PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote και πρωτοφανής έλλειψη nano sims!



darkmoon
19-06-18, 13:07
Παιδιά προσπαθώ από χθες στην πόλη της Λάρισας να βρω nano-sim cosmote και μου είπανε σήμερα στα κεντρικά τους γραφεία ότι υπάρχει έλλειψη παντού και να περάσω από την Πέμπτη!
Γνωρίζει κανείς περισσότερα για αυτό το θέμα;
Είναι δυνατόν ολόκληρη cosmote να ξεμένει από sims για εβδομάδες;
Ευχαριστώ.

griniaris
19-06-18, 13:24
Παιδιά προσπαθώ από χθες στην πόλη της Λάρισας να βρω nano-sim cosmote και μου είπανε σήμερα στα κεντρικά τους γραφεία ότι υπάρχει έλλειψη παντού και να περάσω από την Πέμπτη!
Γνωρίζει κανείς περισσότερα για αυτό το θέμα;
Είναι δυνατόν ολόκληρη cosmote να ξεμένει από sims για εβδομάδες;
Ευχαριστώ.

Απο χτες (Δευτερα) μεχρι την Πεμπτη εγω μετραω 3 εργασιμες. Που ειναι οι βδομαδες?

Οσο για το "ολοκληρη cosmote" ... μην ξεχνας οτι ειναι μεμονομενα καταστηματα. Λειτουργουν ανεξαρτητα παρολο που ανηκουν σε μεγαλη εταιρεια.

Το οτι ξεμεινανε απο NANO sim μπορει να τυχει. Δεν μπορει να υπολογισει η καθε εταιρεια αν θα γινει αγορα 10 ή 10.000 καρτων σε μια εβδομαδα σε μια πολη. Ποσες να εχει αποθεμα και να τις stock-αρει στην Λαρισα και ποσες σε καθε πολη της Ελλαδος?

Εφοσον υπαρχει ελλειψη μεχρι να περαστει στο συστημα, να αποσταλλουν απο την αποθηκη, να παραδοθουν, να καταχωρηθουν και να γινουν διαθεσιμες στον πελατη, χρειαζονται καποιες εργασιμες.

Οκ καταλαβαινω ειναι λιγο περιεργο.. αλλα μπορει να τυχει. Και στην Αθηνα εχει τυχει αυτο σε καταστημα vodafone και νανανε 2 εργασιμες μεχρι να φερουν.

Λιγο υπομονη.

darkmoon
19-06-18, 13:33
Μα εδώ δεν λέμε για μεμονομένο κατάστημα.
Μιλάμε για ολόκληρη την πόλη!
Συγκεκριμένα χθες πήγα σε όλα τα καταστήματα cosmote και Γερμανός!
Σήμερα πήγα ένα Γερμανός και στα κεντρικά της Cosmote!

sdikr
19-06-18, 13:58
Μα εδώ δεν λέμε για μεμονομένο κατάστημα.
Μιλάμε για ολόκληρη την πόλη!
Συγκεκριμένα χθες πήγα σε όλα τα καταστήματα cosmote και Γερμανός!
Σήμερα πήγα ένα Γερμανός και στα κεντρικά της Cosmote!


Αν πήγες εχτές σε όλα τα καταστήματα Cosmote Και Γερμάνος πως πήγες και σήμερα σε κάποια; :p

darkmoon
19-06-18, 14:00
Αν πήγες εχτές σε όλα τα καταστήματα Cosmote Και Γερμάνος πως πήγες και σήμερα σε κάποια; :p

Πήγα να δω αν είχαν φέρει nano κάρτες!
Που είναι το περίεργο;

gravis
19-06-18, 21:10
Πήγα να δω αν είχαν φέρει nano κάρτες!
Που είναι το περίεργο;

Βασικά η cosmote φέρνει πλεον multisim, δηλαδη κανονική sim και σπάει μέχρι και νανο. Θες να πεις οτι δεν υπάρχει καθόλου sim?

darkmoon
19-06-18, 23:51
Βασικά η cosmote φέρνει πλεον multisim, δηλαδη κανονική sim και σπάει μέχρι και νανο. Θες να πεις οτι δεν υπάρχει καθόλου sim?

Από Πέμπτη μου είπανε τώρα.
Αυτό είναι για ποστάρισμα στο reddit.com μιλάμε.
Η τηλεπικοινωνιακός leader της χώρας έχει ξεμείνει από sims!
LOOOL

@ ADSLgr.com All rights reserved.