PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL ADSL Prices



nevian
18-06-03, 16:28
Ζήστε τον ίλιγγο των υψηλών ταχυτήτων»: Τα νέα πακέτα ADSL της HELLAS ON LINE

HOME384 HOME384family pack

HOME512 HOME512family pack

Ζήστε τον ίλιγγο των υψηλών ταχυτήτων σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές με την Hellas On Line και τα νέα πακέτα ADSL που λανσάρει, HOME384 & HOME512.

Πιο συγκεκριμένα για τους ιδιώτες που τους ενδιαφέρει η συνεχής διασύνδεση στο Internet υψηλών ταχυτήτων, η Hellas On Line λανσάρει τα νέα πακέτα ΗΟΜΕ384 & ΗΟΜΕ512 με επέκταση σε ΗΟΜΕfamily pack με επιπλέον χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

Το HOME384 παρέχει συνεχή διασύνδεση στο Internet, 24ώρες το 24ωρο σε ταχύτητες 384download/128kbps upload, με 1 email account κ.α., ενώ παρέχεται σε συνδρομή μηνιαία, 3μηνη, 6μηνη, 9μηνη, 12μηνη & 24μηνη σε τιμές €47, €136,77, €265.08, €389,16, €501.96 & €846 αντίστοιχα.

Το HOME512 αντίστοιχα τρέχει με ταχύτητες 512download/128kbps upload και παρέχεται σε συνδρομή μηνιαία 3μηνη, 6μηνη, 9μηνη, 12μηνη & 24μηνη σε τιμές €71, €206,61, €400,44, €587,88, €758,28 & €1278.

Τα ΗΟΜΕ384family pack & HOME512family pack παρέχουν 1 DNS της μορφής user@co.hol.gr, επιπλέον 2 emails, extra web space κα., ενώ παρέχονται με επιπλέον κόστος ανάλογα της συνδρομής που έχει προμηθευτεί ο πελάτης.

H Hellas On Line πρόκειται να ανακοινώσει άμεσα τα νέα πακέτα υπηρεσιών για επαγγελματίες και επιχειρήσεις, όπου εκεί θα υπάρχουν τιμές και για την υπηρεσία σύνδεσης με ταχύτητες 1024download/256upload.

Oσοι πελάτες ενδιαφέρονται να αποκτήσουν, ή να αναβαθμίσουν τη συνδρομή τους σε υπηρεσία HOME384 ή ΗΟΜΕ512 ή σε family extra pack με επιπλέον παροχές, μπορούν να επικοινωνούν από σήμερα, στα τηλέφωνα της Εταιρείας, μέσω του Call Center 210 6296300.

Μέσα από το site της Εταιρείας www.hol.gr , οι επισκέπτες έχουν πρόσβαση στο νέο online τιμοκατάλογο, στον οποίο γίνεται πλήρης παρουσίαση όλων των προϊόντων και υπηρεσιών που παρέχει η Εταιρεία.

playnet3
18-06-03, 16:32
Άντε να δούμε και απο εδώ τι θα κανουμε με τισ τιμές

nevian
18-06-03, 16:39
Το παραπάνω ήταν η επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας...

Τώρα μπορεί κάποιος να μου πει και εμένα τί είναι αυτό το ' 1 DNS της μορφής user@co.hol.gr'???

Τί ήθελε εδώ να πει ο 'ποιητής' και μπερδεύτηκε? Email Address αυτής της μορφής? FQDN με μορφή company.hol.gr?

Έχουμε από τη μια τουσ άσχεους να γράφουν στις εφημερίδες αλλά όχι και από ISP μαργαρητάρια σε επίσημες ανακοινώσεις... Έλεος...!!!

playnet3
18-06-03, 16:44
Αυτα περιέχονται στο site της HOL? (αν ναι πού γιατι δέν τα βρίσκω)

nevian
18-06-03, 16:46
To site αργουν να το ανανεώσουν... Εγώ το είδα στο: http://www.presspoint.gr/release.asp?id=28068

mechdim
18-06-03, 18:33
Ξερεις τωρα, ειναι μεγαλη εταιρια isp και δεν προλαβε να βαλει στο site της το δελτιο τυπου. :lol: :lol:
ps Με συγχωρεις για τον τονο της φωνης μου σε προηγουμενο ποστ

poussou
18-06-03, 19:00
Το ότι η HOL ΔΕΝ έδωσε πακέτο 1024 για home users , πρέπει να λέει κάτι σε όλους μας για το bandwidth που έχει στην διάθεσή της :lol: :lol: :lol:

jimsliakas
18-06-03, 20:29
Τελικα η Spark.net το θα κανει??Γινανε ρομπα οι ανθρωποι..Ψαχνανε για κοροιδα!

