PDA

Επιστροφή στο Forum : Ισχύει το ADSL x4 ?



chris01
11-06-07, 10:50
Για τους παλιούς συνδρομητές με ΑΡΥΣ ισχύει η δωρεάν αναβάθμιση σε 4πλή ταχύτητα στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL (μέχρι τη λήξη του πακέτου) ;

Από ό,τι έχω καταλάβει όχι :down:

ultraxmode
11-06-07, 11:08
Ισχύει... αν καλύπτεσαι... ;)

chris01
11-06-07, 11:12
Ισχύει... αν καλύπτεσαι... ;)

Πάντως με μια κοπέλα που μίλησα στο support το διέψευσε. Είσαι σίγουρος;

tolisp
11-06-07, 11:20
Λογικά θα ισχύει - στην πράξη υποψιάζομαι ότι θα το τρενάρουν όσο πιο πολύ μπορούν ώστε να λήξει η συνδρομή που δικαιούται αναβάθμισης για να σε εντάξουν στα νέα πακέτα

chris01
11-06-07, 11:26
Λογικά θα ισχύει - στην πράξη υποψιάζομαι ότι θα το τρενάρουν όσο πιο πολύ μπορούν ώστε να λήξει η συνδρομή που δικαιούται αναβάθμισης για να σε εντάξουν στα νέα πακέτα

Μου άρεσε που τόσο καιρό μιλούσαν για δωρεάν αναβάθμιση των παλιών συνδρομητών που ποτέ δεν έγινε. Ετσι όπως πάνε θα τους χάσουν τους πελάτες

lewton
11-06-07, 12:30
Για τους παλιούς συνδρομητές με ΑΡΥΣ ισχύει η δωρεάν αναβάθμιση σε 4πλή ταχύτητα στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL (μέχρι τη λήξη του πακέτου) ;

Από ό,τι έχω καταλάβει όχι :down:Εγώ νομίζω ότι ισχύουν μόνο τα νέα πακέτα, επομένως ναι, θα σας πάνε στο ιδιόκτητο (γιατί τους συμφέρει), αλλά στις ταχύτητες που υπάρχουν τώρα στην ιστοσελίδα τους.

chris01
11-06-07, 12:43
Εγώ νομίζω ότι ισχύουν μόνο τα νέα πακέτα, επομένως ναι, θα σας πάνε στο ιδιόκτητο (γιατί τους συμφέρει), αλλά στις ταχύτητες που υπάρχουν τώρα στην ιστοσελίδα τους.

Το ερώτημα είναι αν θα γίνει αυτό χωρίς επιβάρυνση μέχρι το τέλος της προπληρωμένης σύνδεσης 1 Mbit (αρχές Νοεμβρίου στη δική μου περίπτωση)

lewton
11-06-07, 13:09
Το ερώτημα είναι αν θα γίνει αυτό χωρίς επιβάρυνση μέχρι το τέλος της προπληρωμένης σύνδεσης 1 Mbit (αρχές Νοεμβρίου στη δική μου περίπτωση)
Τους συμφέρει να το κάνουν.

ultraxmode
11-06-07, 13:12
Πήρα τηλέφωνο στην HOL και μίλησα με έναν πωλητή και μου είπε πως ισχύουν οι ταχύτητες που είναι ανεβασμένες στο site.

Δηλαδή πχ εγώ περίμενα απο 1Mbps να πάω στα 4Μbps (την στιγμή που θα έμπαινα στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL) και αντί για 4Mbps με πληροφόρησε πως θα πάω στα 8Mbps με μία χρηματική διαφορά του ενός euro KATΩ...που σημαίνει φθηνότερα.

επίσης για την μεταφορά στο δίκτυο της HOL μου είπαν πως όταν με το καλό έχω πρόσβαση (15.07.07 στην περίπτωσή μου) θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να τους δώσω εντολή να το κάνουν...και η διάρκεια μετάβασης είναι κάποιες ώρες την συγκεκριμένη μέρα.

Αυτά... τα Καλά πιστεύω.. ε?

chris01
11-06-07, 13:22
Πήρα τηλέφωνο στην HOL και μίλησα με έναν πωλητή και μου είπε πως ισχύουν οι ταχύτητες που είναι ανεβασμένες στο site.

