PDA

Επιστροφή στο Forum : WiFi4EU: αυτοί είναι οι επιλέξιμοι δήμοι για την πρώτη φάση του έργου στην Ελλάδα



nnn
15-03-18, 14:26
Ο κατάλογος δήμων (ή αντίστοιχων τοπικών αρχών) που παρατίθεται κατωτέρω αποτέλεσε αντικείμενο συμφωνίας με κάθε συμμετέχουσα χώρα (Υπουργείο Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης) και αποτελεί τον κατάλογο των επιλέξιμων οντοτήτων που θα υποβάλουν αίτηση για το πρόγραμμα WiFi4EU.

Τα δελτία διατίθενται στους μεμονωμένους δήμους ως δικαιούχους. Κάθε δήμος μπορεί να λάβει μόνο ένα δελτίο καθ’ όλη τη διάρκεια της πρωτοβουλίας. Ως εκ τούτου, οι δήμοι που έχουν επιλεγεί να λάβουν δελτίο στο πλαίσιο συγκεκριμένης πρόσκλησης δεν έχουν δικαίωμα να υποβάλουν αίτηση σε τυχόν μεταγενέστερες προσκλήσεις, ενώ οι δήμοι που υπέβαλαν αίτηση και δεν έλαβαν δελτίο μπορούν να ξαναδοκιμάσουν σε περίπτωση επόμενης πρόσκλησης.

xhaos
15-03-18, 14:37
το wifi του σαμαρα δεν ειναι αυτο;

Godian
15-03-18, 14:56
Δυστυχώς είναι ευρωπαϊκό πρόγραμμα. Καμία σχέση

xhaos
15-03-18, 14:58
Δυστυχώς είναι ευρωπαϊκό πρόγραμμα. Καμία σχέση

ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.

Godian
15-03-18, 15:03
ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.

Όχι δέ νομίζω να ήταν αυτό. Νομίζω αυτό τώρα τελευταία βγήκε να βάλουν σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση σε διάφορα σημεία ελεύθερο ίντερνετ να κάνεις τη δουλειά. Εδώ που φτάσαμε κάθε δημόσια υπηρεσία πρέπει να έχει, πχ εφορία πήγα προχθές να βγάλω κλειδαριθμο και ήθελα να μου ακυρώσουν μια παλιά αίτηση για να κάνω καινούργια. Άμα δεν είχε μβ έπρεπε να πάω στην εφορία να ακυρώσω να πάω σπίτι ή στο λογιστή. Μου την ακύρωσε την έκανα από το κινητό επί τόπου και τελείωσα

eyw
15-03-18, 15:07
Μα wi-fi έχουν οι πάντες, Δήμοι-ΟΤΑ συμπεριλαμβανομένων.
Τι ακριβώς είναι το WiFi4EU και τι κάνει?

sotos65
15-03-18, 15:10
Q&A

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-erotiseis-kai-apantiseis

(https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-erotiseis-kai-apantiseis)1. Ποιοι θα επωφεληθούν από την πρωτοβουλία WiFi4EU; (https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-erotiseis-kai-apantiseis#496) Το έργο WiFi4EU απευθύνεται στους πολίτες και στους επισκέπτες της ΕΕ, οι οποίοι θα μπορούν να έχουν δωρεάν ασύρματη διαδικτυακή πρόσβαση (Wi-Fi) σε δημόσιους χώρους, όπως πάρκα, πλατείες, δημόσια κτίρια, βιβλιοθήκες, κέντρα υγείας, στην ΕΕ. Η εγκατάσταση των σημείων πρόσβασης Wi-Fi μπορεί να πραγματοποιηθεί από τον δήμο και την εταιρεία εγκατάστασης Wi-Fi, χρησιμοποιώντας το δελτίο που παρέχει η ΕΕ.


(https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-erotiseis-kai-apantiseis).....

konenas
15-03-18, 15:30
ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.