Gregory
19-06-03, 00:39
Το ότι η HOL ΔΕΝ έδωσε πακέτο 1024 για home users , πρέπει να λέει κάτι σε όλους μας για το bandwidth που έχει στην διάθεσή της :lol: :lol: :lol:

Τι εννοεις φιλε Pope?

st0rmrd
19-06-03, 01:07
ότι δεν έχει αρκετό bandwidth για να δώσει 1024...
δεν ξέρω αν ισχύει, γιατί δεν είχα ποτέ σύνδεση HOL αλλά η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει άλλος λόγος να μην δώσει πακέτο για 1024, γιατί από την στιγμή που κάνεις τη διασύνδεση, δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο για να έχεις 384,512,1024, κλπ. εκτώς από bandwidth...

βέβαια, υπάρχει πάντα η περίπτωση ο πρόεδρος της HOL να θεωρεί τον αριθμό 1024 γρουσουζιά... :twisted:

holy
19-06-03, 01:14
hol suckz....

holy
19-06-03, 01:15
Kai egw auti thn stigmh me hol eimai kai einai teleiws gtp eteria.. Trello packet loss.. Auto pou ennoei einai NO BAND AVAILABLE apla koita ton kormo gia to diktio me eswteriko kai me ekswteriko..

phantom
19-06-03, 01:18
βέβαια, υπάρχει πάντα η περίπτωση ο πρόεδρος της HOL να θεωρεί τον αριθμό 1024 γρουσουζιά...

Μα ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι...
Γιατί 1024 = 2 εις τη 10.
και φυσικά.... 2+ 10 = 12
κι αν προσθέσουμε και το 1 (ξέρετε.... το μακρύτερο από τα 3) που θα πάρουν όσοι άμοιροι προσπαθήσουν να βάλουν HOL ADSL: 12 + 1 = 13

και το 13 είναι αποδεδειγμένα γρουσούζικος αριθμός! :lol:
Αυτός λοιπόν είναι ο μόνος λόγος που δε δίνει η HOL 1024. Τώρα την ξέρετε όλη την αλήθεια :twisted: :wink:

Gregory
19-06-03, 09:16
ότι δεν έχει αρκετό bandwidth για να δώσει 1024...
δεν ξέρω αν ισχύει, γιατί δεν είχα ποτέ σύνδεση HOL αλλά η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει άλλος λόγος να μην δώσει πακέτο για 1024, γιατί από την στιγμή που κάνεις τη διασύνδεση, δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο για να έχεις 384,512,1024, κλπ. εκτώς από bandwidth...

βέβαια, υπάρχει πάντα η περίπτωση ο πρόεδρος της HOL να θεωρεί τον αριθμό 1024 γρουσουζιά... :twisted:

Τουλαχιστον ελπιζω να προσφερει καλες υπηρεσιες για 384 και 512 :evil:

fovos
19-06-03, 09:28
Τι λεμε ρε παιδες εδω,γυρισε ο αδερφος μου απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο την Μογγολια που ειχε παει για δουλεια(τον ειχε στειλει η εταιρεια του) και στο ξενοδοχειο ειχαν ADSL !!! και ηταν σχεδον δωρεαν!!! και που το ξερει ρωτησε τους υπαλληλους και του ειπαν και απο την εταιρεια που ειχε παει.Και καποια μερα ενω ηταν στο ξενοδοχειο τον πηραν τηλ. απο τον ISP και του ζητησαν συγγωμη γιατι ειχαν καποιο προβλημα με την ADSL και του ειπαν να χρησημοποιηση ISDN εαν θελει.Τι λεμε εμεις εδω ακομα και στην Μογγολια εχουν καλυτερες και πιο φνηνες υπηρεσιες!!!!! ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!

