PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιότητα Φωνής -- Tellas Zisto



dreamkiller_gr
06-06-07, 07:58
Καλημέρα στο forum.
Θα ήθελα να συζητήσω μαζί σας το "πρόβλημα" που με απασχολεί και ακούει στο όνομα "ποιότητα" της φωνής. Η γραμμή μου έχει θόρυβο και αρκετές φορές δεν ακούω και δεν με ακουνε καθόλου. Ιδιαίτερα οι κλήσεις προς κινητά, ειναι τελείως χάλια. Μετά απο αρκετές κλήσεις στο 13800, άκρη δεν έβγαλα...Έχω αλλάξει αρκετα filters στα τηλέφωνα και splitters στη γραμμή του router, αλλά τίποτα.
Μήπως αντιμετωπίζετε και εσείς παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ, D.

lx911
06-06-07, 09:01
Η μανα μου μου κανει παραπονα οτι μικροφωνιζει μερικες φορες οταν μιλαει. Εγω δεν εχω παρατηρηση κατι... Παντος τοσο χαλια οπως αναφερεις εσυ ποιο πανω δεν εχω ξανα διαβασει.

minovg
06-06-07, 10:52
Καλημέρα στο forum.
Θα ήθελα να συζητήσω μαζί σας το "πρόβλημα" που με απασχολεί και ακούει στο όνομα "ποιότητα" της φωνής. Η γραμμή μου έχει θόρυβο και αρκετές φορές δεν ακούω και δεν με ακουνε καθόλου. Ιδιαίτερα οι κλήσεις προς κινητά, ειναι τελείως χάλια. Μετά απο αρκετές κλήσεις στο 13800, άκρη δεν έβγαλα...Έχω αλλάξει αρκετα filters στα τηλέφωνα και splitters στη γραμμή του router, αλλά τίποτα.
Μήπως αντιμετωπίζετε και εσείς παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ, D.
Δοκίμασε να μιλήσεις στο τηλέφωνο χωρίς κανένα φίλτρο απολύτως και χωρίς να συνδέσεις το ρούτερ/μόντεμ που έχεις. Αν εξακολουθείς να έχεις θόρυβο τότε φταίει η γραμμή σου και θα πρέπει να γίνει κάτι.

Αν δεν έχεις θόρυβο έτσι, τότε φταίνε τα φίλτρα σου.

den_paei_allo
06-06-07, 11:25
βαλε το τηλ σε αλλη πριζα με φιλτρο να ειναι μονο του χωρις το router!!! κ θα εισαι οκ τουλαχιστον εγς αυτο εκανα και ακουγεται τελεια.:rolleyes:

vpafi
09-06-07, 13:17
Αν έχεις συναγερμό βάλε στη γραμμή του μεσα στο κουτί φίλτρο και θα είσαι οκ!!!

Dr.CHaNaS
09-06-07, 16:28
Εμενα συχνα πυκνα μου κανει θορυβο σαν παρασιτα και δεν ακουω τιποτα.Σταματαει αν αποσυνδεσω το ρουτερ. Φιλτρα εχω 4 συνολικα ολα κανουν το ιδιο.

vpafi
09-06-07, 17:10
Εμενα συχνα πυκνα μου κανει θορυβο σαν παρασιτα και δεν ακουω τιποτα.Σταματαει αν αποσυνδεσω το ρουτερ. Φιλτρα εχω 4 συνολικα ολα κανουν το ιδιο.

Για δες ποιο πανω:):)

@ ADSLgr.com All rights reserved.