PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόρριψη κλήσεων



pavlosgr
23-03-18, 16:03
Με τις διάφορες κλήσεις από αριθμούς για διαφημιστικούς λόγους (και όχι μόνο) να έχουν χτυπήσεις κόκκινο ψάχνω κάποιο τρόπο να απορρίπτονται αυτόματα αριθμοί που τοποθετώ σε λίστα. Έχω το ZTE του OTE και προσπάθησα να δω μήπως περιέχει κάποια τέτοια λειτουργία αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχει αυτή την δυνατότητα;

deniSun
24-03-18, 19:37
Με τις διάφορες κλήσεις από αριθμούς για διαφημιστικούς λόγους (και όχι μόνο) να έχουν χτυπήσεις κόκκινο ψάχνω κάποιο τρόπο να απορρίπτονται αυτόματα αριθμοί που τοποθετώ σε λίστα. Έχω το ZTE του OTE και προσπάθησα να δω μήπως περιέχει κάποια τέτοια λειτουργία αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχει αυτή την δυνατότητα;

Μόνο μέσα από τηλ.κέντρο/Pbx.

Iris07
30-03-18, 23:16
Έβαλα τηλ. συσκευή με απόρριψη και γενικά ησύχασα..

deniSun
30-03-18, 23:18
Έβαλα τηλ. συσκευή με απόρριψη και γενικά ησύχασα..

Ποια πήρες;

Iris07
30-03-18, 23:21
Αυτό εδώ το διπλό της Panasonic!

Αστέρι!!
.. τα κάνει όλα και πανεύκολα! :oneup:

Μπορεί να κάνει απόρριψη και σε απόρρητες.. οπότε δεν χρειάζεσαι εδώ τον OTE..

Με την μεγάλη οθόνη της βάσης, βλέπω και από τον καναπέ ποιος καλεί και εάν αξίζει να σηκωθώ! :p :lol:
Την 2η συσκευή την έχω στο γραφείο.

https://www.plaisio.gr/tilefona/stathera-tilefona/asyrmata-tilefona/Panasonic-Asirmato-Tilefono-KTGF310-Mavro-KX-TGF310EXM.htm

deniSun
30-03-18, 23:23
Ήθελα για τους γονείς μου αλλά ακριβό μου έρχεται.
Έως πόσους αριθμούς δέχεται στον αποκλεισμό;
Μπορείς να ορίσεις πρόθεμα για αποκλεισμό πχ 218*

Iris07
30-03-18, 23:34
Έως 100..
Νομίζω κάνει και με πρόθεμα.. αλλά δεν το θυμάμαι σίγουρα..

Γενικά τα περισσότερα της Panasonic έχουν απόρριψη, μπορείς να το κοιτάξεις και στα πιο φθηνά..

Πάντως τα καταστήματα καμιά φορά ξεχνάνε να βάλουν σε ένα μοντέλο αυτή την δυνατότητα, οπότε για σιγουριά κοιτάω και στην εταιρία για κάποιο μοντέλο..
ή και τα manuals που έχει η εταιρία.

Μου είχε τύχει στο προηγούμενο που είχα..

psyxakias
31-03-18, 01:01
Εγώ θα κοίταγα και αυτό... Επιτέλους,Σώθηκα!!Μπλοκάρισμα Κλήσεων επιλεκτικό) σε Σταθερό! (https://www.adslgr.com/forum/threads/995547-Επιτέλους-Σώθηκα!!Μπλοκάρισμα-Κλήσεων-επιλεκτικό)-σε-Σταθερό!/)

Είχε αναφερθεί συσκευή που ξεκινούσε από ~€25 και μπλοκάρει έως 1000 νούμερα και διάφορες κατηγορίες αν θες (απόκρυψη, κλήσεις εξωτερικού κτλ).

@ ADSLgr.com All rights reserved.