PDA

Επιστροφή στο Forum : Επισκεψη τεχνικού Nova



nodasz
15-06-18, 19:30
Σήμερα στις 6 το απόγευμα είχα ραντεβου με τεχνικό της Nova στο σπίτι να ελέγξει την εγκατάσταση της δορυφορικης. Ραντεβου που κλειστηκε δυσκολα γιατι με τις ωρες που δουλευουμε ολοι δεν γινεται να μπορουμε παντα. Παίρνω αδεια απο τη δουλεια , τρεχω να ειμαι 5.30 τουλαχιστον σπιτι για σιγουρια και .... ναι , 7.30 και δεν ηρθε ακομα και προφανως δεν θα φανει. Ουτε ενα τηλεφωνο βρε ανθρωποι της Nova να ενημερωσετε ... κριμα. Και ανανεωσα πριν λιγες μερες. Κριμα. Και ζηταγαν και τραντα τοσα ευρω για επισκεψη του τεχνικου , κανει δεν κανει δουλεια. Τωρα που δεν ηρθε ποσα πρεπει να ζητησω εγω που παρατησα τη δουλεια μου για να ειμαι σπίτι ?

Νεο: ακριβως 4 λεπτα μετα τη δημοσιευση πηρε τηλεφωνο ο τεχνικος , ζητησε συγνωμη για την καθυστερηση και ειπε οτι θα ειναι εδω σε 5 λεπτα. Λετε να φταιει το post ?

giorgiosgr
15-06-18, 19:50
Για τη δορυφορικη νομιζω οτι οι τεχνικοι ειναι περισσοτερο συνεργατες που εχουν μαγαζι ηλεκτρονικων κτλ και οχι απ'ευθειας εργαζομενοι της nova.
Επισης γραφεις στο νημα για adsl, το νημα για δορυφορικη ειναι αλλο, που τωρα δεν το βρισκω :rofl:

nodasz
16-06-18, 17:49
Για τη δορυφορικη νομιζω οτι οι τεχνικοι ειναι περισσοτερο συνεργατες που εχουν μαγαζι ηλεκτρονικων κτλ και οχι απ'ευθειας εργαζομενοι της nova.
Επισης γραφεις στο νημα για adsl, το νημα για δορυφορικη ειναι αλλο, που τωρα δεν το βρισκω :rofl:

Κατ αρχην , συγνωμη αν γραφω σε λαθος νημα , αν χρειαζεται καποιος Moderator ας μεταφερει το thread.
Οντως ο τεχνικος ηταν απο συνεργαζομενη εταιρεια , ευγενεστατος και το προβλημα λυθηκε. Αυτο ομως δεν αλλαζει οτι ηρθε με δυο ωρες καθυστερηση , ουτε οτι στη Novα αντανακλα η αρνητικη γνωμη απο την καθυστερηση του και την ελλειψη ενημερωσης για αυτη. Οταν μια εταιρεια δινει αλλου καποιες εργασιες διατηρει ακεραια την ευθυνη απεναντι στον τελικο καταναλωτη για οτι συμβει .

Nikiforos
20-06-18, 19:08
καλησπέρα, αν θες μπορεις να πεις τι προβλημα εχεις με την δορυφορικη?

nodasz
22-06-18, 20:32
Χαμηλη ένταση σηματος που σε μερικα καναλια ηταν και 0 (arthd , euronews κα). Οφειλοταν σε καποιες κακες συνδεσμολογιες που ειχαν γινει απο τον αρχικο εγκαταστατη της Nova (πριν απο χρονια , ενταξει εγω φταιω που το αμελησα αλλα τα καναλια που με ενδιεφεραν τα εβλεπα ) Διορθωθηκαν ολα τωρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.