Ακριβώς

- - - Updated - - -


Όχι δέ νομίζω να ήταν αυτό. Νομίζω αυτό τώρα τελευταία βγήκε να βάλουν σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση σε διάφορα σημεία ελεύθερο ίντερνετ να κάνεις τη δουλειά. Εδώ που φτάσαμε κάθε δημόσια υπηρεσία πρέπει να έχει, πχ εφορία πήγα προχθές να βγάλω κλειδαριθμο και ήθελα να μου ακυρώσουν μια παλιά αίτηση για να κάνω καινούργια. Άμα δεν είχε μβ έπρεπε να πάω στην εφορία να ακυρώσω να πάω σπίτι ή στο λογιστή. Μου την ακύρωσε την έκανα από το κινητό επί τόπου και τελείωσα

Αυτό ήτανε. Δεν το είχε ανακοινώσει ακόμα η ΕΕ και ο Σαμ έκανε τον καμπόσο με ξένα κόλλυβα.

sotos65
15-03-18, 15:35
Μα πως μπορεί να έχει σχέση αυτό που ανακοίνωσε ο Σαμαράς το 2013, με ένα πρόγραμμα της ΕΕ που ξεκίνησε πριν 2-3 μήνες; Ακόμα και η ίδια η εξαγγελία φαινόταν σα να υποσχόταν δωρεάν wifi σε όλους, παντού ουσιαστικά! Μετά κατάλαβαν ότι αυτό δεν γίνεται, και το περιόρισαν σε δήμους, υπηρεσίες, δημόσιους χώρους κλπ. Καμία σχέση τελικά δεν υπάρχει, το μόνο κοινό είναι ο τελικός στόχος όπου θα μπουν τα δίκτυα (δημόσιοι χώροι, κλπ).

konenas
15-03-18, 15:36
Μα πως μπορεί να έχει σχέση αυτό που ανακοίνωσε ο Σαμαράς το 2013, με ένα πρόγραμμα της ΕΕ που ξεκίνησε πριν 2-3 μήνες; Καμία σχέση δεν υπάρχει...

Τα προγράμματα ακολουθούν μια χρονοβόρα διαδικασία. ;)

sotos65
15-03-18, 15:41
Τα φανταστικά προγράμματα Σαμαρά ακολουθούσαν όντως μία πολύ χρονοβόρα διαδικασία, τόσο μεγάλη ώστε να συγχέονται με άσχετα προγράμματα της ΕΕ! :lol::twisted:

Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά η ίδια η εξαγγελία είχε γίνει ως πυροτέχνημα σε τηλεοπτική συνέντευξη. Μετά έψαχναν πως θα μπορούσε να υλοποιηθεί...

"Εγώ σήμερα μπορώ να του υποσχεθώ ότι θα έχουμε στην Ελλάδα δωρεάν ασύρματο WiFi, internet σε όλη την Ελλάδα σ’ ένα χρόνο. Το έχω ψάξει και γι' αυτό το λέω. Το έχω μελετήσει και μπορώ να το υποσχεθώ μετά βεβαιότητας"

ΛΟΛ :lol:

ΥΓ. Το WiFi4EU αποτελεί "παιδί" της πολιτικής για την Ενιαία Ψηφιακή Αγορά, που εγκρίθηκε τον Μάιο του 2015
https://fon.com/blog-wifi4eu/

stamka
15-03-18, 15:49
καποιοι το κοροιδευαν τοτε το δωρεαν wifi και τωρα που θα το κανουν αυτοι εγινε ξαφνικα καλο ...

sotos65
15-03-18, 15:52
Το κορόιδευαν γιατί αυτό που είχε υποσχεθεί ο Σαμαράς ήταν ανέφικτο, δεν ήταν ένα περιορισμένο δωρεάν wifi δήμων, δημόσιων χώρων, κλπ [που ούτε καν αυτό δεν υλοποίησε], αλλά μία συνολική ελεύθερη πρόσβαση σε δίκτυο wifi σε όλους...

konenas
15-03-18, 15:52
Τα φανταστικά προγράμματα Σαμαρά ακολουθούσαν όντως μία πολύ χρονοβόρα διαδικασία, τόσο μεγάλη ώστε να συγχέονται με άσχετα προγράμματα της ΕΕ! :lol::twisted:

Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά η ίδια η εξαγγελία είχε γίνει ως πυροτέχνημα σε τηλεοπτική συνέντευξη. Μετά έψαχναν πως θα μπορούσε να υλοποιηθεί...

