PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυναμια Μεταφορας VDSL λογο μετακομισης.



angelix
30-05-18, 20:54
Καλησπερα παιδια,

Ακουστε το εξης τραγικο.

Ειμαι Ιωαννινα και εχω VDSL συμβολαιο με Wind. Μετακομιζω Θεσσαλονικη κεντρο, και παω σε καταστημα να κανω αιτηση μεταφορας.
Με ενημερωνει το καταστημα οτι δεν υπαρχει δικτυο VDSL (Ανω Πολη) και δεν μπορει να ολοκληρωσει την αιτηση γιατι το πακετο εχει πανω VDSL.
Με ενημερωνει οτι πρεπει να παρω τηλ τα κεντρικα, να τους πω οτι θελω μεταφορα, να γινει η καταργηση του VDSL πρωτα, ετσι ωστε να μην χρεωθω αποδεσμευση και μετα να ολοκληρωσει το καταστημα την αιτηση μεταφορας.

Παιρνω τηλ, και μου λενε οτι δεν γινεται αυτο. Το συμβαιλαιο εχει πανω συγκεκριμενη διευθυνση και εαν καταργησω το VDSL ή την γραμμη γενικοτερα θα εχω προστιμο 160 ΕΥΡΩ.
Στην ουσια δεν μπορω να μεταφερω την γραμμη χωρις να πληρωσω την ποινη.

Πρωτη φορα ακουω το συγκεκριμενο σεναριο....

Γνωμες; Τι κανω στην συγκεκριμενη περιπτωση;

cokobloko
08-06-18, 14:01
ξέρεις τι τράβηξα με μετακόμιση WIND στην ίδια πόλη;;;

διάβασε https://www.adslgr.com/forum/threads/1049041-5-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B7-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8A%CE%B4%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%86%CF%8E%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%B1%CF%82

δυστυχώς (ναι δυστυχώς) μόνο η Μεργκελ (ΟΤΕ) μπορεί να σε ξεμπλέξει

ΙΣΤΟΡΙΚΟ: εύχομαι να κρατάς τα πάντα (ώρα, ημνια, τηλέφωνο, όνομα, θέση, υπάλληλος, διάρκεια κλήσης) από όσα λες τηλεφωνικά μαζί τους, αν όχι ξεκινά από τώρα: πριν τους πάρεις τηλ μην παίρνεις στο ντούκου, ΟΧΙ, συγκεκριμένη επεξεργασμένη λίστα ερωτήσεων, σημειώνεις απαντήσεις αυτολεξεί (τους λες μισό λεπτό να το σημειώσω) χαρτί μολύβι κρατάς τα ΠΑΝΤΑ

αν δεν έχεις περάσει τις 14 ημέρες ή αν δεν έχει γίνει ενεργοποίηση κάνε τους γραπτό αίτημα κάνοντας μνεία στο ιστορικό (να το καταλάβουν ότι τους κάνεις tracking όπως σου κάνουν και αυτοί) και πες τους ότι θα πας σε άλλη εταιρία από την στιγμή που δεν σου παρείχαν υπηρεσίες. Με το που στείλεις το ΦΑΞ ή το επισυναπτόμενο από την σελίδα τους κάνε αίτηση φορητότητας για άλλη εταιρία και αν χρειαστεί αίτηση ακύρωσης μετακόμισης/μεταφοράς (αυτό μπορεί να κοστίσει)


επειδή δεν είμαι σίγουρος για το τι θα κοστίσουν τα παραπάνω ας δούμε τι θα πουν και άλλα παιδιά από το forum

@ ADSLgr.com All rights reserved.