PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητότητα, πόσο καιρό αναμονή;



Davout
08-06-07, 00:13
Μου 'χουυν πει οτι στείλαν στον ΟΤΕ την αίτηση φορητότητας από τις 10 Μαΐου και οτί κάνει 10 μέρες το πολύ για να πάρουν απάντηση. Έχουμε σήμερα 8 Ιουνίου και τίποτα ακόμα... Έχει καθυστερήσει σε κανάν άλλο τόσο καιρό; Είναι συνηθισμένο αυτό; Για καλό και για κακό, εγώ ζήτησα να την επαναπροωθήσουν. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ.

No-Name
08-06-07, 00:24
Ενδεχομένως να μην έχει φύγει καν η αίτηση σου για τον ΟΤΕ ακόμα...

harispapa
08-06-07, 00:51
Η δική μου φορητότητα έγινε μετά από 2,5 μήνες!!
Άργησαν να την προωθήσουν στον ΟΤΕ.
Η ημερομηνία προώθησης που μου είχαν δώσει ήταν πλασματική.
Κουράγιο!!!

apostol70
08-06-07, 12:40
Οι 10 μέρες μετράνε από την στιγμή που ο ΟΤΕ θα δώσει θετική απάντηση για την φορητότητα. Το ερώτημα είναι πότε θα σου πει ο ΟΤΕ το ναι

Davout
13-06-07, 20:54
Υπάρχει περίπτωση να αργεί επειδή η γραμμή είναι ISDN; Ακόμα λειτουργεί και δε μου χουν πει για τι και πώς θα δώσω το netmod.

aris60
13-06-07, 21:01
Υπάρχει περίπτωση να αργεί επειδή η γραμμή είναι ISDN; Ακόμα λειτουργεί και δε μου χουν πει για τι και πώς θα δώσω το netmod.

Καλησπερα εμενα isdn φορητοτητα πηρε 2 μηνες.


Οι 10 μέρες μετράνε από την στιγμή που ο ΟΤΕ θα δώσει θετική απάντηση για την φορητότητα. Το ερώτημα είναι πότε θα σου πει ο ΟΤΕ το ναι

Kαλησπερα εμενα το ειπε το οκ σε 2 μηνες.

Davout
14-06-07, 21:01
Κανείς άλλος με ISDN να μας πει εντυπώσεις, χρόνο ενεργοποίησης, χρόνο φορητότητας;

Gap
14-06-07, 21:11
'Οταν έκανα αίτηση στην Τελλάς έκλεισα ραντεβού με τεχνικό Οτε για να κάνει αλλαγή από Isdn σε Pstn... λόγω φόρτου εργασίας ο τεχνικός ήρθε μετά από 2 εβδομάδες για να κάνει την αλλαγή και να πάρει το Netmod... φυσικά σε όλο αυτό το διάστημα η Τελλάς δεν είχε στείλει αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ αλλά και να το έκανε θα έτρωγα πόρτα από τον ΟΤΕ αφού δεν είχε κοπεί το isdn

Davout
14-06-07, 22:41
Μου έχουν πει από την Τελλας οτί θα κόψουνε αυτοί την ISDN αλλά έχουν περάσει 3 μήνες και η ISDN είναι ακόμα πάνω. Πρέπει να κάνω εγώ τίποτα; Υπάρχει περίπτωση να καθυστερεί το Zisto;

Gap
14-06-07, 22:48
Σε εμένα είχαν πει να το κόψω εγώ.... φίλε αυτοί δεν πρέπει να έχουν κάνει τίποτα για το isdn σου... το μόνο που παίζει να έχουν κάνει είναι να έστειλαν αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ και να φάγανε πόρτα λόγω isdn... απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται... ο καθένας λέει τα δικά του εκεί μέσα... μετά από αυτό το δούλεμα εγώ στην θέση σου θα έκανα αλλού αίτηση.. στην τελική πάρε τηλ. τον ΟΤΕ να δεις αν εκκρεμεί αίτηση διακοπής isdn και αίτηση μεταφοράς στην Τελλάς...

@ ADSLgr.com All rights reserved.