"Εγώ σήμερα μπορώ να του υποσχεθώ ότι θα έχουμε στην Ελλάδα δωρεάν ασύρματο WiFi, internet σε όλη την Ελλάδα σ’ ένα χρόνο. Το έχω ψάξει και γι' αυτό το λέω. Το έχω μελετήσει και μπορώ να το υποσχεθώ μετά βεβαιότητας"

ΛΟΛ :lol:

ΥΓ. Το WiFi4EU αποτελεί "παιδί" της πολιτικής για την Ενιαία Ψηφιακή Αγορά, που εγκρίθηκε τον Μάιο του 2015
https://fon.com/blog-wifi4eu/
As part of the Digital Single Market strategy that was adopted on the 6 May 2015

Αυτό σημαίνει πως το συζητούσαν τουλάχιστον από το 2010

stamka
15-03-18, 15:53
Τα προγράμματα ακολουθούν μια χρονοβόρα διαδικασία. ;)

δυστυχώς ετσι ειναι και υπαρχουν και περιπτωσεις που ενω εχει γινει η μελετη δεν υλοποιουνται καθολου και χανονται τα χρηματα

Koala_
15-03-18, 15:55
Παρόμοια υλοποίηση είδα στην Βαρσοβία πριν έναμήνα. Cisco AP παντού σε όλη την πόλη, πάρκα κτλ.

192243

tiatrou
15-03-18, 15:56
Τα φανταστικά προγράμματα Σαμαρά ακολουθούσαν όντως μία πολύ χρονοβόρα διαδικασία, τόσο μεγάλη ώστε να συγχέονται με άσχετα προγράμματα της ΕΕ! :lol::twisted:

Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά η ίδια η εξαγγελία είχε γίνει ως πυροτέχνημα σε τηλεοπτική συνέντευξη. Μετά έψαχναν πως θα μπορούσε να υλοποιηθεί...

"Εγώ σήμερα μπορώ να του υποσχεθώ ότι θα έχουμε στην Ελλάδα δωρεάν ασύρματο WiFi, internet σε όλη την Ελλάδα σ’ ένα χρόνο. Το έχω ψάξει και γι' αυτό το λέω. Το έχω μελετήσει και μπορώ να το υποσχεθώ μετά βεβαιότητας"

ΛΟΛ :lol:

ΥΓ. Το WiFi4EU αποτελεί "παιδί" της πολιτικής για την Ενιαία Ψηφιακή Αγορά, που εγκρίθηκε τον Μάιο του 2015
https://fon.com/blog-wifi4eu/

Έτσι ακριβώς. Υπόσχονταν χωρίς να έχουν ιδέα πως θα το υλοποιούσαν.
Ο κατάλογος πάντως απ' ότι βλέπω, είναι με όλους τους δήμους της Ελλάδας (325). Υπάρχει έστω ένας δήμος που εξαιρέθηκε;

sotos65
15-03-18, 15:58
As part of the Digital Single Market strategy that was adopted on the 6 May 2015

Αυτό σημαίνει πως το συζητούσαν τουλάχιστον από το 2010

Ακόμα και έτσι να είναι, που πολύ αμφιβάλλω πως μπορούν να συζητούνται επιμέρους θέματα μίας πολιτικής που βρίσκεται ακόμα πολύ μακριά από την έγκριση και υιοθέτηση της, αυτό που είχε υποσχεθεί ο Σαμαράς πως θα μπορούσε να έχει σχέση με αυτό το πρόγραμμα 2 χρόνια πριν την έγκριση του, με υπόσχεση ότι θα ολοκληρωνόταν μάλιστα σε ένα χρόνο, ένα χρόνο πριν εγκριθεί το ίδιο το πρόγραμμα! Καμία σχέση, απλά πάνω στη συνέντευξη ο Σαμαράς είχε την φαεινή ιδέα να υποσχεθεί ένα ελεύθερο wifi σε όλους... :rolleyes:

nnn
15-03-18, 15:59
το wifi του σαμαρα δεν ειναι αυτο;

Καμιά απολύτως σχέση.

