PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετάβαση σε COSMOTE(Back to 70's)



john341
12-03-18, 15:00
Καλημέρα σε όλους...Να πω λίγο την εμπειρία μου με τον Cosmote μήπως και την γλιτώσει κανένας άλλος.
Αποφάσισα αφού είχαν λήξει τα συμβόλαιά μου με την Cyta να γυρίσω σε Cosmote.
Με πήραν τηλέφωνα μου έκαναν μια προσφορά που την αποδέκτηκα και αρχίζει το γέλιο.
Μου κανονίζουν ραντεβού Παρασκευή 9/3 11-15.00 να έρθει τεχνικός να μου κάνει την εγκατάσταση.
9.00 το πρωί της Παρασκευής μου κόβουν την γραμμή (απο PSTN στον ΟΤΕ θα γινόταν ISDN).
13.20 είχα μια αναπάντητη στο κινητό με απόκρυψη.
14.45 δεν εχει έμφανιστεί ανθρωπος και αρχιζω να υποψιαζομαι τι με περιμενει.
Τους παιρνω στο 13888 η απάντηση είναι οτι πέρασε ο τεχνικός και δεν είχε πρόσβαση μέσα στο κτίριο (Μονοκατοικία με 5 ανθρώπους μπάστακες απο το πρωί να περιμένουν τον Οτετζη...)
Τους εξηγω οτι δεν ήρθε κανείς και μου λένε οτι θα κανονίσουν επείγον ραντεβού για τις επόμενες ημέρες γιατι μετά τις 15.00 δεν υπάρχει τεχνικός.
Δευτέρα 12/3 με περνουν τηλεφωνο να μου κλείσουν ραντεβού για πότε ? 23/3!!!
2 εβδομάδες χωρίς τηλ και νετ....Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω..υπαναχώρηση δυστηχώς δεν γίνετε γιατί εχουν περάσει οι 14 ημέρες.
Το router το εχω βάλει επάνω και είναι κλειδωμένο στα 2mbps γιατι δεν φαίνομαι σαν πελάτης τους..
Επειδή είμαι και λίγο μεγάλος μου θυμησε εποχές 70 -80 που περιμεναμε κατι μηνες-χρονια να βαλουμε γραμμή στο σπίτι μας.
Μπορώ να κάνω τίποτα?

user2163
12-03-18, 23:08
Μόνο υπομονή

darkmoon
12-03-18, 23:44
Πήγα από Cyta ADSL σε ΟΤΕ ADSL και επιτέλους μπορώ να δω stream από το twitch χωρίς διακοπές.
Διαλυμένη εταιρεία η Cyta τα τελευταία χρόνια.
Μην κοιτάτε μόνο που κλειδώνετε.
Με τον ΟΤΕ κλειδώνω μόλις 1Mbps ψηλότερα αλλά βλέπω όλα τα streams απροβλημάτιστα.

john341
13-03-18, 10:35
Πήγα από Cyta ADSL σε ΟΤΕ ADSL και επιτέλους μπορώ να δω stream από το twitch χωρίς διακοπές.
Διαλυμένη εταιρεία η Cyta τα τελευταία χρόνια.
Μην κοιτάτε μόνο που κλειδώνετε.
Με τον ΟΤΕ κλειδώνω μόλις 1Mbps ψηλότερα αλλά βλέπω όλα τα streams απροβλημάτιστα.

Εγω παλι με την Cyta ολη μερα Netflix εβλεπα 1080p μια χαρα.
απλα δεν τους πολυγουσταρω στην Vodafone και ειπα να παω ΟΤΕ για καλυτερα...Netflix βλεπω ακομα με την 2mbps στα 480p με καποιες διακοπες αλλα παλεύεται.

Δυστηχως περιμενω και καλο μου κουραγιο...

darkmoon
13-03-18, 13:47
Εγω παλι με την Cyta ολη μερα Netflix εβλεπα 1080p μια χαρα.
απλα δεν τους πολυγουσταρω στην Vodafone και ειπα να παω ΟΤΕ για καλυτερα...Netflix βλεπω ακομα με την 2mbps στα 480p με καποιες διακοπες αλλα παλεύεται.

Δυστηχως περιμενω και καλο μου κουραγιο...

Βασικά πήγα επειδή βάλανε καινούρια καμπίνα για παροχή vdsl οπότε για σιγουριά (μιας και η cyta δεν δίνει από όλες τις καμπίνες) πήγα ΟΤΕ για να πάρω vdsl αμέσως μόλις γίνει εμπορικά διαθέσιμο από την συγκεκριμένη καμπίνα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.