psymaster
19-06-03, 10:50
Τι λεμε ρε παιδες εδω,γυρισε ο αδερφος μου απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο την Μογγολια που ειχε παει για δουλεια(τον ειχε στειλει η εταιρεια του) και στο ξενοδοχειο ειχαν ADSL !!! και ηταν σχεδον δωρεαν!!! και που το ξερει ρωτησε τους υπαλληλους και του ειπαν και απο την εταιρεια που ειχε παει.Και καποια μερα ενω ηταν στο ξενοδοχειο τον πηραν τηλ. απο τον ISP και του ζητησαν συγγωμη γιατι ειχαν καποιο προβλημα με την ADSL και του ειπαν να χρησημοποιηση ISDN εαν θελει.Τι λεμε εμεις εδω ακομα και στην Μογγολια εχουν καλυτερες και πιο φνηνες υπηρεσιες!!!!! ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!

Τρομερο... Πραγματικα ειμαστε πολυ ξεφτίλες.

Gregory
19-06-03, 11:18
Τι λεμε ρε παιδες εδω,γυρισε ο αδερφος μου απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο την Μογγολια που ειχε παει για δουλεια(τον ειχε στειλει η εταιρεια του) και στο ξενοδοχειο ειχαν ADSL !!! και ηταν σχεδον δωρεαν!!! και που το ξερει ρωτησε τους υπαλληλους και του ειπαν και απο την εταιρεια που ειχε παει.Και καποια μερα ενω ηταν στο ξενοδοχειο τον πηραν τηλ. απο τον ISP και του ζητησαν συγγωμη γιατι ειχαν καποιο προβλημα με την ADSL και του ειπαν να χρησημοποιηση ISDN εαν θελει.Τι λεμε εμεις εδω ακομα και στην Μογγολια εχουν καλυτερες και πιο φνηνες υπηρεσιες!!!!! ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!

Να δω ΠΟΤΕ θα παμε λιγο μπροστα στο θεμα ιντερνετ εδω στην Ελλαδα :roll:

mprizes45
19-06-03, 11:39
Τι λεμε ρε παιδες εδω,γυρισε ο αδερφος μου απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο την Μογγολια που ειχε παει για δουλεια(τον ειχε στειλει η εταιρεια του) και στο ξενοδοχειο ειχαν ADSL !!! και ηταν σχεδον δωρεαν!!! και που το ξερει ρωτησε τους υπαλληλους και του ειπαν και απο την εταιρεια που ειχε παει.Και καποια μερα ενω ηταν στο ξενοδοχειο τον πηραν τηλ. απο τον ISP και του ζητησαν συγγωμη γιατι ειχαν καποιο προβλημα με την ADSL και του ειπαν να χρησημοποιηση ISDN εαν θελει.Τι λεμε εμεις εδω ακομα και στην Μογγολια εχουν καλυτερες και πιο φνηνες υπηρεσιες!!!!! ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!

Να δω ΠΟΤΕ θα παμε λιγο μπροστα στο θεμα ιντερνετ εδω στην Ελλαδα :roll:

Εύκολη απάντηση: πΟΤΕ :(

GnG
19-06-03, 12:44
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???

mprizes45
19-06-03, 13:38
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???

Για τον ίδιο λόγο που διαβάζουμε αρνητικά σχόλια για την ΟΤΕΝΕΤ. Και εγώ είμαι ικανοποιημένος [κακώς, γιατί πρέπει κάποιος να μην ικανοποιείται με αυτά που του δίνουν, και να ζητά πάντα το καλύτερο] με λιγότερα από το δικό σου. Με μια dial up ~56 Kb/s, σκοτίστηκα για ping γιατί δεν παίζω τέτοιου είδους games [μόνο τάβλι & σκάκι], για κατέβασμα ε! ρεκόρ :?: κάνω με 2 με σπάνιο 3,4 [τώρα μάλιστα].

Αν υπάρχουν ένας ή δύο άντε τρεις χρήστες όλων των παροχών ιντερνέτ ικανοποιημένοι δεν σημαίνει πως οι παροχείς κάνουν καλά την δουλειά τους, χρεώνουν καλά τις υπηρεσίες τους, και δεν πρέπει όλοι μαζί να φωνάζουμε για καλύτερα, φτηνότερα, και γρηγορότερα. [ολυμπιακά ιδεώδη χεχεχεε].

