PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομμένη τηλεφωνική γραμμή



Nikiforos
03-06-18, 14:41
Καλησπέρα, από χτες πρωινές ώρες που έλειπα είδα ότι είχαν πέσει οι υπηρεσίες μου. Σήμερα που γύρισα είδα ότι έχουν σκάψει δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας μου για φυσικό αέριο για να μου βάλουν μετρητη που έχω κάνει αίτηση. Μάλλον πρέπει να έκοψαν τα καλώδια του ΟΤΕ. Επειδή το έχουν σκεπασει δεν μπορώ να δω. Θα παρακαλέσω ταχύτατη λύση καθώς εδικά το σταθερό με καίει πολύ. Τώρα που τα έχουν ανοιχτά είναι και ποιο εύκολη φαντάζομαι η διόρθωση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Forthnet.Nova.Rep1
03-06-18, 16:41
Καλησπέρα Nikiforos,

Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε pm με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

Γεωργία, Nova Support

Nikiforos
10-06-18, 15:31
καλησπέρα, συνεχίζουμε στο ίδιο θέμα και κάνω μια μικρη περίληψη.
το προηγουμενο Σαββατο οχι χτες, το πρωι κανανε σκαψιμο στην εισοδο της πολυκατοικιας μου για να μου βαλουν μετρητη φυσικου αεριου, δυστυχως ομως βρηκαν το καλωδιο που ερχεται απο το καφαο και παει στον κατανεμητη μου και του αλλαξαν τα φωτα. Δεν δειχνει κομμενο αλλα δειχνει τσακισμενο, υπαρχει οτετζηδικη μουφα δεν ξερω πως και γιατι και εχει και μονωτικη ταινια!!!

το θεμα ειναι οτι δεν εχω καθολου γραμμη και οπως εμαθα δεν εχει και ο απο πανω μου, ενω δεν εχει αλλος σταθερο στην πολυκατοικια για να μαθω για αλλους.
Ενημερωσα αμεσα την επομενη μερα στο forum επειδη ελειπα και μου ειπαν να στειλουν τεχνικο την Τεταρτη.
1ον εδω θεωρω μεγαλη καθυστερηση θα επρεπε την Δευτερα και επισης επρεπε να δοθει αμεσα καλωδιακη βλαβη στον ΟΤΕ αφου ξερουμε ακριβως το προβλημα!
Ερχεται ο τεχνικος και ενω ειδε και απεξω τι γινεται δεν ξερω τι ειπε στον ΟΤΕ και την Παρασκευη!!! με περνουν τηλ και με ρωτανε απο εσας αν εχω γραμμη!!!
μου λενε οτι ο ΟΤΕ αλλαξε ζευγος?!!!! και του λέω πως θα εχω αφου δεν ηρθε κανεις να αλλαξει καλωδιο στο κατανεμητη μου???
Με περνουν τηλ παλι χτες και μου λενε οτι παλι θα ερθει τεχνικος σας την Τριτη!!! για να κανει τι???? να ενωσει λεει τα καλωδια!
ενω εχω πει απο την αρχη οτι εχει σακατευτει το καλωδιο που παει στον κατανεμητη!!! ακομα και ζευγος να αλλαχτει το ποιο πιθανο ειναι να μην παιζει, αν παιζει κατα 99.9% θα εχει προβληματα!

Τελικα θα βρει την λυση ο ΟΤΕ νωριτερα, το καλωδια ειναι σακατεμενα και η μοναδικη λυση ειναι μια να εισαι στον ΟΤΕ, αυτο ξερω εγω...
εχω σκισει το κινητο τοσες μερες, εχουμε δυσκολευτει παρα πολυ καθως δεν ειμαι μονο εγω στο σπιτι, και καθημερινα δουλευω στο ιντερνετ με Cosmote 4G που κοστιζουν τα δεδομενα.

Μπορει οπως ειναι γνωστο ο ΟΤΕ να κοιταει πρωτα τους δικους του, αλλα θεωρω οτι οι δικες σας καθυστερησεις καθως και η ασυνενοησια με τον ΟΤΕ καθυστερει ακρως αδικαιολογητως την λυση του προβληματος.
Το προβλημα φαινεται με γυμνο ματι χωρις να ειναι καποιος τεχνικος και η τρυπα ειναι ανοιχτη σε ολους! δλδ ΕΛΕΟΣ!!! Μα τοσο δυσκολο ποια???? ξερουμε ακριβως που ειναι το προβλημα, ποιο ειναι το προβλημα και εχουμε ετοιμη και την τρυπα!!!
πρεπει να κανω κανενα ταμα τιποτα για να επισκευαστει????

