PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή ISDN σε VOIP (νέα τεχνολογία)



nongrata
10-06-18, 12:13
Έχω ISDN με 3 MSN και το κεφαλικό. Συνολικά 4 νούμερα. Ένα για το σπίτι, ένα επαγγελματικό δικό μου ένα επαγγελματικό του αδερφού μου κι ένα για FAX.
Από router χρησιμοποιώ fritz!box 7170. Η συνδεσμολογία έχει ως εξής. Το FAX φεύγει από το κουτί τις ISDN, και τα τρία νούμερα που είναι για ομιλία φεύγουν από το fritz!box 7170, το οποίο έχει τρεις εξόδους.
Μου τηλ από τον ΟΤΕ για να αλλάξω τεχνολογία. Τους ρώτησα πως θα γίνει τι router θα μου φέρουν και πόσες εξόδους για τηλεφωνία και FAX θα έχει ο router και δεν ήξεραν να μου πουν. Θα έρθει λένε ο τεχνικός. Το μόνο που μου είπαν είναι ότι ο router έχει 4 εξόδους 2 αναλογικές και δυο ψηφιακές.
Ξέρει κανείς τι router δίνει ο ΟΤΕ; Θα μπορέσει να με καλύψει χωρίς επιπλέον έξοδα, όπως τα έχω τώρα ή θα πρέπει να αλλάξω συσκευές;
Να προχωρήσω στην αλλαγή ή να περιμένω;

sdikr
10-06-18, 13:00
Το Oxygen που θα σου φέρουν, λίγο πολύ είναι σαν το Nt Που έχεις τώρα για την Isdn, στην μια αναλογική που έχει θα βάλεις το φαξ και στις bri θα το δώσεις στο fritz.

Προσωπικά θα τους έλεγα πως όχι δεν θέλω να κάνω την αλλαγή, αν θα δείς το φόρουμ υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα με το Oxygen

redcom7
21-07-18, 10:16
Το Oxygen που θα σου φέρουν, λίγο πολύ είναι σαν το Nt Που έχεις τώρα για την Isdn, στην μια αναλογική που έχει θα βάλεις το φαξ και στις bri θα το δώσεις στο fritz.

Προσωπικά θα τους έλεγα πως όχι δεν θέλω να κάνω την αλλαγή, αν θα δείς το φόρουμ υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα με το Oxygen

μπορεις να μην δεχτεις την αλλαγη ??? εμενα μου ειπαν οτι σε δυο μηνες θα ειναι ολα τα αλλα down και θα δουλευουν μονο τα voip...

sdikr
21-07-18, 12:13
μπορεις να μην δεχτεις την αλλαγη ??? εμενα μου ειπαν οτι σε δυο μηνες θα ειναι ολα τα αλλα down και θα δουλευουν μονο τα voip...

Κάποια στιγμή ναι θα τα αλλάξουν όλα, μέχρι τότε όμως μπορείς να ζητήσεις να μην στο αλλάξουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.