PDA

Επιστροφή στο Forum : αρκετα!!



PUNTOCC
07-06-07, 18:39
εγω εκανα την αιτηση adsl και γραμμη τηλεφωνου αρχες νοεμβρη!ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ θα εχεται τηλεφωνο!!ωραια!δεν χρειαστηκαν ουτε καν 50 τηλεφωνα(1-1,5 ωρα αναμονη το καθενα)για να ερθουνε στις 10 ιανουαριου να μου το βαλουνε!!!ημερα παρασκευη!!το σαββατο μετα απο 13!! ωρες αναμονης πηρα και κωδικους για internet!!!ολα μια χαρα!!!!!ως εδω ομως!!!15 φεβρουαριου ερχετε ο λογαριασμος !!εχω το προγραμμα adsl 29.9euro/\μηνα!ετσι νομιζα ομως,γιατι η tellas πιστευε πως πρεπει να εχω και απεριοριστα αστικα και υπεραστικα!!!παγιο δηλ.47.9!!περνω τηλ.!το σηκωσαν αμεσως !! την τεταρτη μερα!!!!μαλιστα,συγνωμη!καναμε λαθος!πληρωστετο,μην σας το κοψουμε κιολας,κριμα ειστε,και θα τα βρουμε την αλλη φορα!!αντε λεω!!παει πληρωνω 47.9 επι 2,5 μηνες!!!αρχες απριλιου νεος λογαριασμος!τηλ παλι μετα απο 2-3οχταωρακια ανομονης(χτυπημα καρτας-υπερωριες κλπ)ακουω ιχνος ζωηςστην αλλη ακρη του ακουστικου!!!το και το τους λεω!!συγνωμη,καναμε λαθος κλπ κλπ!πληρωστετα και θα τα βρουμε!!εκει το επαιξα διαφημιση KIA αλλα στο πιο δυνατο!!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ!!να σας δωσω μου λεει τον υπευθυνο!αφου με περασε 3 βαθμου ανακριση(αλτ τι συ κλπ)μου λεει το συμβολαιο σας λεει adsl+telephone!του λεω εχω το συμβολαιο μπροστα μου,το ψαχνει και αρχιζει τα συγνωμη,λαθος,πληρωστετα και θα τα βρουμε!!τελος παντος συμφωνησαμε να μου στειλουν καινουργιο λογαριασμο και τοτε να τον πληρωσω!!!
εδω ομως και δυο βδομαδες αρχισε αλλη ταλαιπωρια!!!την μιση μερα δεν εχω internet(εκτος του οτι ολο τον καιρο το τηλεφωνο δουλευει οποτε θελει αλλα ετσι και αλλιως δεν με νοιαζει αφου το θελω μονο για να περνω την tellas,μετα παιδια στην τεχνικη υποστηριξη εχουμε γινει φιλοι αφου το σαββατο λεμε να βγουμε κιολας!!)
στη αρχη μου λεγανε φταιει το modem,μετα μα φυσικα ο υπολογιστης!!!!τελικα καταληξαμε οτι φταιει η γραμμη adsl !ακομα ψαχνουν την βλαβη!!!!

αυτη ειναι η ιστορια μου οπως την εχω περιγραψει σε αλλο site πριν λιγο καιρο.
δυστηχως η ιστορια συνεχιζεται.απο 25/5 internet γιοκ!εχθες ανακαλυψα το site και ειδα οτι δεν ειμαι μονος!!!
σημερα εστειλα αυτο

ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ INTERNET,ΕΝΩ 1.5 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ Η ΓΡΑΜΜΗ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ.ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΣΑΣ,ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΚΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΛΑΙΣΙΟ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 2 ΩΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.
ΖΗΤΩ ΑΜΕΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘYΝΘΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΠΑΡΟΧΟ.ΗΔΗ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΑΤΕ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΕΕΤΤ ΚΑΙ ΣΕ ΜΜΕ.ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΟ EMAIL ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


θα γινει τιποτα??ακουω γνωμες και προτασεις!!

vaggos_fromhell
07-06-07, 18:44
Θέλω να δω αν θα σε αφήσουν να φύγεις!!!!

supermario
07-06-07, 19:04
Εγω θα ελεγα να μην τους ρωτας καν. Γραφεις "ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΟ EMAIL ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ".