Μηπως πρεπει να παω στην τρυπα να το φτιαξω μονος μου?

Forthnet.Nova.Rep1
10-06-18, 16:22
Καλησπέρα Nikiforos,

Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει λόγω του τεχνικού ζητήματος που έχει παρουσιαστεί στην τηλεφωνική σου γραμμή, καθώς και τη δυσκολία που δημιουργείται στην καθημερινή σου επικοινωνία.

Καθώς, σκοπός μας είναι η επίλυση των ζητημάτων που παρουσιάζονται, ώστε να παρέχουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες επικοινωνίας και ψυχαγωγίας, θέλουμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι πραγματοποιούνται όλες οι απαραίτητες ενέργειες για αποκατάσταση του ζητήματος το συντομότερο δυνατόν.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Γιώργος, Nova Support

Nikiforos
10-06-18, 16:42
καλησπερα παλι, συγνωμη που κανω και 3ο θεμα αλλα το κλειδωσατε και δεν προλαβα να βαλω τις φωτος δεν μπορω να στειλω με pm.
στις φωτος δειχνω το προβλημα που ειναι μεσα στην τρυπα.
Επειδη περναει και ενα αλλο καλωδιο της διπλα πολυκατοικιας που ανεβαινει σε μποξακι στο ιδιο σημειο αλλα δεν εχει μουφα, ουτε μονωτικες, ουτε ειναι τσακισμενο, πηγα και ρωτησα και δεν εχουν προβλημα.
Επισης μετρησα τον κατανεμητη της πολυκατοικιας μου, εχει 7 ζευγη ελευθερα και 3 πιασμενα γιατι 3 διαμερισματα εχουν σταθερο και ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει γραμμη.
Ολα τα καλωδια, καθως και τα ελευθερα ζευγη φερουν ΜΗΔΕΝΙΚΗ ταση, αρα αν συνδεσε ο ΟΤΕ αλλο ζευγος οπως μου ειπατε και την παρασκευη το απογευμα και χτες τοτε επισης ειναι νεκρο.
Αν ειχε ταση καποιο απο τα ελευθερα ζευγη, ηξερα να το βαλω και μονος μου δεν θα περιμενα μεχρι την Τριτη!!!
Θα παρακαλεσω για πολλοστη φορα να δωθει καλωδιακη βλαβη στον ΟΤΕ και να προωθησετε και τις φωτογραφιες και αφηστε το ραντεβου την Τριτη γιατι τσαμπα θα ερθει ο τεχνικος σας και παλι εγω θα μεινω ετσι για αλλη μια εβδομαδα!!!

Forthnet.Nova.Rep1
10-06-18, 17:18
Καλησπέρα Nikiforos,

Σε ευχαριστούμε για τις διευκρινήσεις, καθώς και για τις σχετικές φωτογραφίες.

Σύμφωνα και με όσα έχουμε αναφέρει από πλευράς μας καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για επίσπευση και για την πορεία εξέλιξης θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου στο κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Γιώργος, Nova Support

Nikiforos
12-06-18, 18:37
Καλησπέρα, πραγματικα νομιζω οτι δουλευομαστε...
χτες σας εγραψα και εβαλα και φωτος και ειπα οτι θα ερθει τσαμπα ο τεχνικος σας γιατι ειναι νεκρα ΟΛΑ τα ζευγη στον κατανεμητη μου!
εχει προβλημα το καλωδιο στην εισαγωγη της πολυκατοικιας δλδ ΠΡΙΝ τον κατανεμητη γιατι στις 2 του μηνα το χτυπησε μηχανημα που εσκαβε για σωληνες φυσικου αεριου.
Περνανε οι μερες και μενω χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο.
Ετσι και σημερα για αλλη μια φορα ηρθε αδίκως ο τεχνικος σας ενω ειχα ενημερωσει απο χτες.
Τελικα τι θα γινει θα ενημερωσει κανεις Χριστιανος τον ΟΤΕ οτι ειναι καλωδιακη η βλαβη στην εισαγωγη και δεν δουλευει ΟΛΟ το καλωδιο που παει στον κατανεμητη? κανεις στην πολυκατοικια απο αλλους 2 συνδεδεμενους στην ρεγκλετα δεν εχει σταθερο!
τι θα γινει τωρα θα φαμε αλλες 6 εβδομαδες ακομα να δοκιμασουμε και τα υπολοιπα ελευθερα ζευγη που εχουν απομεινει ?

