff
07-06-07, 22:02
Και εμένα πριν 2 χρόνια περίπου με 384 τότε εκάνε disconnect κάθε 20 λεπτά περίπου...

Πήρα 121 στην αρχή έλεγαν ότι δεν βλέπουνε κάποιο πρόβλημα αλλά έπειτα από 2-3 αναφορές για

βλάβη στην γραμμή το πρόβλημα έληξε (με πήρε και τηλ τεχνικός να με ρωτήσει αν είμαι οκ)

Μπορεί κάτι τέτοιο να συμβαίνει και σε σένα.

k_koulos
07-06-07, 22:15
πες μας τα στατιστικά της γραμμής σου [ή αν δεν ξέρεις πες μας ποιο μοντεμ ή/και ρουτερ χρησιμοποιείς] και επίσης με ποιο λειτουργικό και ποιο firmwire.

@ ADSLgr.com All rights reserved.