PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια



katerinaendo
09-06-07, 21:38
λοιπον συνδεομαι με modem sagem800fast, κ η ταχυτητα μου ειναι 768-adsl. εχουν ερ8ει 3φορες απο τον οτε στο σπιτι μου,με πηραν τηλεφωνο κ μου ειπαν πως η γραμμη μου ειναι οκ. μαλιστα κατεβασα τα καινουρια driver απο την ιστιοσελια του οτε οπως μου ειπε ο τεχνικος αλλα το προβλημα παραμενει! ανα 1 ωρα αποσυνδεομαι....

Νικαετός
10-06-07, 01:04
Κατερίνα, η καλύτερη λύση είναι να πετάξεις το modem και να αγοράσεις με την πρώτη ευκαιρία ένα αξιοπρεπές ethernet modem/router. Τα προβλήματα με τα USB μόντεμ, είναι πολλά και ελάχιστοι χρήστες δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα. ;)

DrDSL
10-06-07, 12:37
λοιπον συνδεομαι με modem sagem800fast, κ η ταχυτητα μου ειναι 768-adsl. εχουν ερ8ει 3φορες απο τον οτε στο σπιτι μου,με πηραν τηλεφωνο κ μου ειπαν πως η γραμμη μου ειναι οκ. μαλιστα κατεβασα τα καινουρια driver απο την ιστιοσελια του οτε οπως μου ειπε ο τεχνικος αλλα το προβλημα παραμενει! ανα 1 ωρα αποσυνδεομαι....
Όπως λέει κι ο Νικαετός, αντικατέστησε το USB modem με ένα router και θα είσαι ΟΚ. Θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με την OTEnet και να τους ζητήσεις να σου στείλουν ένα δωρεάν. Εξήγησέ τους το πρόβλημα και πες ότι θέλεις ένα router για δοκιμή. Εγώ με το SAGEM F@st 1500WG που δίνουν από OTEnet είμαι μια χαρά και υποστηρίζει και ADSL2+ (μέχρι 24 Mbps) αν ποτέ βάλεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.