PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγκινητικός σκύλος



Σελίδες : [1] 2

radiodj105
05-06-07, 14:31
Αυτή είναι έγκυος κι αυτός την έσωσε από μια φωτιά, βγάζοντάς την στην πίσω αυλή.
Μετά συνέχισε να πολεμά τη φωτιά .

Όταν έσβησε τη φωτιά, αυτός κάθισε να πάρει μιαν ανάσα.
Ένας φωτογράφος, από εφημερίδα της Ν. Καρολίνα, την είδε να στέκει σε μια απόσταση
και να κοιτά τον πυροσβέστη.
Μετά, τη βλέπει να πηγαίνει κατευθείαν προς τον πυροσβέστη κι ο φωτογράφος απορεί τι
θα κάνει.
Σηκώνει την κάμερα τη στιγμή που πήγε κοντά στον κουρασμένο άντρα, που είχε σώσει
την ίδια και τα αγέννητα παιδιά της, και τον φίλησε.



Τώρα, δείτε τη φωτογραφία (που είναι πιο κάτω) και απολαύστε το φιλί.




Λίγο πιο κάτω είναι η φώτο...







Ακόμα λίγο...








Συγνώμη που σας το κάνω αυτό, αλλά αν έδειχνα τη φώτο από την αρχή...
θα ήταν σαν να μαρτυρούσα περί τίνος πρόκειται.





18164

marilopaido
05-06-07, 14:45
αχ τι γλυκα που ειναι!!
για αυτο τα αγαπω τοσο τα σκυλια!!
ειναι τοσο γλυκα!!

frostie
05-06-07, 15:19
Μία φωτογραφία χίλιες λέξεις...Απλά τέλειοι και οι δύο!!!

tetou
05-06-07, 17:03
αα τον σιχαμένο...
κάθεται και τον γεμίζει μικρόβια και σάλια το σκυλί..

marilopaido
05-06-07, 17:05
αα τον σιχαμένο...
κάθεται και τον γεμίζει μικρόβια και σάλια το σκυλί..
ελα ρε...
αφου ειναι γλυκα το σκυλακι!!!
τι λες?:p

tetou
05-06-07, 17:16
Λέω πως είναι σιχαμένος που κάθεται και τον ''φιλάει'' ένα σκυλί γεμάτο μικόβια...
Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κρατήσω ένα σκυλί, μικρούλι βέβαια, και μετά έκανα μπάνιο για την επόμενη μέρα...

marilopaido
05-06-07, 17:18
Λέω πως είναι σιχαμένος που κάθεται και τον ''φιλάει'' ένα σκυλί γεμάτο μικόβια...
Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κρατήσω ένα σκυλί, μικρούλι βέβαια, και μετά έκανα μπάνιο για την επόμενη μέρα...

ρε ειναι αναλογα με τον ανθρωπο!!
σε καποιους αρεσουν και σε καποιους οχι!!
σιγα!!ειχες ποτε σκυλακι?:hmm:

apok
05-06-07, 17:21
Λέω πως είναι σιχαμένος που κάθεται και τον ''φιλάει'' ένα σκυλί γεμάτο μικόβια...
Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κρατήσω ένα σκυλί, μικρούλι βέβαια, και μετά έκανα μπάνιο για την επόμενη μέρα...

Aυτά ειναι στον άνθρωπο

tetou
05-06-07, 17:28
Όχι..γιατί να ζω μαζι με ζωντανά?:p
Δεν τα θέλω...ανήκω σε αυτούς που δεν τους αρέσουν προφανώς..
Σε όποιους αρέσουν, ας τα πέρνουν αγκαλίες και να τα φιλούν στο στόμα :p

apok
05-06-07, 17:30
Όχι..γιατί να ζω μαζι με ζωντανά?:p
Δεν τα θέλω...ανήκω σε αυτούς που δεν τους αρέσουν προφανώς..
Σε όποιους αρέσουν, ας τα πέρνουν αγκαλίες και να τα φιλούν στο στόμα :p

Ακριβώς.. ειναι θέμα γουστου και επιλογών

ckbond
05-06-07, 17:31
Λέω πως είναι σιχαμένος που κάθεται και τον ''φιλάει'' ένα σκυλί γεμάτο μικόβια...
Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κρατήσω ένα σκυλί, μικρούλι βέβαια, και μετά έκανα μπάνιο για την επόμενη μέρα...