Επειδη μου ηρθε και λογαριασμος που περιλαμβανει αυτο τον μηνα ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι δεν πληρωνω απολυτως τιποτα....
αν θελετε διαχωρηστε την τηλεοραση καπως να την πληρωσω αντε και την 1η του μηνα. Δεν πληρωνω τιποτα παραπανω για υπηρεσιες που δεν εχω.
Οποτε για να πληρωθει ο λογαριασμος αναμενω το πιστωτικο και θα πληρωθει η διαφορα μονο εννοειτε.

Και υπενθυμιζω τελος και παλι οτι εχω ενημερωσει εδω για το ειδος της βλαβης απο τις 3 του μηνα!!!! και ακομα ψαχνετε τα ζευγη στον κατανεμητη!!!!!
μα τον Θεο αν δεν ειχε νομικες κυρωσεις απο τον ΟΤΕ θα πετουσα UTP απο το μπαλκονι και θα το συνδεα μονος μου!
τετοιες καθυστερησεις και τοσο μεγαλη ασυνενοησια με τον ΟΤΕ ειναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!

Forthnet.Nova.Rep1
12-06-18, 18:52
Καλησπέρα Nikiforos,

Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει λόγω του τεχνικού ζητήματος που έχει παρουσιαστεί στην τηλεφωνική σου γραμμή, καθώς και τη δυσκολία που δημιουργείται στην καθημερινή σου επικοινωνία.

Ωστόσο, θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι έχουν δρομολογηθεί όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την επίλυση του ζητήματος, σε συνεργασία με τον διαχειριστή του κεντρικού δικτύου τηλεπικοινωνιών.

Από πλευράς μας, θα θέλαμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για επίσπευση των απαιτούμενων ενεργειών και για την πορεία εξέλιξης θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου στο κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας.

Επιπλέον, είναι σημαντικό να σημειώσουμε ότι σε περίπτωση βλάβης που δεν οφείλεται σε υπαιτιότητα του συνδρομητή ή τρίτου προσώπου και οδηγούν σε διακοπή της παροχής των παρεχόμενων υπηρεσιών, και εφόσον η βλάβη υπερβαίνει το χρονικό όριο μίας εργάσιμης ημέρας από την επόμενη εργάσιμη της δήλωσης της βλάβης, υπάρχει αυτόματα ανάλογος έλεγχος πίστωσης σε επόμενο λογαριασμό.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Αλέξης, Nova Support

Nikiforos
16-06-18, 09:56
Καλημέρα, σε συνέχεια της κομμένης γραμμής από τις 2 του μήνα και επειδή έμαθα ότι άλλοι παροχοι κάνουν εκτροπή σε κινητό, θα ήθελα και εγώ να γίνει αυτό εννοείται δωρεάν, γιατί όποιος καλεί νομίζει ότι απλά δεν απαντάμε! Είναι αδιανόητο να είμαι μισό μήνα χωρίς γραμμή και να μην έχει γίνει αυτό εξαρχής. Τουλάχιστον δεν βγαίνει έστω ένα μυνημα ενημέρωσης!

Forthnet.Nova.Rep1
16-06-18, 17:12
Καλησπέρα Nikiforos,

Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε, θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με το αριθμό του κινητού τηλεφώνου που επιθυμείς να πραγματοποιηθεί η εκτροπή κλήσεων;