Verde
15-03-18, 16:18
Τελικά ο Σαμαράς ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του....
Άδικα τον τρολάραμε τότε... να που δικαιωθηκε από την ίδια την ΕΕ..:p

Υγ Δεν βλέπω τίποτα απαντήσεις του στυλ ποιος θα κάνει τα ρουτερ restart κι ανησυχώ!:p

sotos65
15-03-18, 16:34
Λέγε τέτοια, και μετά τις προφητείες Λεβέντη, θα έχουμε ιστορίες με προφητείες Σαμαρά... :lol::worthy:

zeronero
15-03-18, 17:09
OK, δεν είναι και κάτι τρομερό, €15Κ.
Άλλωστε πολλοί από τους δήμους που αναγράφονται λειτουργούν ήδη κάποιο υποτυπώδες δίκτυο γύρω από το δημαρχείο ή κάποια άλλα δημοτικά κτίρια. Ενδεχομένως με αυτά τα χρήματα να το συντηρήσουν ή να το επεκτείνουν.
Το αισιόδοξο, κατ' εμέ, πάντως της είδησης είναι ότι όλοι αυτοί οι δήμοι δραστηριοποιήθηκαν και υπέβαλαν αίτημα. Πολύ άνετα θα μπορούσαν να "ξύσουν τον πίθηκα".

xhaos
15-03-18, 17:42
Ελπίζω μόνο μη τα κάνουν Cisco.

Mirmidon
15-03-18, 21:44
Να ρωτήσω κάτι : Γνωρίζω τρεις δήμους οι οποιοι έχουν ήδη δωρεάν Wifi για τους δημότες τους. Και οι τρεις βρίσκονται στην λίστα. Θα αλλάξει κάτι: Τα προγράμματα πχ θα ενσωματωθούν; Εμείς σαν δημότες δεν θα καμία διαφορά, πχ μεγαλύτερη κάλυψη γεωγραφικά και πληθυσμιακά;

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
16-03-18, 09:43
Ελπίζω μόνο μη τα κάνουν Cisco.
Cisco => budget^2

asmatiop
16-03-18, 09:55
Ευτυχώς που υπάρχει και η ΕΕ γιατί αν περιμέναμε απο την τσιρκοκυβέρνηση θα ήμασταν ακόμη στον τηλέγραφο. :oneup:

xhaos
16-03-18, 10:47
Ευτυχώς που υπάρχει και η ΕΕ γιατί αν περιμέναμε απο την τσιρκοκυβέρνηση θα ήμασταν ακόμη στον τηλέγραφο. :oneup:

πες τα χρυσόστομε!

sgiak
17-03-18, 16:09
WiFi4EU σε 166 από τους 325 δήμους της χώρας.
Πληθυσμιακά το μεγαλύτερο μέρος της χώρας, αφού συμμετέχουν οι περισσότεροι μεγάλοι.
Κρίμα για τους 159 δήμους που μένουν εκτός




Ευτυχώς που υπάρχει και η ΕΕ γιατί αν περιμέναμε απο την τσιρκοκυβέρνηση θα ήμασταν ακόμη στον τηλέγραφο. :oneup:
πες τα χρυσόστομε!



Αντώνη εσύ;

tiatrou
17-03-18, 16:15
WiFi4EU σε 166 από τους 325 δήμους της χώρας.
Πληθυσμιακά το μεγαλύτερο μέρος της χώρας, αφού συμμετέχουν οι περισσότεροι μεγάλοι.
Κρίμα για τους 159 δήμους που μένουν εκτός


Βοηθήστε με και μένα. Σε ποιο αρχείο κοιτάτε; Γιατί εγώ όπως έγραψα και παραπάνω τους βλέπω όλους τους δήμους της Ελλάδας.