Για αυτό υπάρχει κι αυτό το site. :D :D :D

GnG
19-06-03, 13:52
Οταν λέω οτι δεν έχω παράπονο εννοώ οτι σε σχέση με άλλους isp που έιχα παλαιότερα.Τώρα το θέμα ικανοποιημένος για τις υπηρεσίες γενικά που μου παρέχονται και το πόσο πληρώνω γι΄αυτές ειναι μια άλλη μεγάλη ιστορία...

gan33
19-06-03, 13:54
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???
Στη HOL είμαι συνδρομητής πάνω από 2.5 χρόνια. Το σημείο σταθμός στην ιστορία της εταιρείας είναι η εξαγορά της από τη eurobank.

Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι, μόλις πατούσα το connect έμπαινε ΠΑΝΤΑ με την πρώτη!
Οτιδήποτε κι αν έκανα download το κατέβαζε με καταπληκτική ταχύτητα! Αξιοποιούσα κάθε bit της σύνδεσής μου!

Από το καλοκαίρι του 2002 τώρα, άρχισε να μην συνδέεται με την πρώτη προσπάθεια, αλλά πολλές φορές με την πέμπτη-έκτη, να κόβεται η σύνδεση και όσον αφορά στην ταχύτητα, τις περισσότερες φορές μου φαίνεται σα να έχω 9600 modem (όταν κατεβάζει και δεν χρειάζεται refresh η σελίδα για να ξαναθυμηθεί τί του ζήτησα...)

Επειδή μπαίνω και μέσω NTUA και otenet μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως φταίει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ η hol!!!

Μια φορά πάντως η eurobank έκανε το θαύμα της! Κρίμα γιατί πραγματικά είχε πολύ καλές υπηρεσίες... Τώρα όμως είναι ΑΙΣΧΟΣ!!! ΜΑΚΡΙΑ!!!

Gregory
19-06-03, 13:54
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???

Προφανως θα μιλας για ελληνικους servers... Προσωπικα δεν εχω βαλει Hol αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια.

GnG
19-06-03, 14:04
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???

Προφανως θα μιλας για ελληνικους servers... Προσωπικα δεν εχω βαλει Hol αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια.

Ναι μιλάω για ελληνικούς servers..gamecity και thegame.

playnet3
19-06-03, 14:56
tha ithela na kanw mia erwtisi.an paw kai valw grammi ADSL apo ton OTE, kai den parw sindesi ADSL apo kanenan ISP kai kratisw tin ISDN.kerdizw tipota i oxi(diladi tha exw ipsiloteres taxitites gia paradeigma?)

johnnyhandsome
19-06-03, 15:00
tha ithela na kanw mia erwtisi.an paw kai valw grammi ADSL apo ton OTE, kai den parw sindesi ADSL apo kanenan ISP kai kratisw tin ISDN.kerdizw tipota i oxi(diladi tha exw ipsiloteres taxitites gia paradeigma?)

kerdizeis mia thesi stous evergetes tou ote.

mprizes45
19-06-03, 15:30
tha ithela na kanw mia erwtisi.an paw kai valw grammi ADSL apo ton OTE, kai den parw sindesi ADSL apo kanenan ISP kai kratisw tin ISDN.kerdizw tipota i oxi(diladi tha exw ipsiloteres taxitites gia paradeigma?)

kerdizeis mia thesi stous evergetes tou ote.

Σκέψου αν το κάνουν αυτό 10 άτομα. Για πρώτο μήνα ο ΟΤΕ θα έχει πάνω κάτω 5.000 Ε. Και μετά 500 Ε κάθε μήνα από αυτά 10 άτομα.

Δεν τα δίνεις παιδί μου στους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα , που προσφέρουν και έργο??????????

holy
19-06-03, 16:07
Sto eksoteriko ta pings einai A I S X R A to idio kai ths otenet.. Mono forthnet rul0z kai sou milaei kapoios pouexei edw kai 2 xronia hol/otenet/forth..

Kai na enimerwsw opoios den to kserei h gamecity oi server ths DEN exoun p2p me thn forthnet pou simenei oti opoios thelei na paizei sto eksoteriko me ena sebasto ping opote anagkastei na parei forth tha prepei na apoxerethsei tous server ths gamecity.........!