Ειναι λιγο χλωμο να σου απαντησουν. Τουλαχιστον μεσα σ' ενα λογικο χρονικο διαστημα. Μπορει να σου απαντησουν π.χ. σε 2 μηνες. Τι θα κανεις; Θα τους περιμενεις;

Στειλε ενα φαξ που θα λες οτι ζητας την διακοπη του συμβολαιου σου με ηπαιτιοτητα τους, κοινοποιησε τα και στην ΕΕΤΤ και στον συνηγορο του πολιτη για να εισαι καλυμενος.

Γιατι αν περιμενεις να επικοινωνησουν μαζι σου.....σωθηκες!

N0iZe
07-06-07, 20:04
vaggos_fromhell, γιατί να μην τον αφήσουν; Μπορεί να λήξει το συμβόλαιο όποτε θέλει και να πληρώσει τα ανάλογα λεφτά ή στην περίπτωση μας όπου η λήξη γίνεται με δικιά τους υπαιτιότητα, δεν θα πληρώσει τίποτα.

vaggos_fromhell
07-06-07, 20:44
vaggos_fromhell, γιατί να μην τον αφήσουν; Μπορεί να λήξει το συμβόλαιο όποτε θέλει και να πληρώσει τα ανάλογα λεφτά ή στην περίπτωση μας όπου η λήξη γίνεται με δικιά τους υπαιτιότητα, δεν θα πληρώσει τίποτα.

Όσο καιρό κάνανε για να βάλουν την και καλά γραμμή τόσο θα κάνουν για να τη βγάλουν. Αυτό εννοώ.

digenis
07-06-07, 20:51
παιδια κανα προβλημα στο Ιλιον με τη συνδεση.εχω εξοπλισμο απο 5 μαΐου και δεν εχω ιντερνετ.Μου λένε έχει προβλημα η γραμμη,Θα τους κανω καταγγελια αυριο .Ηδη εχω πάρει στην προστασια καταναλωτη έχει να γίνει χαμος.

sexrazat
07-06-07, 21:05
θα γινει τιποτα??ακουω γνωμες και προτασεις!!

Αποφάσισε που θες να πας (ΟΤΕ ή εναλλακτικό πάροχο) και κάνε και μια αίτηση εκεί

PUNTOCC
08-06-07, 10:46
να κανω αιτηση απο τωρα η να περιμενω πρωτα να τελειωσω με την tellas???
απο ολους τους υπολοιπους ποιον προτεινετε??
με ενδιαφερει μονο internet.τηλ.δεν κανω καθολου.
δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα πριν την ακατανομαστη δεν ειχα καθολου γραμμη(δηλ γραμμη υπηρχε αλλα ηταν χρονια καταργημενη).

demon_athens
08-06-07, 18:48
παιδια κανα προβλημα στο Ιλιον με τη συνδεση.εχω εξοπλισμο απο 5 μαΐου και δεν εχω ιντερνετ.Μου λένε έχει προβλημα η γραμμη,Θα τους κανω καταγγελια αυριο .Ηδη εχω πάρει στην προστασια καταναλωτη έχει να γίνει χαμος.

Ο συνήγορος του πολίτη πάντως εκπροσωπεί μόνο ζητήματα δημοσίου δικαίου. Απλά ενημερωτικά γιατί και γω δεν το ήξερα.

iced_82
10-06-07, 16:50
Εχω βρει μια λυση για ενα απο τα πολλα προβληματα που εχεις φιλε μου....
Ειχα και εγω ορισμενα προβληματα με το νετ τα οποια δεν ηταν σοβαρα ευτυχως.Επερνα και εγω τηλεφωνα στο σερβις και ειχε τεραστια αναμονη μεχρι που βρηκα το κουμπι...

Επαιρνα τηλεφωνο και παταγα την επιλογη πωλησεις ή ενημερωση για τελλας ζιστο η τελος παντων μια αλλη επιλογη που σιγουρα τους ενδιεφερε γιατι απο αυτη θα βγαλουν λεφτα(απο σερβις δεν θα βγαλουν λεφτα!) οποτε το σηκωναν μεσα σε 5 λεπτα.

