PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΤΕ Η108 Vodafone. Δεν συνδέεται με τον υπολογιστή.



Vasilis 07
27-06-18, 22:59
Ανεξήγητα το μόντεμ σταμάτησε να συνδέεται στο PC. Δεν δίνει την δυνατότητα καν να μπούμε στην σελίδα του 192.168 κτλ Έχω ψάξει και δοκιμάσει τα περισσότερα σχετικά με το πρόβλημα χωρίς αποτέλεσμα. Το τελευταίο που κατάφερα είναι τελικά να μπω στην σελίδα του μόντεμ από το κινητό και να βάλω και πάλι τους κωδικούς του adsl αλλά και πάλι στο PC δεν έχω internet. Υπάρχει κάτι που ίσως μου έχει διαφύγει μπας και διορθωθεί αυτό το πρόβλημα ?

SV1BKN
28-06-18, 09:24
πισω από το μοντεμ εχει μια τρυπα μικρη πατα για 10 sec και μολις κανει reset μπες στο router με 192.168 . κτλ βαλε τα στοιχεια που σου εχουν δώσει για το internet κοιτα το status την ταχυτητα που συγχρόνισε
- φτιαξε ξανα τις ρυθμισεις για wifi που θες . όλα αυτά αφου εχεις συνδεσει το router με το pc με καλωδιο..

Vasilis 07
28-06-18, 10:56
To router reset είναι από τα πρώτα που έκανα χωρίς αποτέλεσμα. Όταν πατάω να μπω 192.168 μετά από λίγο εμφανίζει μικρό παράθυρο unable to find κάτι τέτοιο.

Dimos35
28-06-18, 12:13
Έχεις δοκιμάσει να συνδέσεις ενσύρματα άλλο PC ή laptop?
Έχεις δοκιμάσει άλλο καλώδιο;
Θέλω να πω ότι μπορεί να έιναι θέμα δικτύου στο PC.

Vasilis 07
28-06-18, 12:25
Άλλο καλώδιο δοκίμασα. Όπως είπα με wifi συνδέονται συσκευές. Το μόνο που μένει είναι να το συνδέσω με άλλο PC. Αν είναι θέμα δικτύου τί κοιτάω ?

nicolaos
01-07-18, 20:08
Από την διαχείριση Συσκευών/προσαρμογείς δικτύου βγάλε και βάλε τον ethernet controllers

Vasilis 07
03-07-18, 11:46
Χθες είχα την ευκαιρία να το τσεκάρω από κοντά το PC. Παρατήρησα ότι με download manager κατεβάζει κανονικά. MS Edge - IE εμφανίζουν θέμα με proxy και δεν μπαίνουν πουθενά. Πείραξα τις ρυθμίσεις αλλά επανέρχονται. Υπάρχει τρόπος να κρατήσει τις ρυθμίσεις ? Έκανα και διόρθωση σφαλμάτων με το Glary Utilities Pro αλλά τίποτα.

vforvendetta85
09-07-18, 22:28
Έχεις windows 10; Προσωπικά, με ένα ΖΤΕ, έπειτα από κάθε μεγάλο update της Microsoft έχω πρόβλημα με το WiFi (αποσυνδέεται χωρίς λόγο, δεν το βρίσκει ως συσκευή το pc) και η προσωρινή λύση είναι να κλείνω και να ανοίγω το WiFi στο pc οπότε το ξαναβρίσκει.
Μετά από κάνα μήνα βγαίνει κι ένα update της ασύρματης κάρτας δικτύου κι όλα φτιάχνουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.