Pali kala pou iparxei kai i www.gnet.gr pou einai sikwmenh sthn forthnet gia osous exoun forth opote tsekarete kai edw http://zeroteam.gnet.gr kai deite touss erver ths gnet... Ousttttttt acn;)

cyborg
22-08-03, 21:44
Εχω ακούσει απο πολλούς να μην λένε και τα καλύτερα λόγια για την hol η μάλλον να λένε τα χειρότερα.Είμαι κάτοχος μιας ISDN 64 hol την οποία την χρησιμοποιώ για online gaming και συγκεκριμένα για counterstrike και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο.Τα ping μου παίζουν απο 50-80 με netmod ,καθόλου άσχημα κατα την γνώμη μου.Το download μου απο 6.5-8 kb/s.Γιατί όλα αυτά για την hol???
Στη HOL είμαι συνδρομητής πάνω από 2.5 χρόνια. Το σημείο σταθμός στην ιστορία της εταιρείας είναι η εξαγορά της από τη eurobank.

Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι, μόλις πατούσα το connect έμπαινε ΠΑΝΤΑ με την πρώτη!
Οτιδήποτε κι αν έκανα download το κατέβαζε με καταπληκτική ταχύτητα! Αξιοποιούσα κάθε bit της σύνδεσής μου!

Από το καλοκαίρι του 2002 τώρα, άρχισε να μην συνδέεται με την πρώτη προσπάθεια, αλλά πολλές φορές με την πέμπτη-έκτη, να κόβεται η σύνδεση και όσον αφορά στην ταχύτητα, τις περισσότερες φορές μου φαίνεται σα να έχω 9600 modem (όταν κατεβάζει και δεν χρειάζεται refresh η σελίδα για να ξαναθυμηθεί τί του ζήτησα...)

Επειδή μπαίνω και μέσω NTUA και otenet μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως φταίει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ η hol!!!

Μια φορά πάντως η eurobank έκανε το θαύμα της! Κρίμα γιατί πραγματικά είχε πολύ καλές υπηρεσίες... Τώρα όμως είναι ΑΙΣΧΟΣ!!! ΜΑΚΡΙΑ!!!


Εγώ γράφτηκα πρόσφατα στην HOL για την 384/128 και δυστυχώς δεν έχω καθόλου καλές ταχύτητες. Οι ιστοσελίδες κατεβαίνουν μεν σχεδόν αμέσως, αλλά κυρίως στα παιχνίδια και πολύ λιγότερο στα p2p υπάρχει ένα σχετικό πρόβλημα.

Συγκεκριμένα στα παιχνίδια, από νωρίς το απόγευμα και μετά, έχω τεράστιο lag (πχ. στο CS στους ελληνικούς servers, το ping είναι μεταξύ 150 και 400 (με 400 το μεγαλύτερο), ενώ πολλές φορές με πετάει έξω λόγω lag). Γενικά στα παιχνίδια, τις βραδινές ώρες, πιάνω πολύ κατώτερες ταχύτητες από την 56άρα που είχα.
Αντίθετα τα πρωινά και γενικά διάφορες ώρες μη αιχμής, καταλαβαίνω επιτέλους την ταχύτητα (πχ. στο CS το ping είναι 45-75).

Ίσως να φταίει η περιοχή που μένω ή η ποιότητα των γραμμών εδώ, πάντως κι εγώ, άμα λήξει η συνδρομή, σκέφτομαι να κοιτάξω για άλλο ISP...

Dionyssios
29-08-03, 16:12
Παιδια ειμαι νεος στο σαιτ. Μολις εβαλα Adsl και παροχεας μου ειναι η HOL... Διαβασα πολυ αρνητικα σχολια αλλα εγω δεν εχω, για την ωρα, παραπονο... Και το Web ειναι πολυ γρηγορο (700kbps) και το p2p και γενικα οτι εχω δοκιμασει... Τωρα θα ηθελα να ηταν πραγματικα 1024 αλλα στην Ελλαδα ημαστε...

bond
29-08-03, 18:00
Διαβασα πολυ αρνητικα σχολια αλλα εγω δεν εχω, για την ωρα, παραπονο... Και το Web ειναι πολυ γρηγορο (700kbps) και το p2p και γενικα οτι εχω δοκιμασει... Τωρα θα ηθελα να ηταν πραγματικα 1024 αλλα στην Ελλαδα ημαστε...

