PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση σχετικά με διακοπή 2play μεσα στον πρώτο μήνα



kloklo
08-06-07, 12:33
Γειά σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι πραγματικά γίνεται αν διακόξει κανείς το 2play μέσα στον πρώτο μήνα, και ειδικότερα μέσα στις πρώτες 10 μέρες.

Οταν το ρώτησα στην Forthnet στο Customer Support (όπου ομολογουμένως οι περισσότεροι φαινεται να είναι εντελώς ανεκπαίδευτοι/άσχετοι) μου είπαν ότι αν διακόψεις πριν τον χρόνο πληρώνεις 70 ευρώ.

Απ'όσο ξέρω όμως, αν ο πελάτης διακόψει ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 10 ΜΕΡΕΣ από την ενεργοποίηση, και βάσει κανονισμού της ΕΕΤΤ, δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώσει κάποιο κόστος διακοπής/απεγκατάστασης.

Το είπα αυτό στον υπάλληλο της Forthnet, αλλά δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντυπωση που είχε νύχτα επί του θέματος, μου είπε ότι δεν ήξερε τίποτε τέτοιο, ΑΛΛΑ ούτε και είχε την διαθεση να το ψάξει και να μου απαντήσει (κλασικά αδιαφορία και αγένεια των υπαλλήλων της Forthnet, σε αντίθεση με τους ευγενικούς αλλά εξίσου άσχετους υπαλλήλους της Τελλάς :cool:).

Λοιπόν, μιας και από την ίδια την Forthnet δεν πήρα απάντηση, αλλά παρόλα αυτά με ενδιαφέρει (πιστέυω και παρα πολλούς αλλους) να ξέρω τα διακιώματά μου στο θέμα αυτό, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι ισχύει στο θέμα αυτό??

@ ADSLgr.com All rights reserved.