Δηλαδή πχ εγώ περίμενα απο 1Mbps να πάω στα 4Μbps (την στιγμή που θα έμπαινα στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL) και αντί για 4Mbps με πληροφόρησε πως θα πάω στα 8Mbps με μία χρηματική διαφορά του ενός euro KATΩ...που σημαίνει φθηνότερα.

επίσης για την μεταφορά στο δίκτυο της HOL μου είπαν πως όταν με το καλό έχω πρόσβαση (15.07.07 στην περίπτωσή μου) θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να τους δώσω εντολή να το κάνουν...και η διάρκεια μετάβασης είναι κάποιες ώρες την συγκεκριμένη μέρα.

Αυτά... τα Καλά πιστεύω.. ε?

Δηλαδή από 15/5/2007 (καλώς εχόντων των πραγμάτων) θα πας σε 8 Mbps χωρίς καμία επιβάρυνση μέχρι να λήξει ο χρόνος συνδρομής;

Αν είναι έτσι μίλησες με καλό πωλητή ενώ εγώ με ξανθιά πωλήτρια

ultraxmode
11-06-07, 13:36
Όχι απο 15.05.07... απο 15.07.07 (για την περίπτωσή μου έτσι?)

...ναι όντως συννοενοήθηκα άψογα με αυτόν τον πωλητή! :D

Φυσικά κρατάω και μία επιφύλαξη γιατί πολλά έχουν δεί τα μάτια μου...
Αλλά σε γενικές γραμμές αυτό είναι λογικό..έτσι δεν είναι?

chris01
11-06-07, 13:49
Όχι απο 15.05.07... απο 15.07.07 (για την περίπτωσή μου έτσι?)

...ναι όντως συννοενοήθηκα άψογα με αυτόν τον πωλητή! :D

Φυσικά κρατάω και μία επιφύλαξη γιατί πολλά έχουν δεί τα μάτια μου...
Αλλά σε γενικές γραμμές αυτό είναι λογικό..έτσι δεν είναι?

Στην περίπτωσή μου βγάζει διαθεσιμότητα στις 20/6, δηλαδή σε 10 μέρες. Τότε θα ξαναμιλήσω και ελπίζω να βγάλω άκρη.

papakion
11-06-07, 14:06
και απο που ρε παιδια βλεπετε ημερομηνιες για διαθεσιμότητα? Εγω δεν τις βρισκω πουθενα!

chris01
11-06-07, 14:22
και απο που ρε παιδια βλεπετε ημερομηνιες για διαθεσιμότητα? Εγω δεν τις βρισκω πουθενα!

Υπάρχει στην κεντρική σελίδα. Σε κάποια τηλέφωνα ενδεχομένως δε βγάζει ημερομηνία διαθεσιμότητας

papakion
11-06-07, 15:10
αααα ετσι, σε καποια δεν βγαζει διαθεσιμοτητα (ημουν ετοιμος να τρελλαθώ, να κανω αναβαθμιση στο firmware μου μπας και δω καλυτερα!)

A_gamer
11-06-07, 15:15
αααα ετσι, σε καποια δεν βγαζει διαθεσιμοτητα (ημουν ετοιμος να τρελλαθώ, να κανω αναβαθμιση στο firmware μου μπας και δω καλυτερα!)

Παπάκιον, με τόσα μηχανήματα, γιατί δεν κάνεις folding;

ssotis
12-06-07, 13:39
Διστυχώς δεν ισχύει εκτός κι αν περάσεις στα νέα πακέτα που έχουν την γνωστή ποινή διακοπής. Παράλληλα γίνεται συμψηφισμός του προπληρωμένου ποσού.

papakion
12-06-07, 13:42
Παπάκιον, με τόσα μηχανήματα, γιατί δεν κάνεις folding;
Γιατί όλα κάτι κάνουν όλη μερα...busy πολύ busy

chris01
12-06-07, 13:58
Διστυχώς δεν ισχύει εκτός κι αν περάσεις στα νέα πακέτα που έχουν την γνωστή ποινή διακοπής. Παράλληλα γίνεται συμψηφισμός του προπληρωμένου ποσού.

