PDA

Επιστροφή στο Forum : otenet home adsl και ip



newbie42
11-06-07, 11:14
Υπαρχει ενα site, το http://www.ip-adress.com/, στο οποιο μπορεις να δεις σε ποια περιοχη αντιστοιχει η ip σου. Εμενα μου βγαζει Αθηνα, αν και μπαινω απο Αχαϊα. Σε αλλους που συνδεονται απο Αθηνα, τους βγαζει ειτε Αθηνα κεντρο, ειτε Θεσσ/κη, ειτε Σαλαμινα, ειτε οτι να ναι γενικοτερα. Υπαρχει μια λογικη εξηγηση γι' αυτο; Ή μηπως τα αποτελεσματα του site αυτου ειναι οτι να ναι; :hmm:

rho
11-06-07, 11:23
Εμένα μου βγάζει Αθήνα αλλά δοκιμάζοντας τις συντεταγμένες στο Google Earth βγάζει ότι βρίσκομαι στην Οδό Ακαδημίας στα σύνορα Κολωνακίου με Εξάρχεια. Καμία σχέση βρίσκομαι Ακαδημία ΠΛΑΤΩΝΟΣ! :p

kronos911
11-06-07, 14:02
Αυτό δεν είναι τίποτα. Εγώ είμαι Ιωάννινα και αυτό μου λέει ότι είμαι Θεσσαλονίκη. Μια χαρά :D

gerry124
14-06-07, 00:57
Εγώ να δείς! εΙμαι Μάρινα της Ζέας στον Πειραιά και μου έδειξε την ip στην ΚΑΡΔΙΤΣΑ!!!

maik
14-06-07, 01:04
Τις IP τις μοιραζουν οι ISP απο ενα ευρος που εχουν . Αν δεν εχεις στατικη αλλα δυναμικη τοτε παιρνεις τυχαια μια ip η οποια μαλιστα αλαζει καθε τοσο. Δεν μοιραζονται ουτε με γεωγραφικα ουτε με αλλα κριτηρια. Το μονο που μπορει να δειξει πραγματικα το προγραμμα αυτο ειναι οτι εισαι στην Ελλαδα και τιποτε παραπανω, ουτε πολεις ουτε οδους ουτε τιποτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.