PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind θέματα συγχρονισμού και εξυπηρετηση πελατων



geonabro
07-07-18, 15:17
Καλησπερα παιδια προσφατα εγινα μελος της κοινοτητας του ADSLgr μιας και εχετε ενδιαφεροντα αρθα αλλα για να σας πω την ιστορια μου με την wind.

Χθες που λετε παιδια η ταχυτητα που εβλεπα στο router σαν Actual Rate (Up/Down) ηταν φυσιολογικη ομοιως και το Noise Margin (Up/Down),Line Attenuation (Up/Down) και Output Power (Up/Down).Κάνωντας restart ομως το router ξαφνικα,χωρις να εχω αλλαξει τιποτα εγω απο το router απο εκει που ειχα 10.000kbps πεφτω στα 8.000kbps(Actual Rate,οχι καποιο speedtest).Περνω την wind τους λεω παιδια κατι παιζει με την γραμμη και δεν εχω τις σωστες ταχυτητες,καλως μου λενε θα το προωθήσουμε στο τεχνικο τμημα και θα σας παρουμε σημερα το πρωι τηλεφωνο.Με περνει ενας τυπας και μου λεει κοιταξτε επειδη μας εχετε αναφερει το συγχρονιμο σαν θεμα πολλες φορες δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο εμεις και οτι η γραμμη τερματιζει εκει που ειναι τωρα,και του απαντω πολυ απλα ρε πλακα μας κανεις, χθες ημουν 10.000 και σημερα 8.000 απο το πουθενα?.Και ετσι καταληγει αυτη η διάνοια δικτυων να μου λεει οτι φταιει το router(δηλαδη καταφερε μεσα σε λιγοτερο απο μηνα το router(h108n) της wind να κλαταρει).Ο εξυπνος ομως τεχνικος τους δεν το βαζει κατω και λεει θα του προτινω τωρα και την vsdl μπας και βγαλουμε κανα ψιλο.Εν τελει προφανως και πηρε τα *** μου για την vdsl και τωρα περιμενω παλι τηλεφωνο απο καποιον τεχνικο μπας και καλα το διορθωσουν. Θα ηθελα γνωμες παιδια αν ειχατε καποιο αντιστοιχο θεμα με αυτη την κωλοεταιρια.195246195247

nkarytia
10-07-18, 16:01
Κάτι συμβαίνει με αυτούς. Πιθανόν κάποια βλάβη γιατί το CRC Errors αυξήθηκε κατά πολύ. Είναι σίγουρα δικό τους πρόβλημα.Σε ποια περιοχή είσαι;

geonabro
10-07-18, 20:11
Ειμαι απο μενιδι.Το fastpath μην το κοιτας τοσα crc erros δεν εχω τωρα.Η αλλη εικονα εινια αυτη που δειχνει την κατασταση αυτη την στιγμη!

@ ADSLgr.com All rights reserved.