Δυστυχώς αυτό κατάλαβα κι εγώ. Σου είναι εύκολο να μας πεις και την ποινή διακοπής;

nm96027
12-06-07, 14:00
Δυστυχώς αυτό κατάλαβα κι εγώ. Σου είναι εύκολο να μας πεις και την ποινή διακοπής;

89 ευρω για τον πρωτο χρονο, 59 για τον 2ο, 29 για τον 3ο. Φημες, φήμες ξανα λεω, μιλανε για καταργηση των ποινων περαν του 1ου ετους.

ultraxmode
13-06-07, 01:01
Τελικά, η κυρία HOL μας παίρνει το δικαίωμα του διαβόητου "Χ4" και μας μηδενίζει τον χρόνο απο την αρχή...

Έχεις 4 μήνες ακόμα και δεν κρατιέσαι για 8mbps... ΤΕΛΕΙΑ! Καινούργιο πακέτο, άλλο ένα χρόνο δέσιμο...

Αυτό είναι για σεμινάριο πολιτικής σε μία εταιρία...

(ειρωνεύομαι φυσικά...)

Κρίμα..για την ΙΣΤΟΡΙΑ και το ΟΝΟΜΑ της εταιρίας και για την συμπεριφορά της στους παλιούς πελάτες τις...

Εύγε HOL και είς ανώτερα ! :down:

ela002
13-06-07, 01:42
Πάντως δεν πρέπει να ισχύει αυτό με τα 3 χρόνια αν έχεις υπογράψει ήδη το παλιό συμβόλαιο για 1 ετός. Μετα τον χρόνο άντε γεια...

lewton
13-06-07, 13:43
Τελικά, η κυρία HOL μας παίρνει το δικαίωμα του διαβόητου "Χ4" και μας μηδενίζει τον χρόνο απο την αρχή...

Έχεις 4 μήνες ακόμα και δεν κρατιέσαι για 8mbps... ΤΕΛΕΙΑ! Καινούργιο πακέτο, άλλο ένα χρόνο δέσιμο...

Αυτό είναι για σεμινάριο πολιτικής σε μία εταιρία...

(ειρωνεύομαι φυσικά...)

Κρίμα..για την ΙΣΤΟΡΙΑ και το ΟΝΟΜΑ της εταιρίας και για την συμπεριφορά της στους παλιούς πελάτες τις...

Εύγε HOL και είς ανώτερα ! :down:
Αν έχεις 4 μήνες ακόμα και είσαι σε ΑΡΥΣ, μπορείς να κάνεις την αιτησούλα σου για Forthnet ή Net One και να φύγεις χαρίζοντας τους το τελευταίο τρίμηνο.

ela002
13-06-07, 13:47
Αυτή την κριτική που κάνετε εδώ τους τη λέτε στο τηλέφωνο ?

nm96027
13-06-07, 13:52
Αυτή την κριτική που κάνετε εδώ τους τη λέτε στο τηλέφωνο ?

Δες εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=105991&page=8) τί εγινε τελικα με το x4. Λυθηκε το ζητημα.

menidi
13-06-07, 13:56
Παντως για Αχαρνες η καλυψη απο τη HOL μου ειπαν απο τεχνικη υποστηριξη πως θα καλυπτομαστε 15/7.Βαλε κανα διμηνο καλου κακου...

ela002
13-06-07, 14:15
Δεν είναι θέμα τι λύθηκε απλά δεν έχει αποτέλεσμα αν γκρινιάζετε εδω και τα ίδια με τον ίδιο τόνο δεν τα λέτε σε κάποιον στη hol.

papakion
13-06-07, 14:51
Παντως για Αχαρνες η καλυψη απο τη HOL μου ειπαν απο τεχνικη υποστηριξη πως θα καλυπτομαστε 15/7.Βαλε κανα διμηνο καλου κακου...

ευελπιστώ πως επειδή είμαστε λίγοι HOLιτες στο Μενιδι, θα γινουν πιο γρηγορα τα πραγματα. Το καλό ειναι οτι 15/7 γυρναω απο διακοπες, οπότε θα ειμαι ξεκούραστος και θα εχω πολύ όρεξη για ξυλο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.