Ποτε δεν μου ειπαν παρτε στο σερβις η κατι τετειο.οποτε εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι οι ιδιοι παντου και δεν εχει καμια διαφορα οποια επιλογη και να εκανα...

Οποτε η λυση για την αναμονη στην τελλας ειναι να πατατε οποια επιλογη θελετε εκτος απο το σερβις.

Μαλλον θα σε ενδιαφερει το συγκεκριμενο για ολες τις φορες που θα παρεις για να κανεις την αποσυνδεση!

demon_athens
10-06-07, 22:28
χΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑχαχαχαχαχα.

Αυτό να δω και τι στον κόσμο. Μιλάμε ειναι πολύ γραφικό όλο αυτό που ζούμε.

harry79
11-06-07, 12:14
Αφού ρε παιδιά παίρνεις επιλογή 2 και το σηκώνουν οι του 1. Όλοι μαζί είναι, και ανάλογα τι σηκώνουν γίνονται τεχνικοί, τηλεφωνητές κτλ

Haros
11-06-07, 12:43
-Ναι, τι θα θέλατε παρακαλώ;
-Έχω πρόβλημα με το Internet
-Μισό να σας συνδέσω με το τεχνικό τμήμα
-Ναι, τι θα θέλατε παρακαλώ; (ίδια φωνή)

:rofl:

harry79
11-06-07, 13:35
:rofl::rofl::rofl: Δεν είναι αστείο, αλήθεια είναι.

voyager_sat
14-06-07, 09:41
αυτο γινεται γιατι το customer care ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ

harry79
14-06-07, 09:57
Μα καλά, δεν καταλαβαίνουν ότι με το να βάλουν 5 άσχετους με την εταιρεία και τα προϊόντα είναι εις βάρος τους; Έχετε ακούσει ποτέ 2 ίδιες απόψεις στο 13800; Για διάφορα ζητήματα.

Haros
14-06-07, 10:56
αυτο γινεται γιατι το customer care ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ

άμα το customer care δεν είναι της τελλάς τότε η τελλάς προφανώς δεν care καθόλου για τους customers της...

ο κόσμος έχει καταλάβει τα χάλια της τελλάς όμως.
Πέρασα από τα γραφεία τους να τους δώσω πίσω το speedstream επειδή έχω κάνει αίτηση διακοπής. Το ότι ο υπάλληλος κοιτούσε την καρτέλα μου στο pc και δεν κατάλαβε ότι έχω κάνει αίτηση διακοπής δεν θα το σχολιάσω. Ευτυχώς που βάζει το χέρι του ο ΟΤΕ στο να φύγουμε απο αυτή την "εταιρία".

Τέλος πάντων, πήρε το μάτι μου δίπλα στο γραφείο ενός υπαλλήλου ένα πάκο επίστολες σε Α4 που τις έστελναν σε όσους είχαν ζητήσει διακοπή συνδρομής για να τους ευχαριστήσουν όσο καιρό απολάμβαναν τις υπηρεσίες τους (ποιός ήρθε; )....

XARAYGH
14-06-07, 16:04
To τεχνικο με το cc einai διαφορετικα τμηματα...τωρα για το cc τα παιδια απαντουν σε ολα τα θεματα εκτος τεχνικων που δεν τα γνωριζουν.ολες οι επιλογες εκτος του 2 πανε στο cc

the_Mask
14-06-07, 16:14
αυτο γινεται γιατι το customer care ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ
ακριβως και το παραδοξο ειναι οτι οταν καποιο απο τα τμηματα δεν εχει αναμονες καποιοι παιρνουν κλησεις τμηματων που εχει αναμονες..
τον καιρο π.χ που ηταν το zisto στα σπαργανα , οταν το τεχνικο δεν ειχε αναμονη καποια παιδια απαντουσαν κλησεις του τμηματος πωλησεων !!!!!! , αυτο που μας περιεγραψε το παλλικαρι ειναι περα για περα αληθινο

stefkon
14-06-07, 16:24
ακριβως και το παραδοξο ειναι οτι οταν καποιο απο τα τμηματα δεν εχει αναμονες καποιοι παιρνουν κλησεις τμηματων που εχει αναμονες..
τον καιρο π.χ που ηταν το zisto στα σπαργανα , οταν το τεχνικο δεν ειχε αναμονη καποια παιδια απαντουσαν κλησεις του τμηματος πωλησεων !!!!!! , αυτο που μας περιεγραψε το παλλικαρι ειναι περα για περα αληθινο