και εγώ σκέφτομαι ότι υπάρχουν "άνθρωποι" σαν εσένα αλλά δεν μπορώ να κάνω και εγώ ένα είδος μπάνιου και να αφανιστείτε από προσώπου γης...:evil::evil::evil:

KLG
05-06-07, 17:32
και εγώ σκέφτομαι ότι υπάρχουν "άνθρωποι" σαν εσένα αλλά δεν μπορώ να κάνω και εγώ ένα είδος μπάνιου και να αφανιστείτε από προσώπου γης...:evil::evil::evil:

Eλα ρε συ, αν είναι να αρχίσουμε να αφανίζουμε ανθρώπους απο προσώπου γής, μπορούμε να ξεκινήσουμε απο αλλού. Αλλά βέβαια, η σειρά μας θα έρθει γρήγορα ;)

marilopaido
05-06-07, 17:48
ελατε ρε παιδια!!
;)

hulkmania
05-06-07, 19:38
tetou πιστευω να εχεις παντοτε το μπεταντιν μαζι σου για καλο και για κακο...:rofl:

tetou
05-06-07, 20:04
Δεν υπάρχει λόγος να έχω μαζί μου μπεταντίν γιατί πολύ απλά δεν ακουμπάω σκυλιά

ckbond
05-06-07, 21:22
Το ίδιο πιστεύω θα κάνουν και εκείνα...

tetou
05-06-07, 21:33
Το ίδιο πιστεύω θα κάνουν και εκείνα...


Και πολύ καλά κάνουν..αυτό τους έλειπε κιόλας..
Δεν έχω πρόβλημα με τα σκυλία, ούτε με τα ζώα γενικά, αλλά δεν μπορώ απλά να καταλάβω το σκεπτικό μερικών, και προφανώς δικό σου, που λατρεύουν τα σκυλία και τα γατία, τα παίρνουν στα κρεβάτια τους και τα φιλανε κτλ.
Τέσπα, ας τελειώσει εδώ το θέμα γιατί δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να το συνεχίσω, ειδικά απο την στιγμή που χαρακτηρίστηκα και ως ''άνθρωπος''..

wintech2003
05-06-07, 21:34
tetou: Τα κέρματα που κρατάς στα χερια σου και μετά τρως με αυτά δεν σε πειράζουν δηλαδή?

EDIT: Αηδία ηταν.... το εσβησα :p

tetou
05-06-07, 21:38
Πολύ σωστό αυτό που λες, με την μόνη διαφορά, επειδή το ξέρω και το έχω σκεφτεί, δεν τρώω ποτέ χώρις να έχω πλύνει τα χέρια μου..

marilopaido
05-06-07, 21:44
tetou: Τα κέρματα που κρατάς στα χερια σου και μετά τρως με αυτά δεν σε πειράζουν δηλαδή?

λόγω αφαίρεσης του αρχικού κειμένου


καλα που το σκεφτηκες ολο αυτο ρε?
:whistle::whistle:
δικιο εχεις παντως!!;)

KLG
05-06-07, 21:49
Δεν κατάλαβα γιατί μόλις κάποιος/α λέει οτι δεν γουστάρει τα μαλλιαρά και σαλιαρά τετράποδα (υπάρχουν και τα καραφλά σαλιαρά δίποδα -μωρά :p-) πρέπει να τον/την φάνε λάχανο.

ΑΑαααααχ σας έχει φάει η πολιτική ορθότητα μου φαίνεται. Για να μην μιλήσω για μας που δεν γουστάρουμε τα πιτσιρίκια. Πάρ' το μυξιάρικό σου και πάνε στο κατάστρωμα κυρά μου... (αλλά αυτό είναι άλλο νήμα :p )

tetou
05-06-07, 21:53
Δεν κατάλαβα γιατί μόλις κάποιος/α λέει οτι δεν γουστάρει τα μαλλιαρά και σαλιαρά τετράποδα (υπάρχουν και τα καραφλά σαλιαρά δίποδα -μωρά :p-) πρέπει να τον/την φάνε λάχανο.

