PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά νέου ψυγείου ή ψυγειοκαταψύκτη



gcf
01-07-18, 17:03
Καθώς το 20ετίας Whirlpool μας μας αφήνει, θα ήθελα προτάσεις ως προς την αξιοπιστία των διαφόρων κατασκευαστών καθώς δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου τη συγκεκριμένη αγορά. Επίσης θεωρείτε μονόδρομο την επιλογή ψυγειοκαταψύκτη; Είμαστε 3 άτομα και μέχρι τώρα στο δίπορτο είναι τιγκαρισμένοι και οι δύο χώροι. Αν πάω σε ψυγειοκαταψύκτη ίσως δεν μας φτάνει ο χώρος συντήρησης.
Από ενεργειακές κλάσεις που βρισκόμαστε; Βλέπω συσκευές σε Α+ ως Α+++
Περίπου 500 ευρώ συν πλην 100 είναι διαθέσιμα.

sdikr
01-07-18, 17:12
Πριν μερικά χρόνια που έψαχνα, πήγα σε LG δεν το μετάνιωσα, η αδερφή μου με το bosch (bosch, siemens, pitsos, ίδιο πράγμα, πληρώνεις όνομα) ακόμα τρέχει
Είχα πριν εναν ψυγειοκαταψύκτη zanussi δεν χωρούσε σχεδόν τίποτα στην κατάψυξη, θα έλεγα να κοιτάξεις σε 2πορτο.

είχα ξεκινήσει και εγώ απο τα 500 και τελικά πήγα στα 900 για 620 λίτρα αποθήκευσής.
καλά λόγια έχω ακούσει και έχω διαβάσει και για samsung.

Δες να είναι full no frost και να έχει και εξτρά καλάθια για λαχανικά και κρέατα

nyannaco
01-07-18, 18:01
Πολυ ικανοποιημένος απο δυο Samsung, το ενα πανω απο 20 χρονια και συνεχίζει, το δεύτερο 3-4 χρονια. Καθολου ικανοποιημένος απο Siemens δεκαετίας, με σχεδιαστικό προβλημα απο τη μάνα του, και αρκετό θόρυβο.

fantasma_tis_nixtas
01-07-18, 18:33
Πριν 7 χρόνια πηραμε στο σπιτι ψυγειοκαταψυκτη hitachi. Αρκετά ευρύχωρο για 2 ατομα, εντελως αθορυβο καιβδεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα μεχρι τωρα.

qwertyuiop
02-07-18, 12:02
Samsung που πήρα εγώ πριν κανα 20ήμερο, ήρθε με μοτέρ - bomber man. Μου τα άλλαξαν όλα και τώρα δεν κάνει, αλλά έχω ένα μπαταρισμένο ψυγείο από τον πρώτο μήνα λειτουργίας του.

Vtester
02-07-18, 14:00
Πήγα και εγώ σε lg ψυγειοκαταψυκτη και δεν το μετανιωσα. Είχε τοτε 5χρονια εγγύηση συνολικά και 10 για το μοτέρ linear inverter. Προσωπικά το συνδεσα και σε μια πρίζα ασφαλείας apc. Πιστεύω να κοιταξεις και A++ για την κατανάλωση είναι μια χαρά. Μην ψαχνεις αναγκαστικά για A+++. Σημαντικό είναι να κοιτάς και την κλιματική ζώνη ώστε να μπορεί να αποδόσεις το ψυγείο σωστά. Δες εδώ λιγες πληροφορίες https://www.skroutz.gr/guides/15.Osa-prepei-na-xeroume-prin-agorasoume-psygeio.html?utm_campaign=guides&utm_medium=proposer&utm_source=guides_404

Να κοιταξεις να είναι full no frost. Και προσωπικά για λογο χωριτηκοτητας δεν θα επερνα με το νερό στην πόρτα.

- - - Updated - - -

Και για τα hitachi ακουγα τοτε καλά λογια και είχα δει οτι είχαν καλη ποιότητα κατασκευής. Ημασταν μεταξυ lg και hitachi αλλά για λόγους χώρου διαστάσεων πήγαμε στο lg

@ ADSLgr.com All rights reserved.