Δηλαδή πότε θα είχες παράπονο; Πιάνεις μέγιστο 700 σε 1024 και δεν έχεις παράπονο; Έχεις τουλάχιστον μετρήσει που είναι το πρόβλημα; Στην γραμμή του ΟΤΕ ή στην HOL;

poussou
29-08-03, 21:14
Περίμενε λίγο καιρό και θα καταλάβεις τι ενοούν οι περισσότεροι...Εγώ έχω σχεδόν 2 σρόνια στην HOL και δεν μπορώ να καταλάβω πώς έκανα την ΜΑΛΑΚΙΑ και ανανέωσα την συνδρομή μου την τελευταία φορά.Απλά με καλή πίστη είπα να τους δώσω άλλη μια ευκαιρία.Τώρα απλά περιμένω με αγωνία να τελειώσει η συνδρομή μου για να τους στείλω στο διάολο.Να φανταστείς ότι πλέον για online gaming βολεύομαι με κάρτες ACN και FORTHNET!!!Νομίζω οτι αυτό τα λέει όλα για ένα συμβόλαιο 128Kbps ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ!!!!!!!

tolisp
29-09-03, 22:28
Eimai sindromitis tis HOL kapou 7 xronia... pote ma pote den eixa kapoio problima... panta sindesi me tin prwti, kanena disconnect, fobero support (ta atoma kseroun ti lene) kai oi taxitites oi pio psiles apo opoiondipote ISP kai an sigkrina (mporeite na deite kai to test mou sto speedmeter sta 128K i HOL einai no1 me 121.4 Kbps!!!)
To mistiko einai oti panta eixa ta kalitera modems eite itan to 14.4 tis Supra (tote) eite to Fritz twra kai panta me SWSTES rithmiseis... den kserw gia ping kai gaming giati den exw asxolithei alla gia oles tis alles xriseis i HOL einai makran i pio grigori apo tous ISPs tis Athinas... Thimamai palia osoi kanane parapona oti den sindeontai me tin prwti i oti exoun sixna disconnect eixan modem US robotics i Crypto... eimai 100% sigouros pleon oti ekei ofeiletai kai i diafora.
Aftin tin bdomada kanw anabathmisi se aDSL 384 kai tha sas pw gnwmi alla den fantazomai na diaferei apo aftin pou exw simera:)
Den prospathw na peisw kanenan... allwste ligo me endiaferei apla mou kanei entipwsi to poses kakies abasimes legontai gia tin HOL se 1-2 sites kai sinithws apo ta idia 5-10 atoma pou amfiballw an exoun kanei pote ton kopo na paroun demo kai na sigkrinoun... anarwtiemai to giati ;) 8)

gan33
30-09-03, 00:54
1. "pote ma pote den eixa kapoio problima..."
2. "panta sindesi me tin prwti"
3. "kanena disconnect"
4. "fobero support (ta atoma kseroun ti lene)"
5. "kai oi taxitites oi pio psiles apo opoiondipote ISP"

Είσαι ΤΟΣΟ υπερβολικός, που θα έλεγα ότι κάνεις πλάκα αν δεν ήξερα τα πολυάριθμα μηνύματα που γράφεις καιρό τώρα για το πόσο "κορυφαία" είναι η HOL και πόσο άσχετοι και άχρηστοι είναι όσοι έχουν παράπονα.

"To mistiko einai oti panta eixa ta kalitera modems..."
Εμείς οι φτωχοί την πατήσαμε με τα σαράβαλα.

"kai panta me SWSTES rithmiseis"
Βέβαια, εμείς δεν μπορούσαμε να ρυθμίσουμε ένα modem...

"Thimamai palia osoi kanane parapona oti den sindeontai me tin prwti i oti exoun sixna disconnect eixan modem US robotics i Crypto... eimai 100% sigouros pleon oti ekei ofeiletai kai i diafora."
Δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι όλοι οι "κακοί" λένε πως η HOL ήταν καταπληκτικός παροχέας μέχρι που την αγόρασε η eurobank! Μετά άρχισαν τα προβλήματα!!! Τί λες, μετά τη eurobank να πουλήσαμε όλοι τα Fritz και να αγοράσαμε US Robotics για να μπορούμε να γκρινιάζουμε;

"Den prospathw na peisw kanenan..."
Μας έπεισες ήδη, αλλά για άλλο πράγμα...

