PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιτέλους ADSL!Ποιο modem να πάρω όμως...;



Harper
10-11-04, 16:50
Σήμερα θα με πάρουν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ για το Splitter και το modem(σύμφωνα με αυτά που μου είπαν χθες πάντα).Υπάγομαι σε DSLAM της INTRACOM οπότε προσανατολίζομαι για jetspeed 520i...Θέλω να χρησιμοποιώ P2P και internet!Είναι καλή επιλογή;Ή της ALCATEL και Zyxel είναι καλύτερα;Αν μπορείτε πείτε μου την γνώμη σας...Δεν λέω όχι σε κάτι πολύ καλό από την αγορά που να αξίζει τα λεφτά του(π.χ. κάποιο με ενσωματωμένο firewall).Για την ιστορία έβαλα forthnet 384(προσφορά εθελοντών).Έχω διαβάσει στις πληροφορίες για το ADSL Modems στο site,στο Hardware κτλ. αλλά δεν το χω συζητήσει ποτέ,γι'αυτό θα ήθελα την βοήθειά σας

WAntilles
10-11-04, 16:58
Όχι Jetspeed.

Όχι Alcatel.

Καλά είναι τα ZyXEL 652X και τα USR 9105 & 6. Αλλά τα USR είναι φθηνότερα.

Εξάλλου, δές εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/post-159204.html#159204

aesir
10-11-04, 17:00
Υπάρχουν πάρα πολλά thread που γίνεται συζήτηση για τα modem/router, τόσο για τις δυνατότητες τους όσο και για τα πιθανά προβλήματα τους. Τα πρόσφατα thread για τα USRobotics τα έχεις δει;

Επίσης αν γίνεται άφηνε κενά μετά τα σημεία στίξης γιατί κάνει το κείμενο σου να μην φαίνεται μονοκόμματο και συνεπώς είναι πολύ πιο εύκολο (και γρήγορο) στο να το διαβάσει κάποιος.

zouzouni
10-11-04, 17:01
Κατ'αρχήν καλώς ήρθες στο forum!
Σχεδόν όλα όσα ρωτάς έχουν ξανασυζητηθεί εδώ μέσα, κι μάλιστα εκτενώς, οπότε σε συμβουλεύω να κάνεις μια αναζήτηση κι να προετοιμαστείς για αρκετό διάβασμα.
Σχετικά με την αγορά modem/router υπάρχουν επίσης πολλά θέματα, αλλά ίσως να σ'ενδιαφέρει το http://www.adslgr.com/forum/thread10748-0-asc-0.html επειδή είναι πολύ επίκαιρο (κι μπορείς να διαβάσεις κι διάφορες πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμμένο modem/router μέσα στο τμήμα του hardware).
Aυτά για αρχή, κι ευχή για καλή συνέχεια.

Harper
10-11-04, 17:16
Ευχαριστώ παιδιά, θα μελετήσω καλά γιατί έχω καιρό να τα κοιτάξω και αν χρειαστώ κάτι θα σας ενοχλήσω πάλι

@ ADSLgr.com All rights reserved.