ΑΑαααααχ σας έχει φάει η πολιτική ορθότητα μου φαίνεται. Για να μην μιλήσω για μας που δεν γουστάρουμε τα πιτσιρίκια. Πάρ' το μυξιάρικό σου και πάνε στο κατάστρωμα κυρά μου... (αλλά αυτό είναι άλλο νήμα :p )

Kαλέ μου KLG σου έχω πει πόσο σε συμπαθώ?:respekt:
Ούτε τα πιτσιρίκια γουστάρω...(μόνο αυτό που θα κάνω εγώ θα γουστάρω:p)

CatMarg
05-06-07, 22:00
Δεν υπάρχει λόγος να έχω μαζί μου μπεταντίν γιατί πολύ απλά δεν ακουμπάω σκυλιά

Νομίζεις βέβαια....:lol:

ckbond
05-06-07, 22:01
Για να καταλάβεις πόσο μεγάλο πρόβλημα έχεις το νόημα του αρχικού Post ήταν η ευγνωμοσύνη που έδειξε ένα "ζώο" αλλά εσύ με την, (χμμμμ :hmm::hmm::hmm:πως να το πω άραγε και να μην λογοκριθώ), αυτή η τέλος πάντων που κουβαλάς είναι τόσο μεγάλη ούτως ώστε εστίασες σε κάτι που, καλώς ή κακώς , πιστεύεις ότι είναι αηδιαστικό και όχι στο ευρύτερο νόημα...

Θα συμφωνήσω τελικά ότι το "Άνθρωπος" δεν σου ταιριάζει...ίσως το ... (Μετάνιωσα και το έσβησα) είναι καλύτερο.

Κλείνοντας να σε ενημερώσω ότι μετά από επιστημονικές έρευνες που έχουν γίνει τα αποτελέσματα έχουν δείξει ότι το στόμα ενός σκύλου είναι πολύ καθαρότερο από αυτό ενός ανθρώπου.

Με λίγα λόγια έναν σκύλο θα τον φίλαγα χωρίς δεύτερη σκέψη, εσένα ΟΧΙ και ας είχες πλυθεί πατόκορφα και αρκετά 24ωρα...

tetou
05-06-07, 22:05
σιγά το νόημα πια..σιγά..
Λοιπόν φίλε μου φίλα τους σκύλους, που θα κάτσουν γιατί κανας άνθρωπος δεν παίζει να κάτσει να τον φιλήσεις..άντε όλοι σας, φιλόζωοι κτλ...

wintech2003
05-06-07, 22:13
Πιστευω οτι αρχίζουμε να ξεφευγουμε. :whistle:

Τα υπόλοιπα συνεχίστε τα με pm :p

:lock:

CatMarg
05-06-07, 22:13
σιγά το νόημα πια..σιγά..
Λοιπόν φίλε μου φίλα τους σκύλους, που θα κάτσουν γιατί κανας άνθρωπος δεν παίζει να κάτσει να τον φιλήσεις..άντε όλοι σας, φιλόζωοι κτλ...

Αυτός που αγαπάει τη ζωή,αγαπάει τα ζώα.τα φυτά,ακόμα κ τους ανθρώπους.

marilopaido
05-06-07, 22:18
παιδια κοφτε το αμεσως!!!
να μιλησουμε για τα ζωακια!!
εχει κανεις σκυλο που να τον αγαπαει τοσο πολυ?
τα σκυλακια ειναι ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου!!
αχ ποσο τα αγαπαω..αλλα οχι να τους δινω και φιλια!!:lol:

sdikr
05-06-07, 22:20
Αν δεν σας αρέσουν οι σκύλοι παρακαλώ μην διαβάζετε
τα offtopic θα διαγράφονται πλέον,
Ευχαριστώ

BlindG
05-06-07, 22:27
Γλύκας ο σκύλος :)
Φοβερό τι μπορεί να κάνει ένα σκυλί. Αυτά τα ζωντανά είναι φίλοι περίπου σαν τα άλογα (λένε οτι τα άλογα είναι πιο κοντά και από σκύλους, προσωπικά δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω). Μπράβο στο σκυλάκι. Ελπίζω να του δώσανε κανένα κόκκαλο και να μην το παρατήσανε :p

hulkmania
05-06-07, 22:30
Αυτός που αγαπάει τη ζωή,αγαπάει τα ζώα.τα φυτά,ακόμα κ τους ανθρώπους.