T(r)ellas το μεγαλείο σου. :rolleyes:

XARAYGH
14-06-07, 16:35
OXI οταν υπαρχουν αναμονες ολοι περνουν αυτες τις κλησεις που ειναι σε αναμονη

the_Mask
14-06-07, 17:21
OXI οταν υπαρχουν αναμονες ολοι περνουν αυτες τις κλησεις που ειναι σε αναμονη

αστο μην ψαχνεις πως γινεται δεν θελω να προβω σε λεπτομερειες

stefkon
15-06-07, 11:10
αστο μην ψαχνεις πως γινεται δεν θελω να προβω σε λεπτομερειες


Καλό θα είναι να πεις λεπτομέρειες (όχι αερολογίες) για να ξέρουμε και τι αντιμετωπίζουμε, μην χάνουμε χρόνο άδικα. :)

voyager_sat
15-06-07, 11:38
Το CC της Τελλας ανηκει σε εταιρεια που κανει αυτην την δουλεια και οπου βρισκεται και διπλα της (μεσα σε στενο,δεν λεω παραπανω)
Οσο για το πως δουλευει λοιπον ακουστε το οργανογραμμα
1.πωλησεις
2.τεχνικη υποστηριξη
3.(δεν θυμαμαι το ονομα)

τωρα το πως δουλευουν

αν το 2 εχει παρα πολυ μεγαλο φορτο αυτοματως το συστημα πεταει τους πελατες στο αμεσως επομενο διαθεσιμο δλδ αν το 1 δεν εχει δουλεια το πεταει εκει αν εχει ομως τοτε ψαχνει στο 3.
Αυτο ομως ο πελατης δεν το παιρνει χαμπαρι και οποιος σηκωσει την κληση εμφανιζεται ως τεχνικος η ως πωλητης τελοσπαντων αναλογως τι χρειαζεται να ειναι για τον πελατη

Τωρα εμεις οι κακομοιροι δεν εχουμε ιδεα με ποιον μιλαμε και αυτο γιατι
το 1212 και το 13800 πλεον ειναι τα ιδια ατομα και πιστεψτεμε αν πουμε οτι υπαρχουν 100 ατομα ζητημα τα 10 να ειναι σχετικα γιατι οι υπολοιπο δεν ξερουν ουτε τι σημαινει IP οποτε κλαφτα χαραλαμπε συν οτι απο αυτους τους 100 ειναι πωλητες και αλλοι οι οποιοι καμια σχεση με το τμημα.

οπως επισης να εχετε υποψην σας οτι το τμημα που διαχειριζεται τις αιτησεις των νεων συνδρομητων και οπου μιλαει με τον οτε για τις πορτες για την μεταφορα τηλεφωνου (φορητοτητα αριθμου) παλι ανηκει σε αυτην την εταιρεια και οχι στην τελλας , γιαυτο και αυτο το χαλι.

Αν περιμενουμε ετσι να καναμε δουλειες τοτε αστα να πανε αντι να παρουν 20 ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ και οχι παιδακια και γραματεις με μονη εκπαιδευση τους τον τυφλοσουρτη που τους δινουν σε χαρτι και 2 εβδομαδες εκαπιδευση για να καταλαβαινου τι τους ρωτανε οι πελατες (μεσα στην εκπαιδευση αν θυμαμε καλα ηταν και το πως να καλμαρεις τους εκνευρισμενους πελατες) αλλα τι να το κανεις οταν τις λες τις αλληνης οτι εχω subnet και δεν μπορω να κανω reset τον router και δεν ξερει τι ειναι αυτο ε τοτε τι υπηρεσιες περιμενουμε να προσφερουν?