Αλέξης, Nova Support

Nikiforos
20-06-18, 19:02
Καλησπέρα, γράφω παλι για το θεμα αυτο γιατι αυτο που συμβαινει ειναι ΑΚΡΩΣ απαραδεκτο και ανεπιτρεπτο!
ειναι δυνατον απο τις 2 του μηνα!!! να εχει περασει μισος μηνας!!! να εχω ενημερωσει απο τις 3 του μηνα τι ακριβως φταιει και ακομα δεν εχουν γινει ενεργειες πρακτικες για την αποκατασταση της γραμμης?
στις 2 του μηνα σκαψανε τον δρομο για να βρουν τις σωληνες φυσικου αεριου να μου βαλουν παροχη, το μηχανημα χτυπησε τα καλωδια του ΟΤΕ και τα εχει σακατεψει. Ολα τα ζευγη ειναι ΑΧΡΗΣΤΑ 100%.
Εχουν ερθει ποσα διαφορετικα συνεργεια για το αεριο μεχρι που μου δωσανε κιολας στον μετρητη, ολα τα τελειωσαν στο τελος θα ερθουν οι αλλοι να κλεισουν την τρυπα και θα μεινει ετσι!
Εχουν ηδη φερει τις αμμους που θα τα καλυψουν.
Αυτο που εγινε με την συνδυαστικη την Δευτερα επρεπε να γινει απο την ΠΡΩΤΗ εβδομαδα οχι την τριτη!
Υπερβολικες καθυστερησεις συννενοησης και πληρη αδιαφορια για το πραγματικο προβλημα απο τους τεχνικους που ηρθαν εδω.
Τι να πω πραγματικα λυπαμαι που σας εμπιστευτηκα ποσα χρονια, αν ειχα ΟΤΕ θα ειχε φτιαχτει την πρωτη εβδομαδα!
δεν θα ξαναγινει το λαθος....

Επισης θεωρω ακρως απαραδεκτο να μην με ενημερωσει κανεις οτι μπορει να γινει εκτροπη κλησεων σε κινητο ενω εχω πει απο την αρχη οτι με καλουν και κανει οτι χτυπαει!!!!
δεν εχουν ολοι τα κινητα μας και εχουμε μεγαλο θεμα! πηραν αλλους για να δουν μην παθαμε τιποτα!
εχω 12 ωρες σε κινητα και προχτες εγινε αυτο επειδη ρωτησα εγω που το εμαθα απο φιλο που δουλευει στον ΟΤΕ! τι αλλο να πω....
μαλιστα ρωτησα με PM για ποιο λογο δεν ενημερωθηκα απο την αρχη και φυσικα ουδεποτε ελαβα απαντηση γιαυτο.

Τελος λεω για πολλοστη και τελευταια φορα, αν δεν εχει επισκευαστει μεχρι την Δευτερα απλωνω UTP απο οπου γουσταρω και το συνδεω μονος μου και εχω μαζι μου και τον απο πανω γιατι εχει κοπει και το δικο του!!!
και ολης της πολυκατοικιας αλλα ειναι αδεια τα διαμερισματα ή δεν εχουν σταθερο.
Δεν μου καιγεται καρφι αν ειναι παρανομο ή δεν ειναι.
Τους τα ειπαμε και στην συνδυαστικη, σημερα παει και η Τεταρτη και ακομα καμια ενεργεια στην πραξη ολο λογια και παραμυθια....
Επισης τα καλωδια εκαναν και ενα καλο μπανακι με την πλυμμηρα.
Παραθετω και 2 φωτος και τελικα εκτος την μουφα που ειναι τσακισμενα ειναι και διπλα στο τσιμεντο στο τελειωμα που φαινονται κατι που το επιβεβαιωσε και ο τεχνικος του ΟΤΕ.

ΠΙΕΣΤΕ τον ΟΤΕ να τελειωνει το σηριαλ δεν μπορουμε αλλο! ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Αν μεινουν και αλλο θα κλεισουν την τρυπα και θα φαμε αλλο μισο μηνα μεχρι να την σκαψουν παλι....Ελλας το μεγαλειο σου! :mad::mad::mad:

Forthnet.Nova.Rep1
20-06-18, 19:26
Καλησπέρα Nikiforos,

Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει λόγω του τεχνικού ζητήματος που έχει παρουσιαστεί στην τηλεφωνική σου γραμμή, καθώς και τη δυσκολία που δημιουργείται στην καθημερινή σου επικοινωνία.

Ωστόσο, καθώς σκοπός μας είναι η επίλυση των ζητημάτων που παρουσιάζονται, ώστε να παρέχουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες επικοινωνίας και ψυχαγωγίας, θέλουμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι πραγματοποιούνται όλες οι απαραίτητες ενέργειες για αποκατάσταση του ζητήματος το συντομότερο δυνατόν.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Αντώνης, Nova Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.