:oneup::oneup::oneup::oneup::oneup:

τα λεει ολα

παρεπιπτοντως μιας και μιλαμε για σκυλια πριν λιγο ειδα στις ειδησεις οτι στην βολιβια επειδη ενα αδεσποτο δαγκωσε μια δωδεκαχρονη και επειδη εκει τα αδεσποτα ειναι πααααρα πολλα αρχισαν να τα σκοτωνουν στην ψυχρα και μαλιστα λεει ο προεδρος της βολιβιας ειπε οτι η βολιβια ειναι μια φτωχη χωρα που δεν μπορει να αντεξει το κοστος της θανατωσης των σκυλων με ποιο ανωδυνες μεθοδους........

arrow
05-06-07, 22:35
πολύ συγκινητικό όντως το περιστατικό...

δείχνει καθαρά ότι τα σκυλιά έχουν συναισθήματα και το δείχνουν με τον δικό τους τρόπο...

...αντίθετα με την συμπεριφορά ορισμένων ανθρώπων...

μην ξεχνάμε την συμβολή των σκυλιών σε περιπτώσεις σεισμών... χάρη σε αυτά τα ζώα σώθηκαν πάρα πολλοί άνθρωποι χωρίς διακρίσεις είτε αυτοί ήταν φιλόζωοι είτε όχι....

δεν φαντάζομαι πως θα μπορούσε κάποιος να αρνηθεί την σωτηρία τους επειδή σιχαίνεται να τον πλησιάσουν τα σκυλιά-διασώστες, ε;

marilopaido
05-06-07, 22:36
Γλύκας ο σκύλος :)
Φοβερό τι μπορεί να κάνει ένα σκυλί. Αυτά τα ζωντανά είναι φίλοι περίπου σαν τα άλογα (λένε οτι τα άλογα είναι πιο κοντά και από σκύλους, προσωπικά δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω). Μπράβο στο σκυλάκι. Ελπίζω να του δώσανε κανένα κόκκαλο και να μην το παρατήσανε :p
μπα σιγουρα θα του δωσανε!!
το εχω ακουσει και εγω αυτο για τα αλογα!!
και για ρα δελφινια ισχυει νομιζω!!ε?
:hmm::hmm:

CatMarg
06-06-07, 02:08
:oneup::oneup::oneup::oneup::oneup:

τα λεει ολα

παρεπιπτοντως μιας και μιλαμε για σκυλια πριν λιγο ειδα στις ειδησεις οτι στην βολιβια επειδη ενα αδεσποτο δαγκωσε μια δωδεκαχρονη και επειδη εκει τα αδεσποτα ειναι πααααρα πολλα αρχισαν να τα σκοτωνουν στην ψυχρα και μαλιστα λεει ο προεδρος της βολιβιας ειπε οτι η βολιβια ειναι μια φτωχη χωρα που δεν μπορει να αντεξει το κοστος της θανατωσης των σκυλων με ποιο ανωδυνες μεθοδους........

Μην ξεχνάς ότι πριν λίγα χρόνια το ίδιο γινόταν κ εδώ...Στους Ολυμπιακούς της Ελλάδας πως νομίζεις ότι εξαφανίστηκαν όλα τα σκυλιά απ'όλους τους δρόμους σχεδόν σ'όλη την Ελλάδα?

hulkmania
06-06-07, 02:28
ενα θα σου πω.......κωδικος : σουβλακι ;)

Xguru
06-06-07, 02:39
Κάτι τέτοια βλέπω και αρχίζω να έχω αμφιβολίες για τη θεωρία του ντεκάρτ για τα ζώα...