XARAYGH
15-06-07, 16:51
ΜΑΓΚΕΣ ξεκολιστε και μην λετε ασχετα πραγματα...υπαρχει διαχωρισμος τεχνικου και cc...αν θελετε να ποσταρετε απλα για να κανετε παραπονα οκ, υπαρχουν ομως τοσα υπαρκτα προβληματα που μπορουν να σχολιαστουν...παντα φιλικα

Tatiana
15-06-07, 16:56
Το τεχνικό κομμάτι είναι εξειδικευμένο προσωπικό ΤΕΛΛΑΣ...όχι cc

George978
15-06-07, 16:59
customer care ειναι τηc ταιριαc teleperformance

Tatiana
15-06-07, 17:00
Και το technical support TELLAS

the_Mask
15-06-07, 17:21
ΜΑΓΚΕΣ ξεκολιστε και μην λετε ασχετα πραγματα...υπαρχει διαχωρισμος τεχνικου και cc...αν θελετε να ποσταρετε απλα για να κανετε παραπονα οκ, υπαρχουν ομως τοσα υπαρκτα προβληματα που μπορουν να σχολιαστουν...παντα φιλικα

Αν θελετε να ξερετε να κατι περισσοτερο και πιο πολλες λεπτομερειες διαβαστε εδω :

1)οταν καλει καποιος στο 1212 και καποιος αλλος στο 13800 και επιλογη για τεχνικο τμημα ειναι το ιδιο πραγμα απλως η διαφορα ειναι οτι οι κλησεις που προερχορνται απο το 1212 στο κεντρο βγαινουν απο πανω στις αναμονες για παραδειγμα μπορει να ο πρωτος που θα καλεσει στο 13800 και επλιογη 1 και πεσει σε αναμονη εαν καλεσει καποιος απο 1212 θα τον υποσκελησει οποτε αυτοματως παει δευτερος και καλεσει αλλος ενας απο 1212 παει τριτος κ.ο.κ

2) οταν εχουν αναμονες σε αλλα τμηματα οπως πχ πωλησεων ή εξυπηρετησης πελατων καποια παιδια του τεχνικου με εναν ειδικο κωδικο αλλαζουν και παιρνουν και αυτοι κλησεις ωστε να κανουν back up στα αλλα τμηματα που καταλαβαινετε επιφερουν και κερδος λογω του οτι κανουν πωλησεις ..

3) εχει συμβει να εχει αναμονες το τεχνικο και αντι να γυρισουν τους κωδικους οι τεχνικοι για να παιρνουν τεχνικεσς κλησεις , να δινεται διαταγη να μην γυρισουν ωστε να υποστηριξουν το τμημα πωλησεων

4) ολο το customer support ανηκει στην teleperformance,μονο τα ανωτερα κλιμακια υποστηριξης που δεν μιλανε με πελατες οπως το τμημα δυκτιου , λογιστηριο ανηκουν στην TELLAS

Tatiana
15-06-07, 17:24
Η τεχνική υποστήριξη πελατών....(όταν καλούν πίσω τον πελάτη πχ ή όταν κάποιος πελάτης συνδέεται με την τεχνική υποστήριξη) είναι ΤΕΛΛΑΣ

Για τις επιλογές της teleperformance δεν ξέρω

XARAYGH
15-06-07, 17:40
ΦΙΛΕ MASK δεν ξερω ποτε εργαζοσουν στην εταιρια(γιατι διαδικασιες πραγματι γνωριζεις)αλλα πλεον οι τεχνικοι δεν κανουν back up σε αλλα τμηματα με τις αναμονες που υπαρχουν. αντιθετως απο αλλα τμηματα μπορει να δωθουν back up στο τεχνικο(απο agents που γνωριζουν τεχνικα θεματα)για απλα πραγματα οπως για πχ να δινουν τα activation id...ΚΑΙ για να μην του κουραζουμε...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ

the_Mask
15-06-07, 18:03
ΦΙΛΕ MASK δεν ξερω ποτε εργαζοσουν στην εταιρια(γιατι διαδικασιες πραγματι γνωριζεις)αλλα πλεον οι τεχνικοι δεν κανουν back up σε αλλα τμηματα με τις αναμονες που υπαρχουν. αντιθετως απο αλλα τμηματα μπορει να δωθουν back up στο τεχνικο(απο agents που γνωριζουν τεχνικα θεματα)για απλα πραγματα οπως για πχ να δινουν τα activation id...ΚΑΙ για να μην του κουραζουμε...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΠΛΕΟΝ,,ακριβως οπως το ειπες γιατι ΠΛΕΟΝ οι αναμονες στο κεντρο εχουν ξεπερασει τις 50 και μετα απο πολυ καιρο αποφασισαν οτι και τα αλλα τμηματα μπορυν να κανουν back up στο τεχνικο ,,μετα απο 4 μηνες
η ουσια ειναι οτι ειναι παραλογο να ζητανε ο ενας να κανει την δουλεια του αλλου,, αυτο "βγαινει " και στον πελατη και εκθετει και τους υπαλληλους

maik
15-06-07, 18:22
ΠΛΕΟΝ,,ακριβως οπως το ειπες γιατι ΠΛΕΟΝ οι αναμονες στο κεντρο εχουν ξεπερασει τις 50 και μετα απο πολυ καιρο αποφασισαν οτι και τα αλλα τμηματα μπορυν να κανουν back up στο τεχνικο ,,μετα απο 4 μηνες
η ουσια ειναι οτι ειναι παραλογο να ζητανε ο ενας να κανει την δουλεια του αλλου,, αυτο "βγαινει " και στον πελατη και εκθετει και τους υπαλληλους

Αυτο το "ολα τα σφαζω-ολα τα μαχαιρωνω" μαλον γυφτο με καρπουζια μου θυμιζει παρα σοβαρη εταιρια.

the_Mask
15-06-07, 18:25
Αυτο το "ολα τα σφαζω-ολα τα μαχαιρωνω" μαλον γυφτο με καρπουζια μου θυμιζει παρα σοβαρη εταιρια.

αυτος εισαι...!!

George978
15-06-07, 18:28
γιατι προcβαλλετε τουc γυφτουc , εχουν αψογη οργανωcη στο cυcτημα τουc . ολοι πουλανε καρπουζια ή καρεκλεc. εχετε δει αλλο cυcτημα cτην ελλαδα να ειναι τοcο ομοιογενεc και πειθαρχημενο?

PUNTOCC
16-06-07, 10:46
εχθες το πρωι με πηραν απο το τμημα courier για να ερθουν να παρουν τον εξοπλισμο!!!
το απογευμα με καλεσαν και μου ηπαν αν επιμενω στη διακοπη τις συνδεσης,και οτι το προβλημα μου εχει οριστικα λυθει(?)!!τους ειπα ναι και με ρωτησαν αν το νουμερο(tellas 211xxxxxxx)θελω να το μεταφερω στον οτε η να το καταργησουνε.ρωτησα αν μπορω να το μεταφερω σε αλλο παροχο και μου ειπανε μονο στον οτε!!!τελικα ειπα να το καταργησουνε!!!
το βραδυ που πηγα σπιτι,και φυσικα το internet δεν δουλευε,ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθια!ωρες αναμονης τιποτα!τελικα πηρα στο 1212,το σηκωσανε στο 5λεπτο και λεω
"για σας,εχω εδω και 20 μερες εχω προβλημα κλπ κλπ."και μου λεει μαλιστα κυριε ταδε(ενω δεν του ειχα πει ονομα!!!αλλα εχετε καλεσει το 1212 ενω πρεπει να καλεσετε το 13800!!!μισω λεπτο να σας συνδεσω!!τελικα με συνδεσε,περιμενα μιση ωρα,βαρεθηκα,το εκλεισα!!!εγκαταλειπω!!
το παραξενο ειναι οτι με το παλικαρι ειχα μιλησει πριν 2 μερες στο τεχνικο τμημα!!

sexrazat
16-06-07, 20:34
γιατι προcβαλλετε τουc γυφτουc , εχουν αψογη οργανωcη στο cυcτημα τουc . ολοι πουλανε καρπουζια ή καρεκλεc. εχετε δει αλλο cυcτημα cτην ελλαδα να ειναι τοcο ομοιογενεc και πειθαρχημενο?
:oneup:

valen_gr
18-06-07, 00:35
Δεν ξερω ακριβως τι γινεται με το cc της Tellas, αυτο που ξερω ειναι οτι το κανει outsouce, δεν το εχω ψαξει πιο πολυ.
Παντως, τωρα που θα ξεκινησει να δινει ADSL σε συνεργασια με την WIND (TIM) οσοι κανουν συνδεση με WIND θα μιλουν με υπαλληλους WIND και οχι Τellas.