Ο κατάλογος πάντως απ' ότι βλέπω, είναι με όλους τους δήμους της Ελλάδας (325). Υπάρχει έστω ένας δήμος που εξαιρέθηκε;

Godian
18-03-18, 12:34
Ευτυχώς που υπάρχει και η ΕΕ γιατί αν περιμέναμε απο την τσιρκοκυβέρνηση θα ήμασταν ακόμη στον τηλέγραφο. :oneup:

Γενικά ευτυχώς υπάρχει η ευρωπαϊκή ένωση και έχουμε αυτά που έχουμε

eyw
18-03-18, 12:53
sotos65 :oneup: για το λινκ στο #7.


Κάποτε το έργο θα παραδοθεί και οι δημόσιοι χώροι, όπως πάρκα, πλατείες, δημόσια κτίρια, βιβλιοθήκες, κέντρα υγείας θα έχουν Wi-Fi, oι Δήμοι θα έχουν λεφτά να πληρώσουν τους ISP?

konenas
18-03-18, 12:57
sotos65 :oneup: για το λινκ στο #7.


Κάποτε το έργο θα παραδοθεί και οι δημόσιοι χώροι, όπως πάρκα, πλατείες, δημόσια κτίρια, βιβλιοθήκες, κέντρα υγείας θα έχουν Wi-Fi, oι Δήμοι θα έχουν λεφτά να πληρώσουν τους ISP?

Λεφτά υπάρχουν ...
... μόνο που προορίζονται για εκείνους που ξέρουμε όλοι.

asmatiop
19-03-18, 18:48
WiFi4EU σε 166 από τους 325 δήμους της χώρας.
Πληθυσμιακά το μεγαλύτερο μέρος της χώρας, αφού συμμετέχουν οι περισσότεροι μεγάλοι.
Κρίμα για τους 159 δήμους που μένουν εκτός




Αντώνη εσύ;

τσιπρέτο εσύ;

xaris2335
19-03-18, 20:27
Πάντως να λέμε και το σωστό αυτή η κυβέρνηση τα απορρόφησε όλα τα ΕΣΠΑ. (http://www.avgi.gr/article/10951/7783306/rekor-tes-elladas-sten-aporrophetikoteta-tou-espa)
Μπορεί στα εθνικά θέματα να τα κάνανε σκατά, αλλά εκεί τους παραδέχομαι δουλεύουν δεν μας δουλεύουν :)

Θα τους παραδεχθώ ακόμη περισσότερο αν λύσουν τη γραφειοκρατία αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να φύγουν οι παλιοί και να έρθει νέο αίμα. ;)
Όπως επίσης και την ΑΝΕΡΓΙΑ που μαστίζει τη χώρα μας :evil:

ThReSh
19-03-18, 21:29
Πάντως να λέμε και το σωστό αυτή η κυβέρνηση τα απορρόφησε όλα τα ΕΣΠΑ. (http://www.avgi.gr/article/10951/7783306/rekor-tes-elladas-sten-aporrophetikoteta-tou-espa)
Μπορεί στα εθνικά θέματα να τα κάνανε σκατά, αλλά εκεί τους παραδέχομαι δουλεύουν δεν μας δουλεύουν :)

Σε πινακάκια που έχει πάρει το μάτι μου είμαστε 15 ή 16οι.

asmatiop
19-03-18, 22:20
Πάντως να λέμε και το σωστό αυτή η κυβέρνηση τα απορρόφησε όλα τα ΕΣΠΑ. (http://www.avgi.gr/article/10951/7783306/rekor-tes-elladas-sten-aporrophetikoteta-tou-espa)
Μπορεί στα εθνικά θέματα να τα κάνανε σκατά, αλλά εκεί τους παραδέχομαι δουλεύουν δεν μας δουλεύουν :)

Θα τους παραδεχθώ ακόμη περισσότερο αν λύσουν τη γραφειοκρατία αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να φύγουν οι παλιοί και να έρθει νέο αίμα. ;)
Όπως επίσης και την ΑΝΕΡΓΙΑ που μαστίζει τη χώρα μας :evil:

Και εκτός αυτού δεν έχει αποδοθεί ούτε ένα € απο το ΕΣΠΑ στους δικαιούχους τα τελευταία 2 χρόνια. Άσε τι λέει η παραπληροφόρηση για το ΕΣΠΑ άλλα συμβαίνουν στην πραγματικότητα.

xhaos
20-03-18, 06:47
Και εκτός αυτού δεν έχει αποδοθεί ούτε ένα € απο το ΕΣΠΑ στους δικαιούχους τα τελευταία 2 χρόνια. Άσε τι λέει η παραπληροφόρηση για το ΕΣΠΑ άλλα συμβαίνουν στην πραγματικότητα.