CatMarg
06-06-07, 02:57
Κάτι τέτοια βλέπω και αρχίζω να έχω αμφιβολίες για τη θεωρία του ντεκάρτ για τα ζώα...

Kαι τι λέει αυτή η θεωρία?

ckdiablo555
06-06-07, 09:41
Πραγματι παρα πολύ συγκινητικό!Τωρα για αυτο με τα ''σουβλακια'' το πιστευω και εγω!:mad:

Xguru
06-06-07, 11:18
Kαι τι λέει αυτή η θεωρία?

Ότι η συμπεριφορά τους είναι καθαρό ένστικτο, γενικά ότι τα ζώα είναι απολύτως "ζώα" :).

CatMarg
06-06-07, 13:19
Ότι η συμπεριφορά τους είναι καθαρό ένστικτο, γενικά ότι τα ζώα είναι απολύτως "ζώα" :).
Ε....εντάξει...μιά θεωρία είναι κ αυτή...ο καθένας ότι θέλει λέει.Εχουν βέβαια πολύ ανεπτυγμένο ένστικτο για να μπορέσουν να επιβιώσουν(όπως είχε κ ο άνθρωπος κάποτε)αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουν συναισθήματα.!!!

xhaos
06-06-07, 13:38
η αλήθεια είναι ότι οποίος έχει ή είχε ζώο και ειδικά σκύλο μπορεί να καταλάβει ότι μερικά ζώα είναι πιο άνθρωποι από μερικούς ανθρώπους.

marilopaido
06-06-07, 13:44
Πραγματι παρα πολύ συγκινητικό!Τωρα για αυτο με τα ''σουβλακια'' το πιστευω και εγω!:mad:
τσουπ να τος και ο κυριος!!:p
ναι δικιο εχετε!!
για αυτο μακρια απο τα σουβλατζιδικα!:whistle:
παντως ειναι πολυ λυπητερη αυτη η κατασταση!!!

lou.nick
06-06-07, 13:56
Όποιος έχει φάει maχ bara θεσσαλονίκη ξέρει από καλό γατόσκυλο... :p Τα σκυλιά είναι τρέλα!!! Τα μεσαία και τα μεγαλόσωμα όμως γιατί τα μικρά είναι πολύ νευρικά... :down:

manoulamou
06-06-07, 14:14
Κοψτε την πλακα με τα hotdog γιατι που ξερετε
τι θα ειμαστε στην επομενη ζωη;
;)

CatMarg
06-06-07, 16:04
Εκτός από τα σουβλατζίδικα δεν είδε κανείς σας τι φόλα έπεσε πριν τους Ολυμπιακούς στην Ελλάδα?Παντού έβρισκες φολομένα ζώα.Είχε γίνει ένας χαμός.

CatMarg
06-06-07, 16:05
τσουπ να τος και ο κυριος!!:p
ναι δικιο εχετε!!
για αυτο μακρια απο τα σουβλατζιδικα!:whistle:
παντως ειναι πολυ λυπητερη αυτη η κατασταση!!!
Είναι όμως τόσο νόστιμα!!!

Xguru
06-06-07, 17:03
Στην κίνα τα τρώνε τα σκυλάκια, οπότε δεν είναι ότι δεν τρώγονται, απλά καλό είναι να γίνεται και ένα check up πριν το μαγείρεμα.

Νεφερτίτη
11-06-07, 16:59
αυτό σημαίνει ευγνωμοσύνη...
Αυτά να τα βλέπουν μερικοί "πολιτισμένοι" που υποτίθεται στόμα και λόγο έχουν, και ένα "ευχαριστώ" δεν μπορούν να πουν.

pelasgian
11-06-07, 17:43
Αν σας άρεσε αυτό με το σκύλο, δείτε και αυτό με το μωρό:


19185

CatMarg
11-06-07, 18:51
Αν σας άρεσε αυτό με το σκύλο, δείτε και αυτό με το μωρό:



Πολύ ωραίο κ αυτό αλλά μήπως είναι λίγο άσχετο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.