"allwste ligo me endiaferei apla mou kanei entipwsi to poses kakies abasimes legontai gia tin HOL se 1-2 sites kai sinithws apo ta idia 5-10 atoma pou amfiballw an exoun kanei pote ton kopo na paroun demo kai na sigkrinoun... anarwtiemai to giati ;) "
Είσαι απίστευτος!!! Έχουμε φτιάξει ένα team από κακόβουλους ανθρώπους και αποφασίσαμε να κυνηγήσουμε την άμοιρη τη HOL!!
Προσπαθείς να παίξεις με τη νοημοσύνη των άλλων ξεχωρίζοντας ως αντικοινωνική ομάδα τα άτομα που εκφράζουν τα παράπονα/προβλήματά τους;;; Η κοροϊδία σου δεν έχει όρια. Κουτόχορτο νομίζεις τρώνε σε αυτό το σίτε;

Θεώρησε τον εαυτό σου τυχερό που δεν έχεις πρόβλημα με τη HOL (αφού έτσι ισχυρίζεσαι) και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου τί σύνδεση έχεις και αν είναι γρήγορη.
Είναι όμως καιρός να καταλάβεις ότι δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσβάλλεις όλους όσους έχουν/είχαν πρόβλημα με τη HOL και να πάψεις να την υπερασπίζεις με αυτό τον άνανδρο και αισχρό τρόπο σε όλα τα forum.
Γιατί δεν βλέπεις πόσοι (δεν) ασχολούνται τελικά με τη HOL. Το αποτέλεσμα μετράει.

Υ.Γ. Ας τελειώσει εδώ σε παρακαλώ γιατί προσπάθησε να καταλάβεις ότι μπαίνω στον κόπο να γράψω όλα αυτά ακριβώς γιατί είμαι έντονα ενοχλημένος από το συγκεκριμένο παροχέα. Εσύ έχεις προφανώς τους λόγους σου, οι υπόλοιποι δεν σου φταίνε σε τίποτα.

Λευτέρης

tolisp
30-09-03, 02:12
File "Lefteri" i apantisi sou deixnei toulaxiston proswpiki empatheia... toso pou arxizw na anarwtiemai an ontws einai 5-10 atoma i to idio me diaforetika names...
Tis apodeikseis tis blepeis sto speedmeter aftou tou site... mporeis na tis deis kai esi kai opoiosdipote allos kaloboulos mpei ston kopo na parei ena demo...apo ekei kai pera dikaiousai na eisai "aganaktismenos politis" me opoia simasia exei aftos o oros stin ellada...

tolisp
30-09-03, 02:22
Na kanw kai paste apo tin simerini metrisi (deftera 29/9/2003 ligo meta tis 10 to bradi malista pou mpainoun oi pio polloi logw xrewsis epak) gia na min diskolebetai opoios endiaferetai na dei ta test :twisted:

OTEnet
(Μέσος Όρος από 6 Δείγματα)
105.55 Kbps

FORTHnet
(Μέσος Όρος από 4 Δείγματα)
99.53 Kbps

H.O.L.
(Μέσος Όρος από 1 Δείγματα)
121.4 Kbps

A.C.N.
(Μέσος Όρος από 3 Δείγματα)
111.7 Kbps

Tellas
(Μέσος Όρος από 6 Δείγματα)
96.43 Kbps

Vivodi
(Μέσος Όρος από 2 Δείγματα)
98.65 Kbps

SPARKnet
(Μέσος Όρος από 1 Δείγματα)
117.7 Kbps

chatasos
30-09-03, 09:18
Οι μετρήσεις αφορούν http traffic?
Αν δεν κάνω λάθος η HOL χρησιμοποιεί transparent proxy οπότε είναι λογικό να "φαίνεται" γρήγορη.

tolisp
01-10-03, 00:03
To paste einai apo to "speedmeter" aftou edw tou site...

