PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΤΑΘΕΡΑ ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ



patreas
07-06-07, 21:57
:) Γειά σας...είμαι ένας ακόμα απελπισμένος:down: πελάτης της TELLAS, ο οποίος πλέον έχει χάσει κάθε μέτρο υπομονής. Μένω στην Πάτρα, περιοχή Κρύα Ιτεών, έχω γραμμή 1024/256 kbps από TELLAS μέσω ΟΤΕ, ασύρματο router LINKSYS WAG 354G και πέφτω στο DSLAM Σκαγειοπουλείου.
Μέχρι πριν από 3 περίπου βδομάδες, είχα αποδεικτή ας πούμε ταχύτητα της τάξης του 80kbps και καθόμουν ήσυχα στα αυγά μου μακαρίζοντας τη τύχη μου για αυτή την ταχύτητα, έχοντας υποστεί στο παρελθόν ταλαιπωρία, όταν ξαφνικά και χωρίς προφανή λόγο, η ταχύτητα έπεσε και φάνηκε να κλειδώνει στα 37-40kbps.
Περίμενα λίγες ημέρες μήπως φτιάξουν τα πράγματα, αλλά τίποτα. Όλες οι μετρήσεις που έκανα στα διάφορα speedtests μου έδωσαν από 256 έως 305kbps, χωρίς πόντο παραπάνω.Σημειώνω ότι έχω κλείσει firewall, antivirus κλπ.Επιπλέον έβαλα στη γραμμή το μοντεμάκι CRYPTO της TELLAS και πάλι τα ίδια, όπως και με ένα router Speedtouch που δοκίμασα. Το μηχάνημα προερχόταν από πρόσφατο format.
Πέρνω τηλ στο 13800 και μετά από ιώβειο υπομονή -αναμονή άνω της μιάς ώρας- δηλώνω το πρόβλημα στον υπάλληλο και πέρνω την απάντηση ότι με κατανοεί -πάλι καλά- αλλά δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν βλέπει γραμμή. Θα δώσει μου είπε το πρόβλημα στους τεχνικούς και θα επικοινωνήσουν αυτοί, πράγμα που -φυσικά- δεν έγινε.
Έκτοτε προσπαθώ να συνδεθώ στο 13800 αλλά επί ματαίω...(πιθανολογώ ότι οι πελάτες με προβλήματα στο ZISTO είναι άπειροι).
Το κακό είναι πως ο ΟΤΕ μου λέει πως πρέπει να δηλωθεί η βλάβη μέσω TELLAS για να το δουν.
Στα email που έστειλα στην TELLAS φυσικά δεν πήρα απάντηση.
Και να σκεφτεί κανείς πως έχω κάνει το λάθος να ζητήσω και ZISTO τρομάρα μου... Επί την ευκαιρία υπέγραψα τα συμβόλαια, πλήρωσα και τη ρετσέτα στο λογαριασμό, αλλά ενημέρωση καμία που βρίσκεται το θέμα μου.Αχ ρε TELLAS.
Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι να κάνω, εκτός από ευχέλαιο, -το έκανα ήδη-, για να επανέλθω στην προηγούμενη ασύλληπτη ταχύτητά μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

JOEBOO
07-06-07, 22:13
Φιλε μου...ενα θα σου πω...κανω copy-paste αυτα που εγραψες γιατι ακριβως συμβαινουν και σε μενα αλλα για 3 μηνες τωρα!!! Δοκιμασα τα παντα εκτος απο ULTREX. Πριν λιγο γυρισα απο το supermarket και ειμαι ετοιμος να λουσω το ασυρματο access point μου Linksys να δω μπας και γινει κατι.

Τα ιδια ακριβως προβληματα αντιμετωπιζω και εγω, τις ιδιες απαντησεις παιρνω απο Τελλας και εστειλα φαξ διαμαρτυριας αλλα το γραψιμο πεφτει συννεφο. Πληρωσα ομως ενα μονο λογαριασμο και τους αλλους τους εχω απληρωτους ακομα οποτε τους κραταω και εγω λιγακι στην τσιτα.

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να γινει γιατι υποτιθεται σε λιγες μερες μπαινω στο Ζιστο εδω στη Λαρισα (ετσι μου ειπανε χαχαχα) και λεω να περιμενω και τις εξελιξεις με την πωληση της Τελλας. Αλλιως στελνω διαμαρτυρι σε ΕΕΤΤ κλπ κλπ και ακυρωνω την συνδεση και παω μαλλον Φορθ...

Καλο κουραγιο μας!

apostol70
08-06-07, 12:02
Τελικά μάλλον η Tellas έχει αφιερωθεί στους πελάτες του zisto και έχει αφήσει τους ΑΡΥΣ στην μοίρα τους (για να μείνω σε κόσμια πλαίσια)

@ ADSLgr.com All rights reserved.