Tatiana
18-06-07, 02:01
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ οι οποιίοι τώρα εκπαιδεύονται για πρώτη φορά από υπαλλήλους ΤΕΛΛΑΣ........

ermis333
18-06-07, 02:41
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ οι οποιίοι τώρα εκπαιδεύονται για πρώτη φορά από υπαλλήλους ΤΕΛΛΑΣ........


Θα ξεχάσουν και αυτά που ήξεραν οι κακόμοιροι:rofl:

redlemon.gr
18-06-07, 03:24
Αφού ρε παιδιά παίρνεις επιλογή 2 και το σηκώνουν οι του 1. Όλοι μαζί είναι, και ανάλογα τι σηκώνουν γίνονται τεχνικοί, τηλεφωνητές κτλ

Τον Δέκα τον Παντού μο θυμίζει το συγκεκριμένο :)

ΚΑΡΑ ΛΟΛ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ...

Tatiana
18-06-07, 04:09
Θα ξεχάσουν και αυτά που ήξεραν οι κακόμοιροι:rofl:

Μπα αυτοί είναι άσχετοι από ADSL.........

Pstelios
18-06-07, 12:58
Μπα αυτοί είναι άσχετοι από ADSL.........


Φαντάσου τι θα μάθουν....:whistle:

valen_gr
18-06-07, 18:39
Μπα αυτοί είναι άσχετοι από ADSL.........

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογακια :p
Να ξερεις οτι Μια Α επαφη με το θεμα εχει το συγκεκριμενο τμημα,
Αφου ηδη εξυπηρετει και υποστηρηζει mobile internet (datacards) ,blackberry,gprs internet,UMTS/HSDPA κτλ και μεχρι περσυ dial up (b-online).
Τωρα, δεν βλεπουν οι ανθρωποι πρωτη φορα PC, ουτε ειναι η πρωτη φορα που κανουν υποστηρηξη για internet.
Και γενικα εχουν μια πολυ καλη επαφη με την τεχνολογια.
Τα δυο παλικαρια που ηρθαν για την εκπαιδευση, μια χαρα ηταν.
Το ενα κ μοναδικο routeraki με που θα δινει, δεν ειναι και το πιο πολυπλοκο.

Γενικα, το first level (βλ teleperformance) ειναι δηλαδη πιο σχετικο?Που εχει υπαλληλους του ενος και δυο μηνων και αλλαζουν συνεχεια?

Τελοσπαντων, καλη αρχη.....

Tatiana
18-06-07, 19:30
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογακια :p
Να ξερεις οτι Μια Α επαφη με το θεμα εχει το συγκεκριμενο τμημα,
Αφου ηδη εξυπηρετει και υποστηρηζει mobile internet (datacards) ,blackberry,gprs internet,UMTS/HSDPA κτλ και μεχρι περσυ dial up (b-online).
Τωρα, δεν βλεπουν οι ανθρωποι πρωτη φορα PC, ουτε ειναι η πρωτη φορα που κανουν υποστηρηξη για internet.
Και γενικα εχουν μια πολυ καλη επαφη με την τεχνολογια.
Τα δυο παλικαρια που ηρθαν για την εκπαιδευση, μια χαρα ηταν.
Το ενα κ μοναδικο routeraki με που θα δινει, δεν ειναι και το πιο πολυπλοκο.

Γενικα, το first level (βλ teleperformance) ειναι δηλαδη πιο σχετικο?Που εχει υπαλληλους του ενος και δυο μηνων και αλλαζουν συνεχεια?

Τελοσπαντων, καλη αρχη.....

Βρε μην παρεξηγείσαι...άσχετοι απο ADSL....όπως κατα πάσα πιθανότητα όσοι άλλοι δεν έχουν σχέση με mobile δεν μπορούν να το υποστηρίξουν....βρε εύθικτοι που είναι όλοι εδώ μεσα :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.