PDA

Επιστροφή στο Forum : απορία για αποστολή εξοπλισμού λόγω αναβάθμισης προγράμματος



shocked
05-04-18, 01:38
στο άλλο σπίτι είχαμε μόνο Vodafone Telephony, προχτές ζήτησα αναβάθμιση για να μπει και ίντερνετ και το έκαναν ADSL DP. η κοπέλα στο κατάστημα δεν ήξερε, και η άλλη στο κέντρο εξυπηρέτησης ήταν λίγο ντεμί, μου λέει "κανονικά δεν πληρώνεις, αλλά αν ζητήσει ο κούριερ λεφτά, είναι άλλο θέμα". :rofl:
με άλλο υπάλληλο που μίλησα απο το chat της εφαρμογής Android, με διαβεβαίωσε ότι ΔΕΝ θα πληρώσω για το ρούτερ που θα έρθει, επειδή αναβάθμισα το πρόγραμμά μου.

κάποιος που να έχει αλλάξει πρόσφατα για να με καθησυχάσει λιγάκι; :oops:

griniaris
05-04-18, 02:27
Δεν θα πληρωσεις ΤΙΠΟΤΑ.

Οπως επισης αν διακοψεις τοτε θα στειλει η εταιρεια ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΧΡΕΩΣΗ κουριερ για να παραλαβει πισω το ρουτερ.

shocked
05-04-18, 02:30
ευχαριστώ :oneup:

griniaris
05-04-18, 02:32
Ενδεχεται να σου φερουν να υπογραψεις και το συμβολαιοκαι να το παρουν πισω κατευθειαν.
ριξε μια ματια πριν βαλεις την τζιφρα.

και μιας και ειναι προσφατο.... τι τιμη σου δωσανε για το ιντερνετ?

shocked
05-04-18, 02:46
α το υπέγραψα ήδη στο κατάστημα. :biggrin:
απεριόριστα αστικά/υπεραστικά + 5 ώρες κινητα + 24μβ ιντερνετ
24,9

shocked
10-04-18, 12:20
εν τέλη μου το χρέωσαν επειδή κάποιος είναι απίστευτα άχρηστος και δεν ξέρει ότι σε αναβάθμιση προγράμματος δεν χρεώνουν τον εξοπλισμό. επειδή το ήθελα το ρούτερ, τον πλήρωσα τον κούριερ και το πήρα. κάλεσα την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν το 20αρι στον επόμενο λογαριασμό.
:evil:

sdikr
10-04-18, 12:24
εν τέλη μου το χρέωσαν επειδή κάποιος είναι απίστευτα άχρηστος και δεν ξέρει ότι σε αναβάθμιση προγράμματος δεν χρεώνουν τον εξοπλισμό. επειδή το ήθελα το ρούτερ, τον πλήρωσα τον κούριερ και το πήρα. κάλεσα την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν το 20αρι στον επόμενο λογαριασμό.
:evil:

Στον τιμοκατάλογο (https://statheri.vodafone.gr/sites/default/files/gr/holservices/files/pricelistvodafonehome.pdf)τους δεν λένε κάτι όμως για δωρεάν εξοπλισμό σε αναβάθμιση, μόνο για το αν θα πάρεις triple play.

shocked
10-04-18, 13:32
και η σημερινή που μίλησα μου είπε είναι δωρεάν απο απλή τηλεφωνία σε DP. και μόλις έγινε δεκτή και η πίστωση που μου είπε η κοπέλα. τι να πω...

- - - Updated - - -

όταν είχα ρωτήσει σε κατάστημα αν γίνεται να τροποποιήσω το κινητό μου που είναι 698χχχχχ απο φορητότητα κοσμοτέ και το 698 να γίνει 694, μου είπε δεν γίνεται κάτι τέτοιο. αλλά υπάλληλος εξυπηρέτησης μου είπε ναι! θα γινόταν έλεγχος για το αν το επιθυμητό νούμερο είναι διαθέσιμο, και μετά θα γινόταν νέα αριθμοδότηση με βάση αυτό που ζήταγα.
άρα υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν αρκετά πράγματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.