PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλοι εχουν voip και αλλοι οχι



iokastis
25-03-18, 14:54
το χωριο που διαμενω εχει 500-700 κατοικους.εχουμε ένα κτηριο του οτε και μοναδικο παροχο την cosmote.από αυτό το κτηριο 'παιρνουμε' ολοι internet.μεχρι εδώ όλα καλα εχω όμως φιλη που εχει voip αλλα όταν εγω ζητησα το ιδιο καλωντας το 13888 μου δεχθηκαν το αιτημα αλλα μετα από 24 ωρες μου ηρθε sms στο κινητο που ελεγε ότι δεν γινεται.γιατι συμβαινει αυτό,δηλαδη αλλοι να εχουν voip και αλλοι όχι; να συμπληρωσω πως στο σπιτι απέναντι από εμενα που μενει μια ηλικιωμενη γυναικα εχει voip.ευχαριστω.

gravis
25-03-18, 23:41
Κάνε ακομα μια προσπάθεια, δηλαδή ξαναπάρτους τηλέφωνο και ζήτα το

cranky
25-03-18, 23:46
... μετα από 24 ωρες μου ηρθε sms στο κινητο που ελεγε ότι δεν γινεται.
Ρώτα τους με μαίηλ, για να έχεις γραπτή την απάντησή τους.
Θέλω να δώ πώς θα το δικαιολογήσουν.

gravis
26-03-18, 10:48
Είχα αντίστοιχο θέμα στο παρελθόν και εγώ. Ο πρώτος εκπρόσωπος μου είπε ότι δεν γίνετε, στο καπάκι ξαναπαίρνω τηλέφωνο κ επόμενος μου προωθεί το αίτημα κανονικα

iokastis
26-03-18, 11:24
Ρώτα τους με μαίηλ, για να έχεις γραπτή την απάντησή τους.
Θέλω να δώ πώς θα το δικαιολογήσουν.θα το κανω,ευχαριστω.

- - - Updated - - -


Είχα αντίστοιχο θέμα στο παρελθόν και εγώ. Ο πρώτος εκπρόσωπος μου είπε ότι δεν γίνετε, στο καπάκι ξαναπαίρνω τηλέφωνο κ επόμενος μου προωθεί το αίτημα κανονικαστην περιπτωση μου το αιτημα εγινε δεκτο αλλα με sms μου εγραψαν ότι δεν γινεται,ενω στο χωριο αλλοι εχουν voip.ρωτησα μηπως παιζει κατι άλλο τεχνικης φυσης..που δεν το ξερω.

gravis
26-03-18, 14:57
θα το κανω,ευχαριστω.

- - - Updated - - -

στην περιπτωση μου το αιτημα εγινε δεκτο αλλα με sms μου εγραψαν ότι δεν γινεται,ενω στο χωριο αλλοι εχουν voip.ρωτησα μηπως παιζει κατι άλλο τεχνικης φυσης..που δεν το ξερω.

Οχι δεν παιζει κατι αλλο τεχνικής φύσεως, ξανααιτήσου στον ΟΤΕ

sdikr
26-03-18, 15:00
Αμά ήταν σε διαφορετικό ΑΚ υπήρχε πιθανότητα να μην μπορεί να δώσει το ΑΚ voip, αλλά εδώ μάλλον είναι το ίδιο.
Μήπως είναι απλά απο τα συστημικα προβλήματα;

iokastis
26-03-18, 20:56
Αμά ήταν σε διαφορετικό ΑΚ υπήρχε πιθανότητα να μην μπορεί να δώσει το ΑΚ voip, αλλά εδώ μάλλον είναι το ίδιο.
Μήπως είναι απλά απο τα συστημικα προβλήματα;δεν ξερω θα τους παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου πουν ..

bill2015
28-03-18, 09:42
Γτ θέλεις τόσο πολύ να σε βάλουν σε voip ?
Καλά δεν είσαι με την απλή τηλεφωνία ;

iokastis
28-03-18, 21:16
Γτ θέλεις τόσο πολύ να σε βάλουν σε voip ?
Καλά δεν είσαι με την απλή τηλεφωνία ; περα του ότι σε καποια φαση θα παμε ολοι σε voip εγω θελω να δοκιμασω στην πραξη τα σεταρισματα με το μ/ρ του παροχου μονο για voip και ένα assus που αγορασα για όλα τα υπολοιπα,αλλα κι'ετσι να μεινω δεν με χαλαει.στην αναρτηση μου όμως το ερωτημα είναι άλλο;)

Giwrgos19802
28-03-18, 21:25
Υπάρχει VDSL στην περιοχή σου? Όλα τα VDSL/VDSL Vectoring που είναι από καμπίνες είναι VoIP. Μήπως εσύ είσαι τόσο κοντά στο Α/Κ όπου εκεί παίζεις αναγκαστικά με Pots?

sweet dreams
28-03-18, 22:01
Υπάρχει VDSL στην περιοχή σου? Όλα τα VDSL/VDSL Vectoring που είναι από καμπίνες είναι VoIP. Μήπως εσύ είσαι τόσο κοντά στο Α/Κ όπου εκεί παίζεις αναγκαστικά με Pots?

Αρχικό post

το χωριο που διαμενω εχει 500-700 κατοικους.εχουμε ένα κτηριο του οτε και μοναδικο παροχο την cosmote.από αυτό το κτηριο 'παιρνουμε' ολοι internet.

bill2015
29-03-18, 00:09
σωστα ξεφυγαμε
μιπως τυχων δεν εχεις ακομα δυνατοτητα εσυ
καλύτερα να πας σε καταστημα και να το ζητησεις γτ καμια φορα δεν τα εμφανιζουν ολα στ συτημα τους η να μιλησεις με τεχνικη υποστηριξη καλυτερα

@ ADSLgr.com All rights reserved.