PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με 2 play



sunday
07-06-07, 12:07
Καλησπέρα!Εχθές ενεργοποιήθηκε το 2 play αλλά το modem δεν συγχρονίζεται.Πήρα τηλ. την forthnet έκαναν έλεγχο στην γραμμή και είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα και οτι φταίνε τα καλώδια του οτε και ότι μπορεί να ειναι παλιά και να μην μπορούν να κανουν τιποτα.Δηλαδή ουσιαστικά μου είπαν ότι δεν θα έχω internet.Γίνεται κάτι τέτοιο?εγω ήξερα οτι η ποιότητα των καλωδίων επηρεάζει την ταχύτητα.Εξάλλου και η πολυκατοικία είναι καινουρια.

petrogazz
07-06-07, 12:10
Τηλέφωνο έχεις;

apostolt
07-06-07, 12:22
Επειδη βλεπω οτι το προβλημα επεκτεινεται το εχω και εγω (το modem συνχρονιζει μονο σε adsl1 mode και οχι adsl2 ή adsl2+) αλλα και αλλοι γνωστοι μου με Forthnet η απαντηση το οτι φταιει ο Οτε δεν με καλυπτει.Δεν καταλαβα το last mile της Forthnet δεν ειναι?Δεν ειναι υποχρεωμενη να δωσει βλαβη στον Οτε να το κοιταξει?

No-Name
07-06-07, 12:24
Φυσικά και το last mile ειναι του ΟΤΕ γιαυτό και δηλώνει σε αυτόν βλάβη

apostolt
07-06-07, 12:51
Φυσικά και το last mile ειναι του ΟΤΕ γιαυτό και δηλώνει σε αυτόν βλάβη


Φανταζομαι εννοεις οτι η Forthnet το δηλωνει στον Οτε γιατι αν πας να το δηλωσεις σαν ιδιωτης ο Οτε δεν σε αναγνωριζει πλεον σαν πελατη αφου εχεις φυγει απο το δικτυο του.

No-Name
07-06-07, 12:54
Αυτό ακριβώς!!!

Εξάλλου δεν είσαι εσυ πελάτης του πλέον αλλά η 4νετ

sunday
07-06-07, 19:26
Ok παιδιά λύθηκε το πρόβλημα κάποιο λάθος θα είχαν κανει το σημαντικό είναι πως έφτιαξε....

@ ADSLgr.com All rights reserved.