georgeavgouleas
24-10-03, 02:35
Ke pali proti i HOL. Aman pia. To varethika afto to pragma re si tolisp. Kseris e, se proigoumeno forum, ipa oti exoume polla kina, alla edo tha sta xalaso ligo!!
Tha ertho ligaki adipalos sou!! Na doume ke tin alli plevra. Den rotisa edometaksi ton BB, ke mou dimiourgithike ke to provlima, to opio meriki mou to xtipane oli tin ora!!! :mrgreen:

nevian
24-10-03, 19:02
Εγώ ήμουν συνδρομητής της HOL για αρκετούς μήνες με ISDN 128 και Static IP και εκτός από τα μαλλιοκέφαλά μου που πλήρωνα για τη συνδρομή (αν και ήταν στο συγκεκριμένο πακέτο η πιο φτηνή τότε) η ταχύτητα ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! Τόσο που ορισμένες φορές για να μπορέσω να τελειώσω σε μια μέρα τη δουλειά μου γύρναγα σε Dial-Up μρ το 56άρι το modem και 'κάρτο-Internet'!!!!

Για μένα η HOL έχει τελειώσει ως εταιρία και αυτό δεν είναι 'εμπάθεια' αλλά επιλογή!!!

gan33
24-10-03, 23:39
Ρε nevian, όρεξη έχεις κι εσύ... δεν καταλαβαίνεις ότι ακόμη κι αν είναι άλλο άτομο, έχει κι αυτός "δωρεάν σύνδεση";
Κρίμα ρε παιδιά, δεν βλέπετε ότι τελικά κάνετε χειρότερη δυσφήμιση στην εταιρεία;

sdikr
25-10-03, 06:29
Ειχα και εγω για ενα χρονο HOL , πριν την παρει η eurobank , αρκετα καλη, πολυ καλο support. τους ειχα στειλει email για καποιο προβλημα και με ψαχναν σε κινητα και σταθερα για να το λυσουμε, ετυχα ομως να ειμαι πανω στην εξαγορα της απο την eurobank και εκει αρχισε να μου τα χαλαει πολυ.
Το μπορει να μου δωσει "δωρεαν" συνδεση μεταπωλητη τι να το κανω οταν μετα ο πελατης εμενα θα αρχισει να με περνει τηλεφωνο (διοτι δεν μπορει να πιασει γραμμη με hol, τι να τον παρουν τηλεφωνο επειδη εστειλε email?) . θα του δωσω forthnet, otenet, acn. κυριως otenet , acn διοτι ειναι ευκολοτερο να κανεις την συνδεση και ανανεωση (οσοι στο επαγγελμα γνωριζουν).

Καθως επισης ειναι μια απο τις εταιριες που δυστηχως εδω και πολυ καιρο δεν εχει κανει καμια αναβαθμιση στο bandwidth της, εσωτερικου και εξωτερικου.
Φιλικα

OTEtzis
25-10-03, 19:33
οτι "αγγίζει" η eurobank καταστρεφεται.
Θυμαται κανενας την ΑΨΟΓΗ τραπεζα εργασίας;

lexios
16-01-04, 05:05
Τι λεμε ρε παιδες εδω,γυρισε ο αδερφος μου απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο την Μογγολια που ειχε παει για δουλεια(τον ειχε στειλει η εταιρεια του) και στο ξενοδοχειο ειχαν ADSL !!! και ηταν σχεδον δωρεαν!!! και που το ξερει ρωτησε τους υπαλληλους και του ειπαν και απο την εταιρεια που ειχε παει.Και καποια μερα ενω ηταν στο ξενοδοχειο τον πηραν τηλ. απο τον ISP και του ζητησαν συγγωμη γιατι ειχαν καποιο προβλημα με την ADSL και του ειπαν να χρησημοποιηση ISDN εαν θελει.Τι λεμε εμεις εδω ακομα και στην Μογγολια εχουν καλυτερες και πιο φνηνες υπηρεσιες!!!!! ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!

Αυτο δεν το πιστευω... ψιλοπαραμυθακι μου φαινεται. Για ριξτε μια ματια online για το τι εστι Μογγολια οικονομικα και internetika.

Μη λεμε και οτι μας κατεβει ρε παιδια. Καλη η γκρινια αλλα η επικοδομιτικη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.