Και εγώ τότε πως πληρώνομαι? ΕΣΠΑ.
Οι εθνικές οδοί πχ Πατρών Κορίνθου πως ολοκληρώθηκαν? ΕΣΠΑ.
Η διασύνδεση Κυκλάδων με δίκτυο δεη? Και αυτό ΕΣΠΑ νομίζω πως είναι.

ThReSh
20-03-18, 09:38
Η διασύνδεση Κυκλάδων με δίκτυο δεη? Και αυτό ΕΣΠΑ νομίζω πως είναι.

Κι ας μην το ανέφερε χθες ο Αλέξης. :p

asmatiop
20-03-18, 10:08
Και εγώ τότε πως πληρώνομαι? ΕΣΠΑ.
Οι εθνικές οδοί πχ Πατρών Κορίνθου πως ολοκληρώθηκαν? ΕΣΠΑ.
Η διασύνδεση Κυκλάδων με δίκτυο δεη? Και αυτό ΕΣΠΑ νομίζω πως είναι.
Ορίστε (https://politik.gr/%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B9/) τα άλλα για μεγάλα έργα δεν είναι του τελευταίου χρόνου ή χρόνων προφανώς αφού έχουν προ εγκριθεί στην χρονοβόρα διαδικασία των ΕΣΠΑ χρόνια τώρα. Εσύ αν έχεις λάβει χρήματα απο το ΕΠΑνΕΚ τι να πω μπράβο μαγκιά σου γιατί άλλοι τα περιμένουν 2 χρόνια τώρα και τους λένε ότι χρήματα δεν υπάρχουν!

xhaos
20-03-18, 10:37
Ορίστε (https://politik.gr/%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B9/) τα άλλα για μεγάλα έργα δεν είναι του τελευταίου χρόνου ή χρόνων προφανώς αφού έχουν προ εγκριθεί στην χρονοβόρα διαδικασία των ΕΣΠΑ χρόνια τώρα. Εσύ αν έχεις λάβει χρήματα απο το ΕΠΑνΕΚ τι να πω μπράβο μαγκιά σου γιατί άλλοι τα περιμένουν 2 χρόνια τώρα και τους λένε ότι χρήματα δεν υπάρχουν!

το έργο από το οποίο με πληρώνει η εταιρία που δουλεύω είναι ΕΣΠΑ και δεν είμαι μόνος. Αληθεια τα κονδύλια για το εξοικονομώ 2 από που νομίζετε ότι είναι;

asmatiop
20-03-18, 11:07
το έργο από το οποίο με πληρώνει η εταιρία που δουλεύω είναι ΕΣΠΑ και δεν είμαι μόνος. Αληθεια τα κονδύλια για το εξοικονομώ 2 από που νομίζετε ότι είναι;

Το γνωρίζεις φυσικά πως όλα τα έργα και για αυτό έχουν ξεσηκωθεί και οι δικαιούχοι ΕΠΑνΕΚ που δεν έχουν λάβει ούτε ένα € 2 χρόνια τώρα έχουν μερικώς ή ολικός υλοποιηθεί και περιμένουν την καταβολή του ΕΣΠΑ, το ότι σας πληρώνει εσάς η εταιρία σας για την εργασία σας δεν αφορά το αν έχει ή όχι καταβληθεί σε αυτήν το ΕΣΠΑ. Αλλα μήπως δεν είστε στο ΕΠΑνΕΚ μήπως ανήκει το έργο αυτό σε κάποια δημόσια εργολαβία; Γιατί για το δημόσιο ισχύουν άλλα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.